poster

Sněhurka a jak to bylo dál

 • Česko

  Sněhurka navždy šťastná

 • Česko

  Sněhurka

 • USA

  Snow White in Happily Ever After

 • anglický

  Happily Ever After

 • Slovensko

  Snehulienka navždy šťastná

Animovaný / Pohádka

USA, 1990, 75 min

Hudba:

Frank Becker
 • Momo_desu

  Nemôžem si pomôcť ale Snehulienka ma nikdy moc nelákala a to dokonca ani tá od Disney. No a tomuto som šancu síce dala ale tak som sa nudila, že som to ani nedopozerala. Bavil ma tam len ten výr a netopier. No a tí hlavnými postavami neboli takže pre mňa nič moc. No a ani to teda hodnotiť nebudem, kedže som to nedopozerala ale ak by som chcela byť neférová dala by som 1*.(26.6.2013)

 • L_O_U_S
  ***

  Film Sněhurka a jak to bylo dál obrovským způsobem doplácí na značku, kterou se snaží rozvíjet. Mezi původní disneyovskou Sněhurkou a sedmi trpaslíky a tímhle snímkem leží neuvěřitelných padesát let, během kterých se animovaný film proměnil takovým způsobem, až se mezi oběma Sněhurkami prakticky vytratila jakákoliv formální kontinuita - a z toho důvodu se nedivím, že studio Walta Disneyho mělo z tohohle pokračování doslova noční můry a házelo tvůrcům klacky pod nohy, jak jen to šlo. Takže Sněhurka a jak to bylo dál je animovanou trestí osmdesátých let a sama o sobě funguje docela dobře, ale jako pokračování velké legendy prostě neobstojí (jak bychom se asi dnes dívali na nové pokračování Bena Hura?). Takže jako typický produkt doby je tenhle film vydařený ve vší té ulítlosti (Matka Příroda je - jak tu kdosi napsal - opravdu "hodně alternativní") a osmdesátkové syntetičnosti (jedna z písniček mi připomněla pohádky z československého socíku) a závěr působí opravdu hororově, jenže kdyby tohle viděl Disney, asi by se hodně divil, co se s jeho milovanou Sněhurkou stalo za padesát let. Na závěr bych snad jen dodal, že ač jsem tenhle film viděl včera zhruba po dvacetileté pauze a spousta scén mi vyskakovala zaprášená z paměti, na Vejra jsem za tu dobu stihl asi zapomenout nadobro. (386.)(27.8.2008)

 • lucascus
  ***

  Nejlepší postava je kromě hlavního záporáka především popletený a věčně hulící Vejr. A přestože Sněhurka zde vypadá jako herečka ze soft porna, přesto příběh zaujme a pobaví menší i větší diváky. Očekával jsem, že se celý film ponese v duchu parodie na Sněhurku, no trochu jsem se spletl, ale i tak to byl poměrně hezký zážitek.(16.3.2013)

 • Rami
  *****

  Už to není taková klasika, jako byla Sněhurka a sedm trpaslíků, je to zábavný snímek, který se snaží být plně odlehčen od Disneyovského patosu nádherných, baculatých, okatých, hodných a hlavně enormně rostomilých zvířátek a trpaslíků. Původní Sněhurka byla vlastně jen nádherně nakreslený výchovný program, který postrádal známky jakéhokoli děje (můžeme vidět jen útěk Sněhurky, kutající trpajzlíky, pobíhající a smejčící zvěř, otrávení jablkem, zabití čarodějnice a zmrtvýchvstání Sněhurky + spoustu písniček). To se o "Sněhurce a jak to bylo dál" říct nedá. Děje tu toho mnohem více a už není vše tak nádherné. V podstatě nám chce říci, že né vše, co je ošklivé, je zlé či špatné. V pozdějších fázích se ve snímku vyskytují až hororové prvky (což se mi opravdu zamlouvá). Osobně jsem fandil knížeti, takže jsem byl z happy endu trošku sklamaný (i když, jiný konec se u podobných pohádek vidí dost vzácně). Dnes (19.9.08) se mi konečně dostalo do rukou po dlouhých letech DVD s tímto filmem a musím se přiznat, že mi ten novodobý dabing zcela nesedl (v porovnání s tím původním bych ho označil za katastrofu - zvláště hlas knížete). Asi si ho budu muset pouštět v původním znění. Dávám 5 hvězdiček s notnou dávkou nostalgie (82%).(4.8.2008)

 • togaf
  ****

  Tuhle pohádku jsem jako malá hodně prožívala. Zakletý princ mě děsil tak, že jsem se bála jít na záchod. Naopak zlýho vejra, který o své děsivosti musel neustále přesvědčovat, jsem milovala. A trpaslinky - hlavně malá a rozkošná Bouřilka s neposlušným prstem - byly naprosto adekvátní náhradou za staré trpaslíky. Z Matky Přírody jsem ovšem byla dost zamtená, dneska mě tahle hipísačka baví neuvěřitelně moc.(5.9.2011)

 • - Film původně natočila společnost Filmation v roce 1988 pod názvem Sněhurka a Zlé království. Vedení společnosti Disney se ale obávalo, že si lidé budou snímek plést s originálním pokračováním, produkovaným právě jejich studie. Při vzniku filmu se tak právníci studia Walt Disney snažili producentům jejich práci co nejvíce znepříjemnit. I proto tak v pohádce nejsou trpaslící, na které vlastní práva právě Disneyova studia, ale trpaslinky. Po dokončení snímku vznesla společnost Walt Disney žalobu, která uvedení filmu opozdila o pět let, donutila produkční fírmu vyhlásit kvůli právním poplatkům bankrot, v několika drobnostech změnit obsah filmu a také název na svou konečnou podobu. (monolog)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace