Princezna zlodějů (TV film)

Princess of Thieves

Princezná zlodejov

Dobrodružný / Akční

USA, 2001, 88 min

V deň, keď si ženská ostrihá dlhé vlasy ide to s ňou dole vodou a robí jednu hovadinu za druhou. Tínedžerka Keira opĺzla už na začiatku filmu, tak si asi viete predstaviť, ako to pokračovalo. Jedna iracionalita strieda druhú, až kým sa na obrazovke neobjaví vystajlovaná lacnejšia verzia Híta Ledgra. Po jeho nástupe na scénu sa dejú už totálne srdcové píčoviny. Ešteže to skončilo v slušnom čase a nikto zo zainteresovaných sa nesnažil vytrieskať z dostupného materiálu niečo viac. Krátke scény, bojovky v štýle bezpečnosť nadovšetko a Malkom nič viac nič menej.(7.3.2013)

• Big Bear

Kiero, Kiero cos mi to udělala.. Jenom kvůli tobě jsem si tohle DVD koupil. Nečekal jsem kdovíjaké výpravné historické drama z dvanáctého století, ale tohle byla soda. Britská soda ovšem a bohužel bez Egona a Karla. Robin Hood s Marion při svých lesních milostných radovánkách zplodí v houštině Sherwoodu bejby. Jenže ona je to holka! ... Potřebujete se dostat do opevněného Toweru v Londýně? Branou to nejde kvůli padacím mřížím a stovce stráží? Nevadí, 5 metrů od brány je ve zdi kanál. Stačí vysadit (možná jen povalit) mříž a jste v hradu. Nemáte klíč od cely s odsouzeným, který je uvězněn za těžkými dubovými dveřmi žaláře? Nevadí, kopněte do nich, oni se otevřou... Asi nemá cenu pokračovat. To že je to TV film, tohle dílo uchránilo ode mně zatraceně krutého hodnocení. Pro sedmileté děti by to ještě mohlo fungovat, dospělejším nedoporučuji. Snad jen kvůli té Kieře. Kiero, Kiero, cos mi to udělala... Ano láska je opravdu slepá. Prtincezna zlodějů mi provětrala kapsu. Dva šípy. * *(3.8.2013)

• VasaX

Za prvé - mám Keiru moc rád, a to i v jejích raných rolích (třeba ve "Beckhamovi") byla k sežrání. Takže film většinou díky ní získá bonusové body. Ale to stěží bude případ Princezny zlodějů. Protože film je to naprosto, ale naprosto příšerný. Nuda, šeď a hloupost. Můj vkus to bral jako osobní urážku, takže místo dalšího psaní komentáře ho musím jít odprosit. Děs.(25.3.2016)

Pouze své historické nevzdělanosti dávám za vinu, že jsem dosud neměl ponětí o tom, že Robin Hood měl dceru. Patrně by mi to zůstalo dál utajeno, kdyby se Gwyn nápadně nepodobala jisté britské herečce, pro níž mám nepatrnou slabost. Musím uznat, že bych o nic zásadního nepřišel, ale mne takováto pohodová jednohubka nemůže urazit, i když se o to párkrát rafinovaně pokusila.(24.3.2013)

• Morholt

Další variace na Hoodovské téma operující s tím, že ještě než to Richard schytal u Chalusu, stačil zplodit syna a Robin měl s Marion prozměnu dceru. Ovšem jinak je vše při starym . Šerif dál škodí lidu a na trůn si brousí zuby uzurpátor Jan. Koukněte se na všechny možné verze Robina Hooda (kromě seriálu z 80tých let a Ridleyho výpotku), dosaďte si místo Robina jeho dceru a místo Richarda jeho syna. Tahle televizní záležitost je nudná a plytká a za zmínku stojí snad jen náctiletá Keira a profesionální padouch Malcolm McDowell. Nuda. 10%(23.3.2012)

• - Keira Knightley se musela naučit střílet z luku. Tato dovednost se jí pak hodila i při filmování snímku Král Artuš (2004). (Terva)

• - Okolo 30. minuty, kdy stojí princ Filip (Stephen Moyer) na pláži a promlouvá, je na pravé straně možné v záběru vidět plavat moderní kotevní bójky. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)