Princezna zlodějů (TV film)

Princess of Thieves

Princezná zlodejov

Dobrodružný / Akční

USA, 2001, 88 min

• Morholt

Další variace na Hoodovské téma operující s tím, že ještě než to Richard schytal u Chalusu, stačil zplodit syna a Robin měl s Marion prozměnu dceru. Ovšem jinak je vše při starym . Šerif dál škodí lidu a na trůn si brousí zuby uzurpátor Jan. Koukněte se na všechny možné verze Robina Hooda (kromě seriálu z 80tých let a Ridleyho výpotku), dosaďte si místo Robina jeho dceru a místo Richarda jeho syna. Tahle televizní záležitost je nudná a plytká a za zmínku stojí snad jen náctiletá Keira a profesionální padouch Malcolm McDowell. Nuda. 10%(23.3.2012)

"Princeznu zlodějů" jsem sháněl velmi dlouho a nakonec jsem musel vzít zavděk anglickou verzí se švédskými(!) titulky, které zaboha nešly vypnout, neboť byly již součástí .avi souboru... I s moji průměrnou angličtinou jsem se ovšem v tak řídkém ději jednoduše nemohl ztratit :-) Musím s pravdou ven - snímek jsem sháněl výhradně kvůli Keiře, které to jako vždy moc sluší. Kei by to ostatně slušelo i v pytli od brambor... Díky ní je to za tři hvězdy :-)(14.11.2008)

Tak jako je každý film o Robinu Hoodovi směsicí alternativní historie, pohádky a pověsti, zde tento přístup platí dvojnásob. Možná je to šílený příměr, ale tento film je v podstatě The Force Awakens "hoodovského" universa. Skutečně. Základní náplň příběhu je takřka tradiční. Opět zde máme "social justice warriors" :-) , kteří bojují proti uchvatiteli anglického trůnu, jemuž pomáhá šerif z Nottinghamu. Novinkou je ovšem Robinova dcera - takřka Rey... tedy Keirey :-) , a neméně fiktivní princ Filip, syn Richarda I. Tvůrci filmu si byli vědomi toho, že po Janovi ve skutečnosti nenastoupil on, proto je jeho vláda charakterizována tak, že se na ni zkrátka zapomnělo. Prostě epic - z tohoto přístupu by měl radost Jindřich VII. z Černé zmije. Celkově ale musím říct, že Princezna zlodějů není špatným filmem. Dokonce mohu tvrdit, že mě film mile překvapil. Jedná se o docela zábavný počin. K tomu zde vystupuje jako záporák Malcom McDowell - co si více přát? A ano - pro keiroholiky povinnost. :-)(12.5.2018)

Pouze své historické nevzdělanosti dávám za vinu, že jsem dosud neměl ponětí o tom, že Robin Hood měl dceru. Patrně by mi to zůstalo dál utajeno, kdyby se Gwyn nápadně nepodobala jisté britské herečce, pro níž mám nepatrnou slabost. Musím uznat, že bych o nic zásadního nepřišel, ale mne takováto pohodová jednohubka nemůže urazit, i když se o to párkrát rafinovaně pokusila.(24.3.2013)

• VasaX

Za prvé - mám Keiru moc rád, a to i v jejích raných rolích (třeba ve "Beckhamovi") byla k sežrání. Takže film většinou díky ní získá bonusové body. Ale to stěží bude případ Princezny zlodějů. Protože film je to naprosto, ale naprosto příšerný. Nuda, šeď a hloupost. Můj vkus to bral jako osobní urážku, takže místo dalšího psaní komentáře ho musím jít odprosit. Děs.(25.3.2016)

• - Okolo 30. minuty, kdy stojí princ Filip (Stephen Moyer) na pláži a promlouvá, je na pravé straně možné v záběru vidět plavat moderní kotevní bójky. (Terva)

• - Keira Knightley se musela naučit střílet z luku. Tato dovednost se jí pak hodila i při filmování snímku Král Artuš (2004). (Terva)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)