poster

Exterminátor

 • anglický

  Class of 1999

 • český

  Třída 1999

  (neoficiální název)

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 1990, 99 min

 • matestlust
  *****

  Pro mě nejzábavnější béčko co jsem kdy viděl..Film,kterému nechybí absolutně nic ke své ,,béčkové´´ dokonalosti.Je zde vše co by každý film tohoto ražení měl mít.Tři robotičtí učitelé versus zkažená mládež blízké budoucnosti.Dle mého názoru kultovní záležitost mezi B filmy a jeden z těch,ze kterého by si měli všichni tvůrci tohoto subžánru brát veliký příklad!(16.1.2008)

 • bubun
  *****

  Tenhle film jsem si ohromně užila. Ty hadry! Ty účesy! Ta úžasná bižuterie! A všichni studenti (samozřejmě hraní herci mezi třicítkou a čtyřicítkou) zde vypadají jako drsnější verze Boy George. Přestože v prostřední části to trochu vázlo a film vykrádá kdeco, Pam Grier a hlavně Stacy Keach v jedné scéně žeroucí banán (!) coby cyborgové to utáhli. A ten Patrick Kilpatrick má fakt příznačný jméno. Výborná byla i super synthpopová šílená hudba. (V pár momentech mě napadlo přirovnání k Vlčí boudě, i když každé z nich je úchylné jinak.) Film, kde McDowell je v podstatě normální... No, užil si to zase jinde, žejo.(30.3.2015)

 • Campbell
  ****

  Exterminátora jsem chtěl vidět od dob co jsem viděl Lesterova parádní film Třída roku 1984, který považuju prakticky za dokonalej film. Nicméně film jsem neustále odkládal, a viděl jsem ho až teď. První co mě lehce rozesmálo bylo prostředí a jestli si tvůrci myslely že takhle bude vypadat budoucnost. Herci jsou špatní a film je děsně "cheesy". Ale dokázal mě zabavit, efekty jsou ke konci pěkný a roboti je parádní. Béčko jak se patří které sice nedosahuje Třídy 1984 ale i tak mě to bavilo.(31.1.2014)

 • HAL
  ****

  Rozkošně přímočaré béčko o tom, jak se z terminátorů stanou učitelé masakrující nebohe studentíky v rámci jejich vyšší mravní výchovy. Nesmírně zábavné, s punkově-trashovým prostředím připomínajícím postapokalyptické filmy ala Mad max, čistým tahem na politicky nekorektní bránu a praštěně nadsazeným násilím vůkol všude a na všech. 7/10(12.5.2010)

 • Mr.Apache
  ***

  Malcolm (McDowell)!! Stacy Keach z Prison Breaku, dříve známý jako detektiv Mike Hammer! Bradley Gregg alias Chodec z třetí Noční můry (zde dokonce v hlavní roli)! Joshua Miller, ten malý upír z Near Dark! Dokonale osmdesátková Traci Lind! Pam Grier (vy-víte-odkud) s plamenometem místo ruky!! Stále aktuální téma násilí ve školách a nápady, které později vykrádaly mnohem slavnější SF filmy! A k tomu všemu jako třešeň na dortu písnička, složená a odzpívaná šéfem novoromantických kulťáků Ultravox, Midge Urem osobně! A jako by to nestačilo, navrch ještě další, tentokrát performovaná jistým (tehdy ještě neznámým) Trentem Reznorem! Tolik slibného pohromadě... Tak proč tomu sakra dávám jen tři hvězdičky?(3.8.2012)

 • - Film natáčeli v Seattlu a to hlavně v jeho severní čtvrti Wallingford. (KM Phoenix)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 43. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Malcolm McDowell sa zúčastnil natáčania len 2 dni. (beso74)