Reklama

Reklama

Přežili rok 2000

(seriál)
všechny plakáty
Dokumentární
Česko, 2007, 16x10-20 min

Obsahy(1)

O záchraně ohrožených druhů zvířat.
Každou hodinu, minutu, vteřinu ztrácí naše planeta další a další jedinečné živočišné druhy. Honba za ziskem, neznalost a nízká tolerance nejen ke svému okolí, ale ke křehkosti života a pestrosti planety vůbec, jsou hlavními důvody vymírání zvířat. Nejčastějšími průvodními jevy jsou nadměrný lov a ztráta přirozeného prostředí. Je těžké vyčítat vládám rozvojových zemí mizení původního pralesa z rozsáhlých území, když bez rozmyšlení kácíme aleje, z potoků děláme stoky, ničíme meze, a tím připravujeme řadu živočichů o místo pro život.
V každém díle této série se divák seznámí s osudem jednoho navždy vyhubeného druhu a příběhem druhu příbuzného, kterého se podařilo v minutě dvanácté zachránit. Vrcholem této práce je navracení zachráněných druhů tam, kde to podmínky dovolují, do míst původního výskytu.

Seznam dílů:
1. díl : Daněk mezopotámský
2. díl : Ibis skalní
3. díl : Jelen milu
4. díl : Kůň Převalského
5. díl : Puštík bělavý
6. díl : Holub růžový
7. díl : Zebra Hartmannové
8. díl : Zubr evropský
9. díl : Orel mořský (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Velice pěkně zpracované dokumenty o zvířatech, která s námi na této planetě žila ještě v roce 2000 a já doufám, že tu budou co nejdéle. Můžeme tu kromě jiného vidět, že ZOO nejsou jen místem "kde trápí ta ubohá zvířátka v malých klecích". Příběh supa, odchovaného ve zlínské ZOO, který se v Bulharsku vrátil do volné přírody, hovoří za vše... ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Příjemná komentovaná prohlídka po zlínské zoo - supi. To To mi přišlo vtipné zachraňovat ohrožená zvířata tzv. krmovišti. Přemnožený homo sapiens sapiens se podělí o potravu... ()

Reklama

Galerie (13)

Reklama

Reklama