Exterminátor

Třída 1999

(neoficiální název)

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 1990, 99 min

Pro mě nejzábavnější béčko co jsem kdy viděl..Film,kterému nechybí absolutně nic ke své ,,béčkové´´ dokonalosti.Je zde vše co by každý film tohoto ražení měl mít.Tři robotičtí učitelé versus zkažená mládež blízké budoucnosti.Dle mého názoru kultovní záležitost mezi B filmy a jeden z těch,ze kterého by si měli všichni tvůrci tohoto subžánru brát veliký příklad!(16.1.2008)

Tenhle film jsem si ohromně užila. Ty hadry! Ty účesy! Ta úžasná bižuterie! A všichni studenti (samozřejmě hraní herci mezi třicítkou a čtyřicítkou) zde vypadají jako drsnější verze Boy George. Přestože v prostřední části to trochu vázlo a film vykrádá kdeco, Pam Grier a hlavně Stacy Keach v jedné scéně žeroucí banán (!) coby cyborgové to utáhli. A ten Patrick Kilpatrick má fakt příznačný jméno. Výborná byla i super synthpopová šílená hudba. (V pár momentech mě napadlo přirovnání k Vlčí boudě, i když každé z nich je úchylné jinak.) Film, kde McDowell je v podstatě normální... No, užil si to zase jinde, žejo.(30.3.2015)

Exterminátora jsem chtěl vidět od dob co jsem viděl Lesterova parádní film Třída roku 1984, který považuju prakticky za dokonalej film. Nicméně film jsem neustále odkládal, a viděl jsem ho až teď. První co mě lehce rozesmálo bylo prostředí a jestli si tvůrci myslely že takhle bude vypadat budoucnost. Herci jsou špatní a film je děsně "cheesy". Ale dokázal mě zabavit, efekty jsou ke konci pěkný a roboti je parádní. Béčko jak se patří které sice nedosahuje Třídy 1984 ale i tak mě to bavilo.(31.1.2014)

Rozkošně přímočaré béčko o tom, jak se z terminátorů stanou učitelé masakrující nebohe studentíky v rámci jejich vyšší mravní výchovy. Nesmírně zábavné, s punkově-trashovým prostředím připomínajícím postapokalyptické filmy ala Mad max, čistým tahem na politicky nekorektní bránu a praštěně nadsazeným násilím vůkol všude a na všech. 7/10(12.5.2010)

Malcolm (McDowell)!! Stacy Keach z Prison Breaku, dříve známý jako detektiv Mike Hammer! Bradley Gregg alias Chodec z třetí Noční můry (zde dokonce v hlavní roli)! Joshua Miller, ten malý upír z Near Dark! Dokonale osmdesátková Traci Lind! Pam Grier (vy-víte-odkud) s plamenometem místo ruky!! Stále aktuální téma násilí ve školách a nápady, které později vykrádaly mnohem slavnější SF filmy! A k tomu všemu jako třešeň na dortu písnička, složená a odzpívaná šéfem novoromantických kulťáků Ultravox, Midge Urem osobně! A jako by to nestačilo, navrch ještě další, tentokrát performovaná jistým (tehdy ještě neznámým) Trentem Reznorem! Tolik slibného pohromadě... Tak proč tomu sakra dávám jen tři hvězdičky?(3.8.2012)

• - Film natáčeli v Seattlu a to hlavně v jeho severní čtvrti Wallingford. (KM Phoenix)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 43. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Malcolm McDowell sa zúčastnil natáčania len 2 dni. (beso74)