Kočičí lidé

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Horor / Fantasy / Thriller

USA, 1982, 118 min

Poměrně nuda, ač se jedná o dobrý příběh, či dobrou režii tak jsem se neuvěřitelně nudil, a film jsem začal pořádně sledovat asi až po hodině. Moc se mi líbily efekty proměny ale je tu snad jen jedna, takže zase nuda o tom jak někdo někoho šuká. No nic já se pro příště pokouknu někde jinde protože tohle mi celkem dalo. Ale Kinski a McDowell jsou borci, když teda zrovna někoho netrhají na cucky.(25.2.2011)

Zaujímavý filmík, v ktorom sa mixuje všetko možné od romantiky až po pár gore efektíkov. Výborné herecké obsadenie (Malcom McDowell je cvok už len na pohľad, ani hrať nemusí:) a pár zaujímavých figúr v pozadí (Bruckheimer, Bowie,...). Celé je to však bohužiaľ také nejaké "nedopečené", nedotiahnuté...Možno keby sa prikladal väčší dôraz na atmosféru na úkor rôznych vatových scén, výsledok by bol určite lepší.(30.3.2007)

• nash.

Další pokus o návrat, který pro mě skončil zklamáním. Nastassja Kinská má sice jako kočičí žena charisma, že by utáhla tři takové filmy, to se však beznadějně utopilo v nezáživné, roztahané a často nelogické nudě, která v mém případě nedokázala vyvolat ani napětí, ani hrůzu, a to přesto, že jsem se snažil kouzlu namíchanému z exotiky a lehké perverze podlehnout.(31.3.2012)

Nejvetsi problem tohohle filmu je, ze je zarazenej jako horor, ale tohle krome par trochu krvavejch scen neni horor ani nahodou. Nicmene neda se filmu uprit, ze je zajimavej, ma dobrej napad, slusnou atmosferu a obcas je po vizualni strance perfektni. Navic Nastassja je tady fakt kocka a McDowell je tady skvelej uchylak. Skoda, ze ma film premrstenou stopaz, na ty dve hodiny se tu toho totiz moc nedeje. Lepsi 3*.(10.4.2008)

Váhal jsem, jaké hodnocení vlastně mám dát tomuto remaku stejnojmenného dílka z roku 1942... Nemám totiž horory příliš v oblibě. Nevadí mi, ale cíleně je nevyhledávám. Tady ale jde o docela zajímavý nápad a filmu se nemůže upřít působivá atmosféra. Nastassja Kinski tu podává slušný výkon a dobrý je i Malcolm McDowell. I triky jsou hooodně zajímavě udělané. Zkrátka jde o dobrý průměr, takže této erotické vášni s tragiickými následky dávám 3*.(30.5.2006)

• - Práce s leopardy je velmi obtížná a je velmi těžké je dokonale vycvičit. Místy za ně proto zaskakovali horští lvi, obarvení na černo. (Cherish)

• - Na scénu měly zakázán vstup děti a menstruující ženy, které by šelmy mohly znervóznit a vyprovokovat k útoku. (Cherish)