Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Reportér natáčí dokument o absurditách britské společnosti a je svědkem bizarních událostí v podivném ústavu, který se chystá na návštěvu královny. (Netflix)

Recenze (8)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Záver Andersonovej bizarnej, voľnej trilógie ide snáď ešte viac na doraz, ako tie predchádzajúce snímky. Sociálny podtext, frankensteinovský motív a hlavne čierny britský humor dávajú najavo zmysel tvorcov pre netradičný, za to ale čisto komerčný snímok. ()

Reklama

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Závěrečný díl Andersenovy volné trilogie je žánrově úplně někde jinde, než úvodní drama Kdyby... Nemocnice Britannia je podařená komedie, která má s Kdyby... společnou pouze hlavní postavu a metaforu britské společnosti vměstnané do jediné instituce - zde státní nemocnice, která se připravuje na 500. výročí svého založení. Hlavní postava celé trilogie - Mick Travis (Malcolm McDowell) - už překvapivě není tím centrem pozornosti, jako byl v Kdyby.., ale o to víc vynikají další charaktery (ředitel nemocnice, šílený profesor Miller atd.) Britannia Hospital už možná není tak působivý film, jako předchozí části trilogie, nicméně jako satira jde o velmi výstižný a dobře udělaný film, který stojí za shlédnutí a zamyšlení. Mimochodem: Nevím proč mám ten dojem, ale profesor Miller mi v některých frankensteinovských scénách připomíná dr. Divnolásku z Kubrickova protiatomového filmu..:-) ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama