Princezna zlodějů (TV film)

Princess of Thieves

Princezná zlodejov

Dobrodružný / Akční

USA, 2001, 88 min

V deň, keď si ženská ostrihá dlhé vlasy ide to s ňou dole vodou a robí jednu hovadinu za druhou. Tínedžerka Keira opĺzla už na začiatku filmu, tak si asi viete predstaviť, ako to pokračovalo. Jedna iracionalita strieda druhú, až kým sa na obrazovke neobjaví vystajlovaná lacnejšia verzia Híta Ledgra. Po jeho nástupe na scénu sa dejú už totálne srdcové píčoviny. Ešteže to skončilo v slušnom čase a nikto zo zainteresovaných sa nesnažil vytrieskať z dostupného materiálu niečo viac. Krátke scény, bojovky v štýle bezpečnosť nadovšetko a Malkom nič viac nič menej.(7.3.2013)

Keiru jsem nemusela, pak mě v Pýše a předsudku okouzlila, ale už se zase vrací do starých kolejí. Jak mně se ta holka nelíbí... Ale příjemně mě překvapil Stephen Moyer, který mi dříve v True blood přišel (mírně řečeno) zvláštní, ovšem tady mu to sekne. Když k tomu přidám moji slabost pro filmy z dob již dávno minulých, kdy se lidé sobě navzájem klaněli, má tento film u mě značný úspěch.(19.9.2012)

• VasaX

Za prvé - mám Keiru moc rád, a to i v jejích raných rolích (třeba ve "Beckhamovi") byla k sežrání. Takže film většinou díky ní získá bonusové body. Ale to stěží bude případ Princezny zlodějů. Protože film je to naprosto, ale naprosto příšerný. Nuda, šeď a hloupost. Můj vkus to bral jako osobní urážku, takže místo dalšího psaní komentáře ho musím jít odprosit. Děs.(25.3.2016)

• Big Bear

Kiero, Kiero cos mi to udělala.. Jenom kvůli tobě jsem si tohle DVD koupil. Nečekal jsem kdovíjaké výpravné historické drama z dvanáctého století, ale tohle byla soda. Britská soda ovšem a bohužel bez Egona a Karla. Robin Hood s Marion při svých lesních milostných radovánkách zplodí v houštině Sherwoodu bejby. Jenže ona je to holka! ... Potřebujete se dostat do opevněného Toweru v Londýně? Branou to nejde kvůli padacím mřížím a stovce stráží? Nevadí, 5 metrů od brány je ve zdi kanál. Stačí vysadit (možná jen povalit) mříž a jste v hradu. Nemáte klíč od cely s odsouzeným, který je uvězněn za těžkými dubovými dveřmi žaláře? Nevadí, kopněte do nich, oni se otevřou... Asi nemá cenu pokračovat. To že je to TV film, tohle dílo uchránilo ode mně zatraceně krutého hodnocení. Pro sedmileté děti by to ještě mohlo fungovat, dospělejším nedoporučuji. Snad jen kvůli té Kieře. Kiero, Kiero, cos mi to udělala... Ano láska je opravdu slepá. Prtincezna zlodějů mi provětrala kapsu. Dva šípy. * *(3.8.2013)

Tak jako je každý film o Robinu Hoodovi směsicí alternativní historie, pohádky a pověsti, zde tento přístup platí dvojnásob. Možná je to šílený příměr, ale tento film je v podstatě The Force Awakens "hoodovského" universa. Skutečně. Základní náplň příběhu je takřka tradiční. Opět zde máme "social justice warriors" :-) , kteří bojují proti uchvatiteli anglického trůnu, jemuž pomáhá šerif z Nottinghamu. Novinkou je ovšem Robinova dcera - takřka Rey... tedy Keirey :-) , a neméně fiktivní princ Filip, syn Richarda I. Tvůrci filmu si byli vědomi toho, že po Janovi ve skutečnosti nenastoupil on, proto je jeho vláda charakterizována tak, že se na ni zkrátka zapomnělo. Prostě epic - z tohoto přístupu by měl radost Jindřich VII. z Černé zmije. Celkově ale musím říct, že Princezna zlodějů není špatným filmem. Dokonce mohu tvrdit, že mě film mile překvapil. Jedná se o docela zábavný počin. K tomu zde vystupuje jako záporák Malcom McDowell - co si více přát? A ano - pro keiroholiky povinnost. :-)(12.5.2018)

• - Keira Knightley se musela naučit střílet z luku. Tato dovednost se jí pak hodila i při filmování snímku Král Artuš (2004). (Terva)

• - Okolo 30. minuty, kdy stojí princ Filip (Stephen Moyer) na pláži a promlouvá, je na pravé straně možné v záběru vidět plavat moderní kotevní bójky. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)