Nebezpečné pády

Terminal Velocity

Osudové zrýchlenie

Akční / Komedie / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 102 min

Po mnoha letech jsem si tento film nyní opět kouknul na MAXu, a bylo to vcelku příjemné osvěžení uprostřed nedostatku invence a vykrádaných témat a námětů současné produkce. Nastassii to tu opravdu sluší a Charlie ji velmi zdatně doplňuje. Obstojně svižné tempo, do současnosti - stále poměrně originální scénář, to okořeněno špetkami ucházejícího humoru, zkrátka, velmi solidně odvedené řemeslo v segmentu netuctových, originálních akčních filmíků, které pobaví. Shrnuto a podtrženo, již se zmíněným ohledem na dnešní pokulhávající tvorbu, původní 3,5* (zobrazované jen jako 3), upravuji s dobrým pocitem na *****.(11.5.2016)

• Crocuta

Tenhle film jsem viděl před lety a dávno už jsem na něj zapomněl. Tenkrát bych dal možná vyšší hodnocení, dnes jsou mi komentáře označující "Nebezpečné pády" za nadprůměrnou akční podívanou k smíchu, stejně jako celý ten příběh plný klišé a stupidních dialogů. No, hlavně že je Rusko zachráněno před gaunery, co jsou "horší než Stalin", Nastassja a inostráněc Charlie dostanou medaile jak z olympiády a jedno oko nezůstane suché! Urrrááá!!!(14.12.2008)

Ditch Brodie (Charlie Sheen) je typickej gauner. Neustále má nějaké problémy, ale to, že je nejlepším skokanem s padákem ho zachraňuje před vyhazovem (i když místo na oslavě starých dam přistane na oslavě malých dětí). Ale když při jednom seskoku zemře dívka, kterou učil skákat, vypadá to, že dohrál.. Ale Ditch se nevzdává, zjistí, že dívka (Natassja Kinski) vůbec není mrtvá, ale je možná ještě lepší než on, navíc agentkou KGB, a společně pátrají po ukradeném ruském zlatu... Kromě zajímavě vyvedených skoků (nevím jestli moc reálně, ale dívat se na to dá) nepřináší film nic, co bychom neviděli v tisíci a jednom Bondech. Natassja Kinski je pěkná kočka, Charlie Sheen zase tvrďák, takže to sem tam mezi nima pěkně jiskří.. Typickej film na sobotní n@v@u obrazovku :)(19.6.2004)

Charlie Sheen je prostě mazák furt cedí hlášky typu "to sis nemohla vymyslet nic lepšího než třínohýho psa?" A stíhá přitom vyjet z letadla autem mít přitom na kapotě rusáka co se ho snaží oddělat a Nastassju Kinski v kufru. Tenhle film není bez chyb, ale proč si jima znepříjemňovat život když to má takovej spád a charismatický herce, který utáhnou i situace co by s někým jiným vypadaly dost trapně. Bezva bezva bezva adrenalinová oddechovka.(18.10.2005)

Tento film je velmi jednoduchá ryze popkornová záležitost, která diváka nenutí přemýšlet. Odvíjí se svým tempem a využívá ve své době velké popularity Charlieho Sheena. Hláškuje kudy chodí a do těla mu dává stále sexy Nastassia Kinski. Je tu spousta nelogičností, ale ono to je nějak jedno. Diváka to baví a to je hlavní. Dívat se nato dá, filmový zážitek zanechá, co víc si přát. Zcela průměrný akční snímek, který neurazí.(21.10.2013)

• - Když probíhá souboj v letadle mezi Chris Morrow (Nastassja Kinski) a Benem  Pinkwaterem (James Gandolfini), je patrné, že Ben jakožto nezraněný dostane kopem do obličeje a krev má pod nosem dřív, než ránu dostane. (icewhite)