Nebezpečné pády

Terminal Velocity

Osudové zrýchlenie

Akční / Komedie / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 102 min

Neokoukané téma, tradičně namachrovaný hugo Sheen a znovu velmi zlý James Gandolfini. Terminal Velocity připomene i jemné křivky Nastassje Kinski, ale má slušné tempo a v rozumné stopáži dokáže bavit. Plytce patriotický konec sice poctivě průměrný dojem docela kazí, ale velmi dobrou především vzdušnou akci nepřebíjí a pozitivní dojem zůstává o vlásek zachován. 55%(7.1.2015)

• kingik

Asi není dobrá vizitka vážně míněného špionážního thrilleru, když máte během jeho sledování pocit, že se díváte na parodii. Kariéra bouřliváka Charlie Sheena šla v polovině devadesátých let ke dnu, a on se velmi často poohlížel po akčně laděných rolích s nekvalitními scénáři, jejichž realizaci si vzali na starost většinou tuctoví režiséři. Tady se do jednoho filmu vecpali mafiáni, seskoky z letadla, jedna plavovlasá agentka a Sheen, který z hereckého hlediska byl už hodně opotřebovaný, a tak těžko mohl něčím překvapit, než jen stále stejnou rutinní kreací. Béčkař Deran Sarafian zřejmě věděl, jaký splácaný scénář dostal a rozhodl se jej pojat akčně, když vlastně těch několik šíleně vypadajících seskoků patří k tomu nejatraktivnějšímu z celého filmu, který doplatil na nezvládnutou dramaturgii. Souboj dvou zpravodajských frakcí na zemi i ve vzduchu plný elitních zabijáků mohl dopadnout podstatně lépe, než jako nechtěná parodie. Film takhle rozhodně nebyl zamýšlen. 40%(12.6.2012)

• Oxytocin

Připravte se na hlášky typu, "kdyby se k dostali k penězům, bude převrat, a vypukne nová studená válka" ... "to jsou lidé z KGB" ... a taky "Stalina" nezapomenou zmínit. Když jsem byl malej, tak jsem to možná tak neprožíval, ale po několika letech, mi to přijde jako prostoduché a po "emericku" zamindrákované z Rusáčků... a ten závěr, kdy Sheen s účesem jako Elvis Presley salutuje vojáčkům v Kremlu a pak nechybí ani objímání s děduškou, bábuškou, bratem a jinou děvůškou...a trojnohým psem. :((( jednou a dost.(25.3.2017)

• Lacike

V roku 1994 sme sa dockali suboja dvoch akcnych filmov o parasutistoch. Dnes si uz asi tento suboj nikto nepamäta. Zatialco Zóna úniku s Wesley Snipesom je stale slusny akcniak s par pôsobivymi akcnymi scenami, tak Nebezpečné pády zapadli plnym pravom. Vysledok je podpriemerny film s fadnou zapletkou, slabymi zaporakmi (aj inak brilantny Gandolfini ma evidentne slabsie chvilky), nesympatickym hlavnym hrdinom (Sheena mam celkom rad, ale jeho hrdina je nesympaticke hovado, ktore je naviac nemehlo a je vlastne zbytocnym pricmrndavacom zenskej hrdinke), nevyraznou hlavnou hrdinkou a minimom akcnych scen. Ovela viac sa tam keca ako jedna a tie kecy su rovnako na hovno ako je na hovno nevyrazne natocena akcia. Deran Sarafian sa pravom medzi rezisersku elitu nedostal a evidentne mal pri skvelom filme Gunmen to, comu alkoholici hovoria jasna chvilka. 3/10.(29.6.2012)

Vzorový příklad 3* filmu. Všechny atributy zapadají do průměru. Všechny. Ať už scénář s námětem [zde by se dokonce dalo hovořit o mirné (ale nepovedené) podobě s 007...]. Herecké výkony jsou také průměr - ano i Charlie Sheen s Nastassjou Kinski (otázkou je do jaké míry je to zaviněno scénářem...). Z hudby mi nic neutkvělo v hlavě, tedy asi také nebyla nic moc. No a speciálních efektů zde také nebylo mnoho (na to, kolik jich námět nabízel). Snad jediným plus filmu jsou "oblačné" výkony kaskadérů, ale to hvězdu samo o sobě nepřidá... Co dodat? Na teto film se klidně podívejte a pokud nebudete očekávat trhák, docela se i pobavíte...(19.10.2005)

• - Když probíhá souboj v letadle mezi Chris Morrow (Nastassja Kinski) a Benem  Pinkwaterem (James Gandolfini), je patrné, že Ben jakožto nezraněný dostane kopem do obličeje a krev má pod nosem dřív, než ránu dostane. (icewhite)