Anglická šestičlenná rodina přijme domů těhotnou ženu, která zmizí krátce po porodu. Vychovávají její holčičku jako svou vlastní, ale po letech je podivná úmrtí jejich vlastních dětí donutí uvažovat, zda holčička není něčím víc, než se zdá. (noelcoward73)

ricci.s

Nenápadný hororík, ktorý celkom baví. Je to vlastne jedna z variácií na slávny Omen. Rodinku so štyrmi deťmi jedného dňa navštívi podivná tehotná ženská, ktorá ešte v ten večer porodí, na druhý deň zmizne a zanechá im svoju ratolesť. No a rodičia si rozkošné blonďavé dievčatko adoptujú. Nezbedná dcérenka sa však rozhodne, že vyvraždí všetkých svojich súrodencov, a keďže rodičia sú, ako to už býva zvykom, párik neschopných a naivných blbečkov, tak to až taký veľký problém nebude. Rodinne orientované hororíky ma bavia a detských zabijakov vyhľadávam, čiže aj keď sa celkovo nejedná o nič svetoborné (žiadne gore - logicky, keďže sú obeťami deti + TV spracovanie), tak to môžem celkom odporučiť, atmosférka tu je. ()

Morholt

Zdánlivě omenovské téma, ale mě to nejvíc připomínalo jednu z pošumavských pověstí, ve které divá žena podstrkovala své dítě obyčejným lidem, aby jim tropilo všelijakou neplechu. Atmosféru to mělo, holčička byla dostatečně strašidelná a i když oba rodiče byli naprosto tupí a nijak zvlášť zahraní, jedná se o celkem zdařilo jednohubku. 55% ()