Jsem agent

Som agent

Dobrodružný / Akční / Komedie

USA, 2002, 93 min

• Malarkey

Obyčejná akční komedie s dvouma herci, které já osobně mám hodně rád: Eddie Murphy a Owen Wilson, zatímco si Eddie směřuje do filmového pekla v současné době, Owen Wilson si stále drží svůj standard a je to vidět i v tomto filmu. Přestože je v jistých ohledech trapný a debilní, dá se na to párkrát podívat a určitě se semtam i na poněkolikáté pobavím, jenže chvíli na to na něj s radostí zase zapomenu. Slabší průměr, nic světoborného, asi bych si ty dva spolu představoval naprosto jinak, kupříkladu Owen Wilson se s Jackie Chanem předvedl velkoryseji než zde Eddie Murphy. Možná to je na škodu, možná to je fakt, že s Eddiem se příliš dobře netočí. Nedokážu posoudit. Hlavní je, že tento film je slabší průměr, ale to je na zdejším hodnocení vidět samo o sobě, takže proč to tu dál pitvat? :)(9.11.2008)

Vůbec ne špatná špionská buddy komedie, která má ze začátku výborné tempo, ale v závěru už jsem jen čekal, až dojede do konce, protože rozuzlení zápletky a vlastně zápletka celá nebyla nijak moc překvapující. Ale akce byla povedená, hláškující Murphy v jedné ze svých posledních pořádných rolí, sympaťák Owen Wilson a samozřejmě Malcolm McDowell.(9.5.2009)

Zábavná akčně-špionážní komedie. Murphy je boxer a Wilson tajný agent. Dohromady je svede mise na vrácení supertajného letadla...dobře vymyšlyný příběh, který má hlavu a patu a zasmějete se opravdu často... mimoto má film nádech bonda, dokonce dle mého názoru je to víc bondovka než Quantum a casino dohromady...(i když je to komedie) dávám 4*(28.12.2008)

• Real Tom Hardy

"WARM UP THE GOULASH IN BUDAPEST, KELLY ROBINSON IS COMING." ----------- Úplne prvý film, v ktorom som pred takmer dvoma dekádami po prvý krát počul skutočný 5.1 zvuk. Ten zážitok vo mne stále zostáva a tým pádom voči tomuto filmu cítim určitý vzťah, ktorý nepominie aj napriek tomu, že I Spy je katastrofálne beznádejný film.(6.8.2017)

• Valentin

Agentský smolař a stálá dvojka dostane úkol a jako partnera velkohubého boxera. Opravdu, pokud by osud světa byl v rukách těchto dvou, raději si jdu hodit mašli. Vzhledem k ostatním Murphyho filmům té doby je tohle doslova klenot, je to vtipné! Plusem je i Femke Janssen a to scéna "Bite her", kdy Murphy radí Owenovi přes sluchátka.(21.2.2011)

• - Když se agent Alex Scott (Owen Wilson) popere s boxerem Kelly Robinsonem (Eddie Murphy), má rozbitý dolní ret. O pár záběrů dál má však ústa naprosto v pořádku. (jujec)

• - Producenti chtěli herce Denzela Washingtona a jiného režiséra, studio však vybralo Betty Thomas a navíc vyloučilo, aby do složení štábu promlouvali producenti. (Courtemanche)

• - Film byl nominován na cenu Zlatá malina celkem ve třech kategoriích, a to nejhorší remake, nejhorší herecká dvojice a nejhorší herec, o kterou se zasloužil Eddie Murphy. (Terva)