Sněhurka a jak to bylo dál

• Česko

Snehulienka navždy šťastná

Animovaný / Pohádka

USA, 1990, 75 min

Frank Becker

Pro mě nelepší animovaná pohádka, co si pamatuju. Jenom si ji vybavím, tak cítím to napětí a strach, co jsem prožívala spolu se Sněhurkou, hlavně ke konci děje. Hrozně dlouho jsem se snažila vzpomenout na název a konečně se zadařilo. PS: Trpaslinky jsem měla mnohem radši než trpaslíky, měly vícerozměrný charakter :) Ale bezkonkurenční je stejně Vejr.(11.8.2011)

Tuhle pohádku jsem jako malá hodně prožívala. Zakletý princ mě děsil tak, že jsem se bála jít na záchod. Naopak zlýho vejra, který o své děsivosti musel neustále přesvědčovat, jsem milovala. A trpaslinky - hlavně malá a rozkošná Bouřilka s neposlušným prstem - byly naprosto adekvátní náhradou za staré trpaslíky. Z Matky Přírody jsem ovšem byla dost zamtená, dneska mě tahle hipísačka baví neuvěřitelně moc.(5.9.2011)

Vedle Lvího krále a Nekonečného příběhu jedna z nejúžasnějších pohádek, jakou jsem kdy jako dítě viděl - a baví i dnes po letech. :-) Nejoblíbenější postavou filmu samozřejmě Vejr. ;-) Pozor, nesledujte s novějším dabingem! Chcete-li si tuto pohádku užít, pak zásadně s tím původním. V novém dabingu je spousta věcí prostě špatně - kromě toho, že se tam Vejr nejmenuje Vejr, tak kníže naprosto ztratil v novém dabingu grády. V tom původním je nadabován nezapomenutelným naprosto démonickým hlasem, při kterém naskakuje husí kůže. :-)(20.2.2011)

Dokonalý dětský film! Všechno na tomhle filmu je tak neskutečně kouzelné, počínaje rozpustilou animací, přes strašidelné scény, z kterých možná budou mít děti i bobky až po krásný český dabing a skvěle přezpívané písničky. Tohle mohu jen doporučit, a to všem dětem. Bez výjimek. PS: Člověku, který tento komentář je 14, a na některých scénách se také bavil, takže na to může bez problému koukat i více generací ;-)(25.2.2015)

Zajímavé, ale nemám moc rád, když se tvůrci snaží navazovat pokračování k pohádkám, které už svůj pevný konec mají. Přece se ve Sněhurce jako ostatně i v ostatních pohádkách řeklo ,,A žili šťastně až do smrti" a ne že se někde zase objevil nějakej příbuznej a bla bla bla...Navíc jsem se nestačil divit, když čaroděj čapl Sněhurku za vlasy a vláčel ji po zemi a pak kde dnešní mládež bere tu hrubost...No nic, na to, že je to vycucáno z prstu je to vcelku koukatelný.... P.S.: Sněhurce ty dlohý vlasy sluší víc:DDD(6.8.2012)

• - Film původně natočila společnost Filmation v roce 1988 pod názvem Sněhurka a Zlé království. Vedení společnosti Disney se ale obávalo, že si lidé budou snímek plést s originálním pokračováním, produkovaným právě jejich studie. Při vzniku filmu se tak právníci studia Walt Disney snažili producentům jejich práci co nejvíce znepříjemnit. I proto tak v pohádce nejsou trpaslící, na které vlastní práva právě Disneyova studia, ale trpaslinky. Po dokončení snímku vznesla společnost Walt Disney žalobu, která uvedení filmu opozdila o pět let, donutila produkční fírmu vyhlásit kvůli právním poplatkům bankrot, v několika drobnostech změnit obsah filmu a také název na svou konečnou podobu. (monolog)