Nebezpečné pády

Terminal Velocity

Osudové zrýchlenie

Akční / Komedie / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 102 min

Typická akčno komediálna produkcia deväťdesiatych rokov, aké vtedy na nás Amerika chŕlila jednu za druhou. Dejová línia je až trápne jednoduchá a miliónkrát opakovaná, ALE ten film pre mňa osobne proste obsahuje scény, ktoré z pamäte skrátka nezmiznú. Film sa odvíja so svojím tempom a využíva vo svojej dobe veľkej popularity Charlieho Sheena. Hláskuje kadiaľ chodí a do tela mu dáva stále sexi Nastassia Kinski. Celkovo hodnotím film trošku nadpriemerne a dá sa naň pozrieť viac ako raz.(25.1.2015)

"Na sejf zapomeň. Ten je tam proto, aby zmátl blbce." No a my tu zrovna jednoho takového chodícího penisa máme. Pardon, opravuju. Ditch sám sebe nazývá létajícím penisem, tak to nebudu rozporovat. Spíš se soustředím na snímek a odborně se k němu vyjádřím ještě odbornějším tvrzením, že je to hrozná blbost. Nicméně samotné seskoky nejsou špatné, "mrtvá" Chris je docela zajímavá, občasný vtípek potěšil a karbanátkový let mezi větrné elektrárny mi napověděl, že tohle asi nemám dělat. Co však rozhodně udělat chci, tak to je tandemový seskok z letadla s červeným Cadillacem Allante a kráskou zavřenou v kufru vozidla, protože to by měl každý správný chlap alespoň jednou za život prubnout. Tedy myslím.(24.5.2019)

Vzorový příklad 3* filmu. Všechny atributy zapadají do průměru. Všechny. Ať už scénář s námětem [zde by se dokonce dalo hovořit o mirné (ale nepovedené) podobě s 007...]. Herecké výkony jsou také průměr - ano i Charlie Sheen s Nastassjou Kinski (otázkou je do jaké míry je to zaviněno scénářem...). Z hudby mi nic neutkvělo v hlavě, tedy asi také nebyla nic moc. No a speciálních efektů zde také nebylo mnoho (na to, kolik jich námět nabízel). Snad jediným plus filmu jsou "oblačné" výkony kaskadérů, ale to hvězdu samo o sobě nepřidá... Co dodat? Na teto film se klidně podívejte a pokud nebudete očekávat trhák, docela se i pobavíte...(19.10.2005)

Tento film je velmi jednoduchá ryze popkornová záležitost, která diváka nenutí přemýšlet. Odvíjí se svým tempem a využívá ve své době velké popularity Charlieho Sheena. Hláškuje kudy chodí a do těla mu dává stále sexy Nastassia Kinski. Je tu spousta nelogičností, ale ono to je nějak jedno. Diváka to baví a to je hlavní. Dívat se nato dá, filmový zážitek zanechá, co víc si přát. Zcela průměrný akční snímek, který neurazí.(21.10.2013)

• DeathRock

Byla to doba svalnatych goril, peknych rusek a trojnohych psu ? Pokud si odmyslime nektere parasutisticke nedostatky jenz opravdu nemaji s realitou co delat a soustredime se na film, potom de rici ze se jedna opravdu o odreagovavacku. Dej je opravdu jednoduchy bez nejakych smodrchanic pro narocne divaky. Pokud se tedy nudite a nechcete zapinat mozek proc ne ;-). Kazdopadne Charlie Sheen a Nastassja Kinski tvori milou dvojici. I kdyz si obcas rikate sakra nejsou to prece jenom zhave vystreli ?( ne tolik srandy tam zas neni). Takze uz jenom kvuli tem dvema doporucuji zkouknout.(27.2.2009)

• - Když probíhá souboj v letadle mezi Chris Morrow (Nastassja Kinski) a Benem  Pinkwaterem (James Gandolfini), je patrné, že Ben jakožto nezraněný dostane kopem do obličeje a krev má pod nosem dřív, než ránu dostane. (icewhite)