Reklama

Reklama

Sněhurka a jak to bylo dál

  • Česko Sněhurka navždy šťastná (více)

Obsahy(1)

Když Zlá Královna umřela, Sněhurka se se svým milovaným Krásným Princem vydala na cestu domů. Jenže netušila jednu věc, a to že Královna měla bratra, který nebyl o nic lepší než ona a navíc se ještě dokázal proměňovat v odporného oheň chrlícího draka. A ten drak se za smrt své sestry Sněhurce pomstil strašlivým způsobem. Jejího milého Krásného Prince unesl a zaklel do odporného skřeta, o čemž však panna neměla ani ponětí a tak se jej vydala osvobodit. A protože trpaslíci šli po předchozím vítězství nad zlem oslavovat a ještě se z tripu nevrátili, musela na pomoc přibrat jejich sestřenice trpaslinky. A znáte ženské, tvrdé avšak hádat se se sestrami nikdy nepřestanou... (monolog)

(více)

Recenze (54)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Moje srdcová záležitost. Nikdy jsem moc nechápala ten problém, proč u Disneye neakceptovali tohle pokračování Sněhurky jako oficiální, protože právě tenhle animák je lepší, než cokoli, co vzniklo v Disney Dark Age (1970-1988). Ano, je to už trochu jinde, než původní Sněhurka (1937), ale to je jen logické vzhledem k časovému odstupu, scénář je hodně kvalitní, humor funguje, jednotlivé obludky jsou roztomilé, trpaslinky sympatické, láska skály láme a finále je epické. ()

Carol Pifková

všechny recenze uživatele

Nemôžem si pomôcť ale Snehulienka ma nikdy moc nelákala a to dokonca ani tá od Disney. No a tomuto som šancu síce dala ale tak som sa nudila, že som to ani nedopozerala. Bavil ma tam len ten výr a netopier. No a tí hlavnými postavami neboli takže pre mňa nič moc. No a ani to teda hodnotiť nebudem, kedže som to nedopozerala ale ak by som chcela byť neférová dala by som 1*. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Tenhle film jsem už roky hledal (znal jsem jenom o čem to je) a až teď, náhodou jsem na to narazil. Připadám si trošku jako kdybych vyklonil hlavu z okna vlaku a řekl, že to tu znám, že tu je jen pět beto...beto...beto...beto...betonových sloupů. Jde o jedno z nejlepších pokračování disneyovek, který jsem viděl, jen je bohužel naprosto nedostupný a to včetně osvědčených zdrojů z internetu. Jediná 2GB verze v italštině je pro mě totéž, jako čepice pro bezhlavýho rytíře. Když jsem to naposledy viděl, bylo mi jenom deset let. Tehdy jsem byl zaměřenej spíš na horrory a když jsem se podíval na dva opravdu děsivý (Mrtvá jáma a Předvolba 476), pustil jsem si potom tenhle filmík a nevěřili byste, jak mě to uklidnilo a od té doby na to vzpomínám s touhou to znovu vidět. Děj není složitý, vlastně se jedná o okopírování předchozího příběhu trošku šmrncnutý novodobým pohledem na questfor fantasy, ale zpracování jsou opravdu povedený a celkově je to príma zábava. Jindy S bezmeznými díky náležejícími uživatelce SeXeně za poslání dvd s filmem a vůbec ochotu se o něj podělit jsem se na to dneska podíval znovu (11.1.07). Zjistil jsem, že jsem na spoustu věcí zapomněl, jako je opravdu dobrej dabing a taky občasný písničky a na většinu detailů příběhu. A že to vlastně není nejlíp namalovaný, ale přesto i tak hodně dobře. Ale stejně si pořád myslím, že je to výtečný pokračování a líbilo se mi dnes stejně jako dřív. Co se týká studia WD, jsou to pěkní zmetci, že tomu dělali takový problémy. Jindy Bacha na origo DVD. Má novej šílenej dabing. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Abych začala od konce. "Jsi připravena žít šťastně až do smrti?" Při téhle princově otázce už jsem chroptěla smíchy. Pohádka mě minula v dětství, takže jsem s množstvím nakoukaných pohádek věděla přesně, kdy se vybouří Bouřilka a Tajemný průvodce pro mě byl od začátku odhalený jak Michelangelův David. U čeho bych se asi jako dítě bála, jsem se ve svém stařeckém cynismu bavila. Když to shrnu - chtěla bych si umět vykouzlit kytky a pak bych chtěla toho báječného netopýra. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Náhoda tomu chtěla, že jsem zhruba přesně před dvaceti lety měl zapnutou televizi, právě když to začalo. Z původního pouhého přebývání v místnosti se stalo koukání a z koukání příjemný pocit po pohádce. Pak jsem to nadlouho vypudil z hlavy a stejnou náhodou na to nedávno narazil v nekonečných vlnách internetu. A to dokonce s původním podařeným dabingem. Tajemný šeredný průvodce, trpaslice a jiné potrhlé nápady překonaly i tu feminizační tóninu. A nostalgie docela zapracovala. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Film původně natočila společnost Filmation v roce 1988 pod názvem Sněhurka a Zlé království. Vedení společnosti Disney se ale obávalo, že si lidé budou snímek plést s originálním pokračováním, produkovaným právě jejich studie. Při vzniku filmu se tak právníci studia Walt Disney snažili producentům jejich práci co nejvíce znepříjemnit. I proto tak v pohádce nejsou trpaslící, na které vlastní práva právě Disneyova studia, ale trpaslinky. Po dokončení snímku vznesla společnost Walt Disney žalobu, která uvedení filmu opozdila o pět let, donutila produkční fírmu vyhlásit kvůli právním poplatkům bankrot, v několika drobnostech změnit obsah filmu a také název na svou konečnou podobu. (monolog)

Reklama

Reklama