Chaplin na automobilových závodech

• slovenský

Chaplin na automobilových pretekoch

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 16 min

Jedna z nejlepších keystoneovských chaplinovek. Gagy mají příčinu i pointu, navazuje to, drží pohromadě. To vše se dařilo doposud málokdy zároveň.(25.11.2012)

Není to ještě zdaleka vrchol Chaplinovy tvorby a tak je k tomu potřeba také nahlížet. Jako počátek a zrod jedné veliké geniality je i tento snímek dobrý. Charlie zkrátka umí a i když se nepopukáte smíchy, dýchne na vás atmosféra doby.(17.7.2016)

Konečně pár dobrých Chaplinových scének (prolézání dřevěnou stěnou, šarvátka s diváky). Celé to kazí jen přetažená stopáž.(7.3.2008)

Jedna z nejlepších Charlieho raných grotesek. Chybí tady sice Edna, ale zato tu jsou tradiční kopance do zádě i happy end. Má to nosný příběh, humor funguje, vtípky jsou výborné, pointa nechybí a koneckonců, o těch závodech to vlastně až tak není. Opět jsem se výborně bavil, v Charlieho filmografii je tenhle kousek samozřejmě slabší, ale v té době se od něj ostatní opravdu měli co učit.(21.3.2018)

Byly to Chaplinovy začátky, neměl se téměř o co opřít, naopak, byl to on, od koho ostatní opisovali... Když si tohle uvědomím, jsem na 4*.(21.10.2014)