poster

Chaplin malířem

 • český

  Charlie malířem

 • anglický

  The Face on the Barroom Floor

 • anglický

  The Face on the Bar Room Floor

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 14 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin
 • Pohrobek
  ***

  Dějově dost náročná chaplinovka - v době jejího promítání pravděpodobně rozdávali divákům báseň "Face on the Bar Room Floor" Hugha Antoine D'Arcyho. O tom jak malíř Charlie přišel kvůli bohatému zákazníku o "svoji" Madelaine a jak kvůli tomu truchlil. Film se odehrává snad i v retrospektivách a má "několik" časových rovin. Dost zajímavé a celkem komické.(5.8.2005)

 • filmmovier
  **

  Další nudná a nijak zajímavá Charlieho raná keystonská groteska. Nezáživné a navíc i zoufale nevtipné (není to totiž komedie, nýbrž spíše drama a ukazuje trošku vážnější stránku Chaplinova herectví - tedy něco, co jsme viděli mnohém později a mnohem lépe) a i když má tenhle film poměrně zajímavě řešené flashbacky, zase se řadí k těm, které prostě nijak neutkví. Opravdu tam není ani jeden jediný vtip! Kdyby aspoň to.(14.7.2018)

 • Autogram
  ****

  Toto NIE JE groteska, ale skutočný film ako dráma lásky a zrady. Tomu nasvedčuje aj neobyčajne veľké množstvo medzititulkov, ktoré objasňujú dej a emócie. Pre Chaplina v roku 1914 je to mimoriadny počin a tomu prispôsobím aj hodnotenie. A tiež je z filmu zrejmé, že smajlíka vymyslel Chaplin, teda minimálne tu sa prvý krát objavil vo filme.(27.6.2019)

 • Hal_Moore
  *

  Ani 1 (slovy - ani jedna) vtipná situace. Ani nevím, proč vlastně dávám tu jednu hvězdu. Nejspíš za hudbu, která mi tak nějak zpříjemňuje průměrné Chaplinovy kousky.(7.3.2008)

 • everlong
  ***

  chudáka Charileho tentokráte opustí milovaná ženuška.....označení komedie tentokrát as není na místě, protože vtipných momentů je zde opravdu poskrovnu...za to aleChaplin dokazuje, že umí i něco víc než se jen chechtat a nakopávat kolemjdoucí do zadku...DÁLE HRAJÍ: Cecile Arnold (Madeline) Fritz Schade (The Lover Who Stole Her) Vivian Edwards (Model) Chester Conklin (Drinker) Josef Swickard (Drinker) Harry McCoy (Drinker)(13.9.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace