Kočičí lidé

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Horor / Fantasy / Thriller

USA, 1982, 118 min

Malcom McDowell kouzelně přehrává, Nastassia Kinski se plíží po nocích nahá zahradou, občas zamňouká černá puma, občas někdo přijde o končetinu a pár vnitřností a hlavně...David Bowie zazpívá skvostnou pecku Putting out Fire, které, k mé velké radosti, vysekne o mnoho let později maličkou poklonu Quentin Tarantino ve svých Hanebných panchartech.(17.12.2006)

Začátek filmu se nese v dosti nudném tempu a seznamování diváků s hlavními postavami. Zatímco krásná Irena touží po šťastné rodině a klidu u rodinného krbu, tak její bratr už ve své mysli vytváří zvrhlé plány. Hned od začátku je jasné, že nebude žádným svatouškem. Atmosféra filmu v tu dobu značně trpí nezáživným dějem a vše se začíná měnit až scénkou s prostitutkou. Tady poprvé přichází na scénu i trocha té erotiky, která nás na rozdíl od originálu bude provázet celým filmem. Režisér se konečně rozhodl trochu více přitvrdit a na scéně se objeví první kapky krve, které se následně v Zoo změní i na pokus o gore scénu. Tady se mění i dosavadní stereotypnost filmu. Divák je konečně odměněn za svou trpělivost rychle odsýpajícím dějem, kdy se na chvíli objeví trocha té romantiky a polibků, které následně vystřídá další mord a odhalení tajemství této povedené rodinky. Potom se film změní zase v obyčejné drama ozdobené psychologickým nátlakem a dalšími erotickými scénami.(1.7.2008)

Kočičí lidé jsou erotickou fantazií vášně a hrůzy, které vyvolá první láska mladé ženy. Scénář : Alan Ormsby. Ocenění : Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´83 (USA): Cena pro nejlepší herečku (Nastassja Kinski). Zlaté Glóby ´83 (USA): Nominace na ceny za nejlepší hudbu k filmu (Giorgio Moroder) a nejlepší píseň "Theme from Cat People" http://www.youtube.com/watch?v=i1O4iZOt23Q - Giorgio Moroder (hudba), David Bowie (text). Kamera : John Bailey. Hudba : Giorgio Moroder(7.5.2011)

Námět by ušel. Nastassja Kinski úplně a Annette O'Toole od pasu nahoru nahé. Wau. Ale hudba se nepovedla, atmosféra je slabá. A je to pošukoidní, nějak se nepodařilo obhájit, proč jsou vlastně kočičí lidé kočičími lidmi a taky vsunout doprostřed filmu tu vysvětlovací pasáž se stromem a krajinou jak na Marsu, to museli být hodně zoufalí. Nejvíc se mi asi líbila scéna u bazénu a pak taky před lovem králíka a před svázáním provazy, takže podtrženo sečteno, všechno erotické. A to je na horror málo.(18.11.2017)

Váhal jsem, jaké hodnocení vlastně mám dát tomuto remaku stejnojmenného dílka z roku 1942... Nemám totiž horory příliš v oblibě. Nevadí mi, ale cíleně je nevyhledávám. Tady ale jde o docela zajímavý nápad a filmu se nemůže upřít působivá atmosféra. Nastassja Kinski tu podává slušný výkon a dobrý je i Malcolm McDowell. I triky jsou hooodně zajímavě udělané. Zkrátka jde o dobrý průměr, takže této erotické vášni s tragiickými následky dávám 3*.(30.5.2006)

• - Práce s leopardy je velmi obtížná a je velmi těžké je dokonale vycvičit. Místy za ně proto zaskakovali horští lvi, obarvení na černo. (Cherish)

• - Na scénu měly zakázán vstup děti a menstruující ženy, které by šelmy mohly znervóznit a vyprovokovat k útoku. (Cherish)