Jsem agent

Som agent

Dobrodružný / Akční / Komedie

USA, 2002, 93 min

• Odpadlik

Jako parodie na bondovky a špionážní filmy vůbec, to mělo zpočátku celkem slušně našlápnuto (i když už v jedné z úvodních scén si tvůrci neodpustili již několikrát použitou parodii na různé technické "vynálezy"). Bohužel však, jak jsem se obával, po chvilce vše opadlo a zůstalo jen trapné okecávání Eddieho "57:0" Murphyho a bezvýrazný výkon Owena Wilsona. Framke Janssenová je sice sexy, ale předvádí zde v podstatě to samé co ve Zlatém Oku a jen se divím že takový herec jako Malcolm McDowell se vůbec snížil hrát v nečem podobném. Film tak potěší asi jen obyvatele Budapešti, kde se natáčelo a kde si můžou vychutnat těch pár honiček v ulicích města.(27.6.2005)

Vkusně namíchaná směsice akce a humoru se sympatickou hereckou dvojicí a slušným dabingem. Tato komedie s jednoduchým příběhem byla zřejmě zamýšlena jako parodie na bondovky, takže o vtipné momenty není nouze. Má to spád i zajímavé triky, nechybí honičky a výbuchy a je hlavně bez nadměrné brutality a potoků krve, což dneska, kdy realita mnohdy předčí filmovou iluzi, oceňuji. Chci se u filmu pobavit, nikoliv ho protrpět.(30.5.2013)

• svik

Sice sem se zasmál, ale úplným ptákovinám tenhle film nemá hlavu ani patu a co ho vyzdvihuje je Murphyho talent rozesmár. Stejne Policajta v Beverli Hills nikdy nepřekoná. A Wilson tak ten at se zači drží dabování to mu jde líp.Scénář v celku ušel byl vtipný. Režie příšerná a ty náznaky boje tak to ani nestojí za psaní.(15.12.2006)

• WANDRWALL

Ano, ano. Jsou chlapci i muži, co si přáli býti agenti. Když už se jimi nestali, jako třeba TAXIKÁŘ, tak aspoň se mohou ztotožnit s hrdiny, kteří sice taky nejsou agenti, ale můžou si je zahrát pro ty, co taky nejsou agenti - ve filmu.*** Eddie Murphy obvykle umí zaujmout. Tedy mě. Nevím jak ostatní.***Ztratila se nová tajná zbraň. Úkolje tedy jasný, agent ji musí najít dříve, než ti, co by ji mohli zneužít k nedobrým účelům. Na tenhle úkol jsou určeni dva - superagent, nestačí jen agent, a bývalý boxer (E.M.). A jak úkol dopadne? Kdo neví, ten sleduje a čeká...***(6.10.2010)(6.10.2010)

Človek pozerajúci sa na súčasne Eddieho výplody á la Profesorovská séria by ani nedúfal v zázrak. Ale Eddie sa vrátil (aspoň v tomto filme). A vrátil sa k tomu, čo mu išlo najlepšie - k ukecanej bláznivej jemne kriminálnej/akčnej komédii. Nie je to nič geniálne ako Bowfinger, ale je to proste dokonalá oddychovka, aké robil Eddie v 80s. S Owenom Wilsonom mu to klape ako možno ešte s nikým a ako bonus Famke Janssen. Skvelá kombinácia. Eddie srší humorom, skvelými hláškami a je ho celý film. Skvelá je aj hra s klišé, ktorú tvorcovia rozohrávajú v úvode. Nedokážem si predstaviť ejtisáskejšiu komédiu ako toto.(24.6.2006)

• - Když se agent Alex Scott (Owen Wilson) popere s boxerem Kelly Robinsonem (Eddie Murphy), má rozbitý dolní ret. O pár záběrů dál má však ústa naprosto v pořádku. (jujec)

• - Producenti chtěli herce Denzela Washingtona a jiného režiséra, studio však vybralo Betty Thomas a navíc vyloučilo, aby do složení štábu promlouvali producenti. (Courtemanche)

• - Film byl nominován na cenu Zlatá malina celkem ve třech kategoriích, a to nejhorší remake, nejhorší herecká dvojice a nejhorší herec, o kterou se zasloužil Eddie Murphy. (Terva)