Jsem agent

I Spy

Som agent

Dobrodružný / Akční / Komedie

USA, 2002, 93 min

Vůbec ne špatná špionská buddy komedie, která má ze začátku výborné tempo, ale v závěru už jsem jen čekal, až dojede do konce, protože rozuzlení zápletky a vlastně zápletka celá nebyla nijak moc překvapující. Ale akce byla povedená, hláškující Murphy v jedné ze svých posledních pořádných rolí, sympaťák Owen Wilson a samozřejmě Malcolm McDowell.(9.5.2009)

Tak tohle je hodne dobra akcni komedie, ktera by si zaslouzila vyssi hodnoceni. Pribehove to je v pohode a akce je taky natocena slusne, ale tady jde hlavne o Murphyho a Wilsona. Jedinej problem je v tom, ze Wilson ma hrat toho slusnaka, ale ve vysledku pusobi oba jako magori. Nicmene oba jsou perfektni a Murphy hraje postavu, ktera mu sedne ze vseho nejvic, neustale hlaskuje a nastesti se neprevlika za tlusty cernochy. No a obcas se dokonce urodi nakej dobrej parodickej forek na bondovky. Proste slusna zabava.(26.8.2008)

V podstatě film na jedno zkouknutí, dokonce jsem ani nevěděl, že Murphy s Wilsonem něco podobného natočili. Ale svůj účel to splnilo a já se u toho vcelku bavil. Pro Murphyho tu je typická role "magora", Wilson mu tu dělá spíš lepší křoví, ale i tak jim to dohromady docela funguje. A navíc potěšila i Famke Janssen v roli agentky.(2.3.2014)

Když jsem uviděl v seznamu herců Owena Wilsona s Eddiem Murphym, čekal jsem potrhlou komedii, která nenechá nit suchou na špionážních filmech s Jamesem Bondem v čele. A to jsem se šeredně mýlil. Jasně, občas film sklouzne k nějakému tomu parodování, ale většinu času sledujete spíš béčkové Mizery, než nějakou taškařenici, u které brečíte smíchy od začátku do konce. Ale i přes tenhle klamající žánrový handicap se mi to vcelku líbilo. Svížně to utíká, humor je tu sympatický, člověk si pěkně oddychne. No ale jak jsem říkal, prostě béčkoví Mizerové.(4.1.2008)

• Hapretor

Eddie Kurvy a Owen Klakson? Řikal jsem si: "To může být prča!" - nebyla, byla to spíš blbost. Ještě si vzpomínám, jak Owen v rozhovoru při "Making of ..." tvrdil: "Musel sem si dávat bacha. Když hrajete s Eddiem, máte velkou šanci, že Vás potopí. Jeho smysl pro improvizaci a imitaci je skoro až neskutečný." - aha, souhlasim. Ale proč to nepředvedl i v tomto filmu??? O Owenovi ani nemluvě!(12.5.2011)

• - Producenti chtěli herce Denzela Washingtona a jiného režiséra, studio však vybralo Betty Thomas a navíc vyloučilo, aby do složení štábu promlouvali producenti. (Courtemanche)

• - Film byl nominován na cenu Zlatá malina celkem ve třech kategoriích, a to nejhorší remake, nejhorší herecká dvojice a nejhorší herec, o kterou se zasloužil Eddie Murphy. (Terva)

• - Když se agent Alex Scott (Owen Wilson) popere s boxerem Kelly Robinsonem (Eddie Murphy), má rozbitý dolní ret. O pár záběrů dál má však ústa naprosto v pořádku. (jujec)