Princezna zlodějů (TV film)

Princess of Thieves

Princezná zlodejov

Dobrodružný / Akční

USA, 2001, 88 min

V deň, keď si ženská ostrihá dlhé vlasy ide to s ňou dole vodou a robí jednu hovadinu za druhou. Tínedžerka Keira opĺzla už na začiatku filmu, tak si asi viete predstaviť, ako to pokračovalo. Jedna iracionalita strieda druhú, až kým sa na obrazovke neobjaví vystajlovaná lacnejšia verzia Híta Ledgra. Po jeho nástupe na scénu sa dejú už totálne srdcové píčoviny. Ešteže to skončilo v slušnom čase a nikto zo zainteresovaných sa nesnažil vytrieskať z dostupného materiálu niečo viac. Krátke scény, bojovky v štýle bezpečnosť nadovšetko a Malkom nič viac nič menej.(7.3.2013)

Keiru jsem nemusela, pak mě v Pýše a předsudku okouzlila, ale už se zase vrací do starých kolejí. Jak mně se ta holka nelíbí... Ale příjemně mě překvapil Stephen Moyer, který mi dříve v True blood přišel (mírně řečeno) zvláštní, ovšem tady mu to sekne. Když k tomu přidám moji slabost pro filmy z dob již dávno minulých, kdy se lidé sobě navzájem klaněli, má tento film u mě značný úspěch.(19.9.2012)

• Hapretor

Děj a provedení na hovno. Výprava, herec. výkony, scénář, režie na hovno. Celkově na hovno. Za zmínku stojí jen K. Knightley, což je opravdu krásná ženská, na kterou bych mohl koukat pořád. Ale film, kde ona pobíhá s mečem úplně nahá, asi nikdy nenatočí. Kdyby toto praktikovali v tomto filmu, bylo by aspoň na co koukat.(23.6.2010)

• Morholt

Další variace na Hoodovské téma operující s tím, že ještě než to Richard schytal u Chalusu, stačil zplodit syna a Robin měl s Marion prozměnu dceru. Ovšem jinak je vše při starym . Šerif dál škodí lidu a na trůn si brousí zuby uzurpátor Jan. Koukněte se na všechny možné verze Robina Hooda (kromě seriálu z 80tých let a Ridleyho výpotku), dosaďte si místo Robina jeho dceru a místo Richarda jeho syna. Tahle televizní záležitost je nudná a plytká a za zmínku stojí snad jen náctiletá Keira a profesionální padouch Malcolm McDowell. Nuda. 10%(23.3.2012)

• Big Bear

Kiero, Kiero cos mi to udělala.. Jenom kvůli tobě jsem si tohle DVD koupil. Nečekal jsem kdovíjaké výpravné historické drama z dvanáctého století, ale tohle byla soda. Britská soda ovšem a bohužel bez Egona a Karla. Robin Hood s Marion při svých lesních milostných radovánkách zplodí v houštině Sherwoodu bejby. Jenže ona je to holka! ... Potřebujete se dostat do opevněného Toweru v Londýně? Branou to nejde kvůli padacím mřížím a stovce stráží? Nevadí, 5 metrů od brány je ve zdi kanál. Stačí vysadit (možná jen povalit) mříž a jste v hradu. Nemáte klíč od cely s odsouzeným, který je uvězněn za těžkými dubovými dveřmi žaláře? Nevadí, kopněte do nich, oni se otevřou... Asi nemá cenu pokračovat. To že je to TV film, tohle dílo uchránilo ode mně zatraceně krutého hodnocení. Pro sedmileté děti by to ještě mohlo fungovat, dospělejším nedoporučuji. Snad jen kvůli té Kieře. Kiero, Kiero, cos mi to udělala... Ano láska je opravdu slepá. Prtincezna zlodějů mi provětrala kapsu. Dva šípy. * *(3.8.2013)

• - Keira Knightley se musela naučit střílet z luku. Tato dovednost se jí pak hodila i při filmování snímku Král Artuš (2004). (Terva)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)

• - Okolo 30. minuty, kdy stojí princ Filip (Stephen Moyer) na pláži a promlouvá, je na pravé straně možné v záběru vidět plavat moderní kotevní bójky. (Terva)