Exterminátor

Class of 1999

Class of 1999

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 1990, 99 min

Hodně, ale fakt hodně volný pokračování class of 1984, kde první díl byl spíš takový drama/thriller, ale tohle je naprosto čistokrevný sci-fi béčko, který si něco bere z terminátora a něco z univerzálního vojáka a všechno to smíchá v takovej mišmaš, kde se nakonec všichni brutálně pozabíjej. Jen mi přišlo fakt debilní, jak tam každej ten pankáč (a že jich tam je) nosil nějaký barevný elasťáky, barevnou bundičku a náušničky a myslel si, že je pak drsnej(16.6.2008)

Stacy Keach jako albínský šílený vědátor (taky vám přípomínal Freddyho Mercuryho?), který získal zakázku od Ministerstva na obranu vzdělávání. Patrick Kilpatrick jako učitel tělocviku s miniraketometem v paži. Pam Grier jako učitelka chemie pro změnu s plamenometem místo ruky. John P. Ryan jako učitel dějepisu, který má místo ruky hák s vrtačkou, kterým rád formuje mladé mozky. Ti všichni vedou malou válku proti studentům v apokalyptickém světě, kde se mladí lidé po zazvonění školního zvonku rozeběhnou do ulic a začnou po sobě pálit hlava nehlava všemi různými zbraněmi. Parádní béčko.(3.4.2011)

Absolutní mazec. Gangy v okolí škol dosáhly absurdních rozměrů (automatické zbraně jsou základ, nechybí bazuky, grantáry, pancéřované auta) a školy tak nějak ze setrvačnosti fungují dále. Proto je na jednu střední poslán tříčlenný tým roboučitelů. Těm se brzo tváří v tvář dennímu násilí vrátí staré zvyky bojových robotů. A je to masakr - roboti uplatňují nejprve přísnější tresty, poté spáchají pár vražd, pokusí se vyvolat válku a nakonec zabijí každého, kdo jim stojí v cestě. Největší mazec je ovšem finále, kdy vypuká zhruba pětadvacetiminutová řežba ve škole, každý robot má svoji special zbraň a každý se dočká brutální a ultimátní likvidace. Vynikající béčko a od režiséra kultovního Komanda jsem ani nic menšího nečekal. A dá se tu vysledovat začátek brutálních akčních béček, typických pro první půlku 90. let.(10.4.2010)

Malcolm (McDowell)!! Stacy Keach z Prison Breaku, dříve známý jako detektiv Mike Hammer! Bradley Gregg alias Chodec z třetí Noční můry (zde dokonce v hlavní roli)! Joshua Miller, ten malý upír z Near Dark! Dokonale osmdesátková Traci Lind! Pam Grier (vy-víte-odkud) s plamenometem místo ruky!! Stále aktuální téma násilí ve školách a nápady, které později vykrádaly mnohem slavnější SF filmy! A k tomu všemu jako třešeň na dortu písnička, složená a odzpívaná šéfem novoromantických kulťáků Ultravox, Midge Urem osobně! A jako by to nestačilo, navrch ještě další, tentokrát performovaná jistým (tehdy ještě neznámým) Trentem Reznorem! Tolik slibného pohromadě... Tak proč tomu sakra dávám jen tři hvězdičky?(3.8.2012)

Ja viem, je to béčko ako vyšité (Terminátor sa tu vykráda vo veľkom), ale viažu ma na neho nostalgické spomienky, kedy som doslova tieto "braky" denne hltal. A robotická Pam Grier, z ktorej vyteká zelený sliz...no uznajte sami, to je k nakusnutiu :-) / UPDATE 14.1.06: Po dlhej dobe (cca 7-8 rokov) som si to pozrel znova a bavil som sa rovnako ako prvy krat. Uncut verzia zachadza este dalej ako svojho casu okliestene verzia pre TV a VHS (u nas film svojho času vyšiel pod názvom Exterminator) a ta jedinecna atmosfera deprimujucej vizie sveta (studenti po skole traviaci volny cas na bojisku za mestom, kde sa likviduju vo vazne mienenych gangovych stretoch) funguje stale. Industrialny, spinavy, politicky nekorektny, ale zvrhle pritazlivy film z doby mojho detstva.(14.1.2006)

• - Film bol zakázaný na Islande. (Paldiny)

• - Malcolm McDowell sa zúčastnil natáčania len 2 dni. (beso74)

• - Film natáčeli v Seattlu a to hlavně v jeho severní čtvrti Wallingford. (KM Phoenix)