Kočičí lidé

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Horor / Fantasy / Thriller

USA, 1982, 118 min

Film je dnešním pohledem spíše úsměvný než horrorový, ale do jisté míry si díky své vizuální stránce zachoval svůj zvláštní půvab do dnes. No a ano, započteme-li do toho píseň Davida Bowieho a vnadnou Nastassju (které se režisér zjevně nemohl nabažit - a to nejen ve filmu), je to někde mezi 3-4 hvězdičkami. Tak proč 4? Protože jedním z výkonných producentů byl tehdy začínající Jerry Bruckheimer. Připadá vám to na zlepšení hodnocení málo? Mno, každý máme něco... Náklady: 18 milionů $ Tžby USA: 7 milionů Počet kin: 600 Rating: R(7.7.2007)

• nash.

Další pokus o návrat, který pro mě skončil zklamáním. Nastassja Kinská má sice jako kočičí žena charisma, že by utáhla tři takové filmy, to se však beznadějně utopilo v nezáživné, roztahané a často nelogické nudě, která v mém případě nedokázala vyvolat ani napětí, ani hrůzu, a to přesto, že jsem se snažil kouzlu namíchanému z exotiky a lehké perverze podlehnout.(31.3.2012)

• cariada

Tohle bylo jako co? Jiná verze na vlkodlaky? Či jak to chápat. Nebýt půvabné Nastassje Kinski, tak se nebylo na co dívat. Příběh dost slabý o sirotkovi co přijede za bráchou a ten sní chce spát. Pak se ukáže že on se přeměnuje na krásnou "kočku"a trhá lidi na kusy. Dívka se tomu brání a seznámí se s chlápkem co vede místní zoo a snaží se nák se vyhnout svému osudu. Nudný a zdlouhavý. pár scén proměny je slušných. Pár lechtivých scén, ale v podstatě nic co by mělo nák zvlášt zaujmout.(27.6.2009)

Že je Nastassja Kinski kočka, ví přinejmenším pánská část publika už dávno, takže jediná nová věc jsou tu levhartodlaci (nebo jak to mám nazvat) místo tradičních vlkodlaků. Pro obyvatele Afriky by ale ani tohle nebylo nic objevného, zkazky o leopardích lidech se tu vypravují odedávna. Takže nám tu zbyl eroticko-psychologický thriller (mám potíže označit za horor něco, u čeho mě nemrazí), ale s docela zajímavým nápadem v podobě provázání sexuality a metamorfózy do zvířecí podoby, a s přece jen ne tak zcela očekávaným koncem. A ještě jedním plus v podobě opravdu krásných zvířat.(5.7.2007)

Váhal jsem, jaké hodnocení vlastně mám dát tomuto remaku stejnojmenného dílka z roku 1942... Nemám totiž horory příliš v oblibě. Nevadí mi, ale cíleně je nevyhledávám. Tady ale jde o docela zajímavý nápad a filmu se nemůže upřít působivá atmosféra. Nastassja Kinski tu podává slušný výkon a dobrý je i Malcolm McDowell. I triky jsou hooodně zajímavě udělané. Zkrátka jde o dobrý průměr, takže této erotické vášni s tragiickými následky dávám 3*.(30.5.2006)

• - Na scénu měly zakázán vstup děti a menstruující ženy, které by šelmy mohly znervóznit a vyprovokovat k útoku. (Cherish)

• - Práce s leopardy je velmi obtížná a je velmi těžké je dokonale vycvičit. Místy za ně proto zaskakovali horští lvi, obarvení na černo. (Cherish)