Pan Magor

Pán Magor

Animovaný / Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

• Warapeidza

Mno, co k tomu napsat. Pár (= v tomto případě opravdu 2) povedených vtípků nezachrání tenhle "film" od hodnocení, které si zaslouží. Přesto jsem u něj celou dobu vydržel, a čekal jestli se to aspoň ke konci nezlepší- nezlepšilo. Prostě a jednoduše- tenhle převod kreslených stripů do filmové podoby se stejně jako u novějšího Garfielda moc nepovedl...(1.4.2007)

• Radyo

Jestli se při tomhle filmu někdo byť jen pousmál, tak určitě ne tomu, co se dělo na plátně, či v televizi. To totiž bylo spíše k pláči. Záplava trapností a nevkusu musí zákonitě většinu diváků (kteří zrovna netrpí "slepotou" jako hlavní hrdina) maximálně rozzuřit, tak jako se to stalo mně a většině mých známých, kteří tenhle "skvost" viděli a pžežili to. Leslie Nielsen na stará kolena hazarduje se svým jménem, a to tak, že velmi.(23.9.2002)

• Tommassi3

"Není citrón jako citrón !! To je jasné !!" A že není ani Magor jako Magor - Babica by nesouhlasil.. - jakkoli se nehodlám zabývat tím, o kolik lepší je animovaný předobraz, dokazuje i tenhle opravdu příšerný disneyovský biják Stanleyho Tonga, který znovu ukazuje propastný rozdíl asijských tvůrců v rámci jejich domácí tvorby a té americké po jejich přesunu do Hollywoodu.. Ačkoli on se naštěstí vykoupil předem dvěma akčními peckami s Jackiem Chanem.. Ta zoufalá inspirace Růžovým Panterem je více než zjevná už od počátečních ještě animovaných titulků, které nakonec platí za jediný světlý bod téhle šmíry, protože co ještě obstojí v rámci krátkometrážní animované grotesky, už jen ztěží dokáže vytvořit půdorys hranému filmu, jehož navíc tvůrci jaksi zapomněli vybavit nějakou smysluplnou zápletkou.. Klasikovi Lesliemu Nielsenovi lze jen ztěží cokoli vyčítat, ten zkrátka hraje, co se od něj žádalo, protože ten Patový Proftův scénář hraničí s filmovou lobotomií.. Proč vlastně Tong kývnul na tento projekt, ani ne tak ospravedlňuje, jako spíš osvětluje skutečnost, že spolupracoval i právě na zmiňované animované seriálové verzi pana Magora.. V důsledku opravdu hrozný hnůj bez tempa, v němž zůstaly trestuhodně nevyužity i ty dva, tři slušné nápady, s televizním vařením a tetováním gangsterů na čele..(19.10.2016)

Váhal som trošku ale nakoniec palec úplne dolu. Za celý ten čas ani jeden lepší vtip a úplne dejové prázdno, čistá otrepaná plytkosť a chvíľky keď Leslie Nielsen vládol, teda šantil v Bláznivých strelách sú už nadobro preč. Veru radšej nech si behá len po malých cameo v Scary Movie, to mu stačí. ║Rozpoet $30miliónov║ýTržby USA $21,437,192Tržby Celosvetovo $28,937,192(3.1.2008)

• Nancy

Jak je vidět, tak po úspěchu Bláznivých střel se Leslie Nielsen s výběrem inteligentních a kvalitních scénářů opravdu uskromnil. Většina (ne-li všechny) následujících komedií jsou jen trapné parodie, které by mohly zahnat dlouhou chvíli, občas možná pobavit, ale v podstatě jsou to jen bezduché kraviny. Nedojde k žádnému pořádnému vykreslení postav a při hodině a půl asi jen ke dvoum vtipným scénám, což je na (údajnou) komedii hodně málo. Když to ale srovnám s takovým Kameňákem, nemůžu dát odpad!, protože jsem alespoň neumírala nudou.(2.3.2005)

• - Prvý anglicky hovorený film režiséra Stanleyho Tonga. (m.a.t.o.)

• - Leslie Nielsen bol prvou voľbou pre úlohu pána Magora. (m.a.t.o.)

• - Film sa po uvedení do kín stretol s veľkou kritikou nevidiacich a slabozrakých. Kvôli tomu bol z kinodistribúcie stiahnutý už po dvoch týždňoch premietania. (m.a.t.o.)