Nebezpečné pády

Terminal Velocity

Osudové zrýchlenie

Akční / Komedie / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 102 min

Vzorový příklad 3* filmu. Všechny atributy zapadají do průměru. Všechny. Ať už scénář s námětem [zde by se dokonce dalo hovořit o mirné (ale nepovedené) podobě s 007...]. Herecké výkony jsou také průměr - ano i Charlie Sheen s Nastassjou Kinski (otázkou je do jaké míry je to zaviněno scénářem...). Z hudby mi nic neutkvělo v hlavě, tedy asi také nebyla nic moc. No a speciálních efektů zde také nebylo mnoho (na to, kolik jich námět nabízel). Snad jediným plus filmu jsou "oblačné" výkony kaskadérů, ale to hvězdu samo o sobě nepřidá... Co dodat? Na teto film se klidně podívejte a pokud nebudete očekávat trhák, docela se i pobavíte...(19.10.2005)

• Kingjiri

Akční béčka posledních dvou desetiletí minulýho století mám fakt rád, ale Terminal Velocity už bylo dost přiblblý i na mě. Ze začátku jsem měl pocit, že už jsem něco na tenhle způsob viděl. Jenomže potom, co Krista při seskoku "zhebla", z parašutistickýho instruktora Brodieho se z čista jasna stal špion, level: James Bond a začali se objevovat zlý i hodný okupanti (rozuměj rusáci), jsem musel uznat, že něco takovýho jsem fakt ještě neviděl. Druhá hvězda za pár hlášek, extrémně přehnanou akční scénu "Brodie a kabriolet", roztomile debilní závěr a Charlieho "Tyhří krev" Sheena v hlavní roli.(28.6.2012)

Neokoukané téma, tradičně namachrovaný hugo Sheen a znovu velmi zlý James Gandolfini. Terminal Velocity připomene i jemné křivky Nastassje Kinski, ale má slušné tempo a v rozumné stopáži dokáže bavit. Plytce patriotický konec sice poctivě průměrný dojem docela kazí, ale velmi dobrou především vzdušnou akci nepřebíjí a pozitivní dojem zůstává o vlásek zachován. 55%(7.1.2015)

Ditch Brodie (Charlie Sheen) je typickej gauner. Neustále má nějaké problémy, ale to, že je nejlepším skokanem s padákem ho zachraňuje před vyhazovem (i když místo na oslavě starých dam přistane na oslavě malých dětí). Ale když při jednom seskoku zemře dívka, kterou učil skákat, vypadá to, že dohrál.. Ale Ditch se nevzdává, zjistí, že dívka (Natassja Kinski) vůbec není mrtvá, ale je možná ještě lepší než on, navíc agentkou KGB, a společně pátrají po ukradeném ruském zlatu... Kromě zajímavě vyvedených skoků (nevím jestli moc reálně, ale dívat se na to dá) nepřináší film nic, co bychom neviděli v tisíci a jednom Bondech. Natassja Kinski je pěkná kočka, Charlie Sheen zase tvrďák, takže to sem tam mezi nima pěkně jiskří.. Typickej film na sobotní n@v@u obrazovku :)(19.6.2004)

Vítejte do první poloviny 90. let, kdy byl Charlie Sheen díky oběma ŽHAVÝM VÝSTŘELůM hvězdou první velikosti a bez problémů utáhl průměrné akčňáky jako SENZAČNÍ ÚNOS nebo právě NEBEZPEČNÉ PÁDY. Pamatuju si, že NEBEZPEČNÉ PÁDY u nás měly premiéru ve stejné době jako NEBEZPEČNÁ RYCHLOST a jak se to lidem pletlo, ačkoliv v originále nemá slovo nebezpečný v názvu paradoxně ani jeden. Moc vtipné to sice není, ale akce je tu požehnaně a obsazení dobré. Jinak ve stejném roce vznikla na toto téma i podstatně povedenější ZÓNA ÚNIKU s Wesleym Snipesem.(18.10.2005)

• - Když probíhá souboj v letadle mezi Chris Morrow (Nastassja Kinski) a Benem  Pinkwaterem (James Gandolfini), je patrné, že Ben jakožto nezraněný dostane kopem do obličeje a krev má pod nosem dřív, než ránu dostane. (icewhite)