Reklama

Reklama

Chaplin na automobilových závodech

  • USA Gentlemen of Nerve (více)
všechny plakáty

Recenze (16)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Pánové z nervů jsou standardním filmovým produktem Charlieho Chaplina pro filmové studio Keystone. Neuctivé, násilné, tělesně chtivé, vznětlivé a neurvalé, jednoduchost motivace a divokost pohybů je základem pnutí. Vedle Charlieho v úloze společensky rušivého elementu a sebestředného hrubiána pana Wow-Woe zaujme cíl jeho milostného toužení žláz Mabel (Mabel Normand), její mužský doprovod ve vznětu a obřadu tokání pan Walrus (Chester Conklin), Charlieho zuřivý známý sadista Ambrose (Mack Swain), s panem Walrusem nezávazně flirtující ctihodná dáma (Phyllis Allen), či neurvalce poctivě pronásledující policista (Edgar Kennedy). Film Pánové z nervů aneb Chaplin na automobilových závodech víří touhou po životě a rozdává rány do všech směrů. ()

pursulus 

všechny recenze uživatele

První kroky Ch. Chaplina.¬         Rok 1914 byl úvodním rokem Chaplinovy tvorby filmové. Na třicet pět krátko- případně středometrážních grotesek plus jeden dlouhometrážní snímek ve směs postrádaly větší kvalitu, žertéřství rovnalo se sotva tak jednomu a půl míčku artisty, místy bylo až rozpačitě trapné. Je zřejmé, že společnost "Keystone Studios", s níž měl Chaplin uzavřenu roční smlouvu, si spíš než na kvalitu potrpěla na množství.¬                 Podobně tomu bylo i následujícího roku a počátkem roku 1916, kdy Chaplin pod hollywoodskou společností "Essaney" natočil svých dalších patnáct krátko- příp. středometrážních snímků. Ač v té době už znám a oblíben natolik, že mohl diktovati podmínky producentům a vybírati z nich, nebyla úroveň Ch. snímků ve směs vysoká, ze jména hledíme-li na ně nedobovýma očima.¬                 Není však třeba odsunouti tyto první filmové krůčky a kroky někam do zapomnění, svou kvalitou spolu s vkusností se vyrovnají řadě nynějších zábavných pořadů tak jistě, jako že Ch. Chaplin natočil později taková díla jako "Moderní doba" či "Diktátor".¬                 [Zdroje: 1. Wikipedie, English (en.wikipedia.org/). 2. Filmová databáze IMDb (imdb.com/)] ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejlepších keystoneovských chaplinovek. Gagy mají příčinu i pointu, navazuje to, drží pohromadě. To vše se dařilo doposud málokdy zároveň. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Film z čias, keď sa automobilové preteky začínali tým, že jazdec musel vymeniť koleso, a potom mohol odštartovať. Chaplin začínal pádmi a kopancami do zadku, ale tu to k celej atmosfére pasovalo a nič nie je príliš násilné. Autá sú tú úplne vedľajšie, zopár ich prefrčí, ale hlavni hrdinovia do žiadneho nesadnú. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejlepších Charlieho raných grotesek. Chybí tady sice Edna, ale zato tu jsou tradiční kopance do zádě i happy end. Má to nosný příběh, humor funguje, vtípky jsou výborné, pointa nechybí a koneckonců, o těch závodech to vlastně až tak není. Opět jsem se výborně bavil, v Charlieho filmografii je tenhle kousek samozřejmě slabší, ale v té době se od něj ostatní opravdu měli co učit. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama