Reportér natáčí dokument o absurditách britské společnosti a je svědkem bizarních událostí v podivném ústavu, který se chystá na návštěvu královny. (Netflix)

corpsy

Záver Andersonovej bizarnej, voľnej trilógie ide snáď ešte viac na doraz, ako tie predchádzajúce snímky. Sociálny podtext, frankensteinovský motív a hlavne čierny britský humor dávajú najavo zmysel tvorcov pre netradičný, za to ale čisto komerčný snímok. ()

liborek_

Závěrečný díl Andersenovy volné trilogie je žánrově úplně někde jinde, než úvodní drama Kdyby... Nemocnice Britannia je podařená komedie, která má s Kdyby... společnou pouze hlavní postavu a metaforu britské společnosti vměstnané do jediné instituce - zde státní nemocnice, která se připravuje na 500. výročí svého založení. Hlavní postava celé trilogie - Mick Travis (Malcolm McDowell) - už překvapivě není tím centrem pozornosti, jako byl v Kdyby.., ale o to víc vynikají další charaktery (ředitel nemocnice, šílený profesor Miller atd.) Britannia Hospital už možná není tak působivý film, jako předchozí části trilogie, nicméně jako satira jde o velmi výstižný a dobře udělaný film, který stojí za shlédnutí a zamyšlení. Mimochodem: Nevím proč mám ten dojem, ale profesor Miller mi v některých frankensteinovských scénách připomíná dr. Divnolásku z Kubrickova protiatomového filmu..:-) ()