• Belgie

• Nizozemsko

• Německo

Science Fiction - Sind Eltern Aliens?

Dobrodružný / Thriller / Rodinný / Sci-Fi

Belgie / Nizozemsko / Německo, 2002, 90 min

• dANo

Detské sci-fi, ktoré ma zaujímavý úvod, ale potom to skĺzne do podpriemeru a tam to ostane až do konca... film je evidentne určený detskému publiku.(13.6.2006)

• goiu

Je to pošahanost. Šílený zážitek umocnil šílený dabing. Pro děti možná, ale radši ať se mažou dívat na Šíleně smutnou princeznu, tohle je B-čkové sci-fi s dětmi v hlavní roli. Děs mne jímá ještě dnes.(29.10.2007)

Ve svém ranku dětských filmů docela povedená záležitost. Bohužel jsem to viděl v holandském znění s anglickými titulky, takže mi asi mnoho zápletek a slovních obratů ušlo, ale i tak bych nebyl na tenhle film zlý:) Podle mne to není béčko a zaslouží si lepší ocenění. Zápletka s rodiči, kteří jsou nebo nejsou mimozemšťani, a podle toho buď jsou nebo nejsou děti paranoidní, je tu řešena dětmi zpočátku logicky, pak jsou jejich nápady ztřeštěnější, ale uvěřitelné. A celkové vyústění, kdy rodiče prozradí pravou podstatu věcí, je až dojemné, ale přece jen trochu naivní. Nelze to sledovat optikou náročného (dospělého) diváka. Je to zkrátka film pro děti, ale to dítě ve mně je nadšené:)(7.10.2012)