Kočičí lidé

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Horor / Fantasy / Thriller

USA, 1982, 118 min

Malcom McDowell kouzelně přehrává, Nastassia Kinski se plíží po nocích nahá zahradou, občas zamňouká černá puma, občas někdo přijde o končetinu a pár vnitřností a hlavně...David Bowie zazpívá skvostnou pecku Putting out Fire, které, k mé velké radosti, vysekne o mnoho let později maličkou poklonu Quentin Tarantino ve svých Hanebných panchartech.(17.12.2006)

Zaujímavý filmík, v ktorom sa mixuje všetko možné od romantiky až po pár gore efektíkov. Výborné herecké obsadenie (Malcom McDowell je cvok už len na pohľad, ani hrať nemusí:) a pár zaujímavých figúr v pozadí (Bruckheimer, Bowie,...). Celé je to však bohužiaľ také nejaké "nedopečené", nedotiahnuté...Možno keby sa prikladal väčší dôraz na atmosféru na úkor rôznych vatových scén, výsledok by bol určite lepší.(30.3.2007)

Poměrně nuda, ač se jedná o dobrý příběh, či dobrou režii tak jsem se neuvěřitelně nudil, a film jsem začal pořádně sledovat asi až po hodině. Moc se mi líbily efekty proměny ale je tu snad jen jedna, takže zase nuda o tom jak někdo někoho šuká. No nic já se pro příště pokouknu někde jinde protože tohle mi celkem dalo. Ale Kinski a McDowell jsou borci, když teda zrovna někoho netrhají na cucky.(25.2.2011)

Nejvetsi problem tohohle filmu je, ze je zarazenej jako horor, ale tohle krome par trochu krvavejch scen neni horor ani nahodou. Nicmene neda se filmu uprit, ze je zajimavej, ma dobrej napad, slusnou atmosferu a obcas je po vizualni strance perfektni. Navic Nastassja je tady fakt kocka a McDowell je tady skvelej uchylak. Skoda, ze ma film premrstenou stopaz, na ty dve hodiny se tu toho totiz moc nedeje. Lepsi 3*.(10.4.2008)

Že je Nastassja Kinski kočka, ví přinejmenším pánská část publika už dávno, takže jediná nová věc jsou tu levhartodlaci (nebo jak to mám nazvat) místo tradičních vlkodlaků. Pro obyvatele Afriky by ale ani tohle nebylo nic objevného, zkazky o leopardích lidech se tu vypravují odedávna. Takže nám tu zbyl eroticko-psychologický thriller (mám potíže označit za horor něco, u čeho mě nemrazí), ale s docela zajímavým nápadem v podobě provázání sexuality a metamorfózy do zvířecí podoby, a s přece jen ne tak zcela očekávaným koncem. A ještě jedním plus v podobě opravdu krásných zvířat.(5.7.2007)

• - Práce s leopardy je velmi obtížná a je velmi těžké je dokonale vycvičit. Místy za ně proto zaskakovali horští lvi, obarvení na černo. (Cherish)

• - Na scénu měly zakázán vstup děti a menstruující ženy, které by šelmy mohly znervóznit a vyprovokovat k útoku. (Cherish)