Reklama

Reklama

Kočičí lidé

  • USA Cat People (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nastassia Kinski hraje hlavní hrdinku filmu Irenu, krásnou mladou ženu v rozpuku sexuality. Irena prožije své první milování, které s sebou nepřinese jen překrásný prožitek, ale také nepředvídatelné tragické následky! Nesmírná vášeň jejího prvního romantického vzplanutí je ale tak silná, že Irena dokáže překonat všechen chaos, který ji obklopuje, včetně mimořádných požadavků vlastního bratra (Malcolm McDowell), a odhalí svůj vlastní fantastický osud. Kočičí lidé jsou erotickou fantazií vášně a hrůzy, které vyvolá první láska mladé ženy. Touha... vášeň... krev, vlastní chtíč ji promění v jednu z těch, kterým se říká Kočičí lidé. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (81)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nejvetsi problem tohohle filmu je, ze je zarazenej jako horor, ale tohle krome par trochu krvavejch scen neni horor ani nahodou. Nicmene neda se filmu uprit, ze je zajimavej, ma dobrej napad, slusnou atmosferu a obcas je po vizualni strance perfektni. Navic Nastassja je tady fakt kocka a McDowell je tady skvelej uchylak. Skoda, ze ma film premrstenou stopaz, na ty dve hodiny se tu toho totiz moc nedeje. Lepsi 3*. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Film-pohádka pro dospělé je silný právě v tom, že důsledně respektuje svůj lehký žánr. Následně vynikají i jeho klady: skvělá a exoticky krásná Anastázie Kinská, slušné až dobré obsazení dalších rolí i dobré cvičitelské zvládnutí nesnadných zvířecích herců. Film sice "jen" baví, ale vyšší ambice neměl ani nepředstírá a to minimum působivosti, kterou mu nabízí jeho žánr, nejenže nerozmělňuje, ale spíše obohacuje. Více chvály v takovém případě už nejde říci. ()

Reklama

EdaS 

všechny recenze uživatele

Zajímavý erotický horor, který se sice tváří jako umění, ale je to béčko jako řemen, jenž místy postrádá logiku a sází spíš na důkladné předvádění soudobých trikových možností než na režijní nápady. A poslední půlhodina je úplně zbytečná. Ke kladům snímku patří jeho obsazení - Kinská je velice sexy (a v druhé polovině filmu prakticky pořád nahá), McDowell je zase hodně působivý poděs - a dusná atmosféra. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Že je Nastassja Kinski kočka, ví přinejmenším pánská část publika už dávno, takže jediná nová věc jsou tu levhartodlaci (nebo jak to mám nazvat) místo tradičních vlkodlaků. Pro obyvatele Afriky by ale ani tohle nebylo nic objevného, zkazky o leopardích lidech se tu vypravují odedávna. Takže nám tu zbyl eroticko-psychologický thriller (mám potíže označit za horor něco, u čeho mě nemrazí), ale s docela zajímavým nápadem v podobě provázání sexuality a metamorfózy do zvířecí podoby, a s přece jen ne tak zcela očekávaným koncem. A ještě jedním plus v podobě opravdu krásných zvířat. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Paul a Irena sú súrodenci, ktorí dlhé roky žili odlúčene. Každý vyrastal u inej rodiny. Irena prichádza ku Paulovi do New Orleans, aby sa navzájom spoznali a zblížili. No okrem brata spoznáva aj svoj pravý pôvod. Obaja sú "Mačací ľudia". Potomkovia zvláštneho, starobilého druhu. Incestná rasa, ktorá dokáže na seba brať podobu mačkovitej šelmy. Je to pôsobivá erotická horrorová dráma. V úlohách animálnych súrodencov sa predstavila jemná sexi kráska Nastassja Kinski a bývalý vodca clockwork orange násilníkov Malcoml McDowell. **** ()

Galerie (73)

Zajímavosti (4)

  • Práce s leopardy je velmi obtížná a je velmi těžké je dokonale vycvičit. Místy za ně proto zaskakovali horští lvi, obarvení na černo. (Cherish)
  • Na scénu měly zakázán vstup děti a menstruující ženy, které by šelmy mohly znervóznit a vyprovokovat k útoku. (Cherish)

Reklama

Reklama