Princezna zlodějů (TV film)

Princess of Thieves

Princezná zlodejov

Dobrodružný / Akční

USA, 2001, 88 min

"Princeznu zlodějů" jsem sháněl velmi dlouho a nakonec jsem musel vzít zavděk anglickou verzí se švédskými(!) titulky, které zaboha nešly vypnout, neboť byly již součástí .avi souboru... I s moji průměrnou angličtinou jsem se ovšem v tak řídkém ději jednoduše nemohl ztratit :-) Musím s pravdou ven - snímek jsem sháněl výhradně kvůli Keiře, které to jako vždy moc sluší. Kei by to ostatně slušelo i v pytli od brambor... Díky ní je to za tři hvězdy :-)(14.11.2008)

• Big Bear

Kiero, Kiero cos mi to udělala.. Jenom kvůli tobě jsem si tohle DVD koupil. Nečekal jsem kdovíjaké výpravné historické drama z dvanáctého století, ale tohle byla soda. Britská soda ovšem a bohužel bez Egona a Karla. Robin Hood s Marion při svých lesních milostných radovánkách zplodí v houštině Sherwoodu bejby. Jenže ona je to holka! ... Potřebujete se dostat do opevněného Toweru v Londýně? Branou to nejde kvůli padacím mřížím a stovce stráží? Nevadí, 5 metrů od brány je ve zdi kanál. Stačí vysadit (možná jen povalit) mříž a jste v hradu. Nemáte klíč od cely s odsouzeným, který je uvězněn za těžkými dubovými dveřmi žaláře? Nevadí, kopněte do nich, oni se otevřou... Asi nemá cenu pokračovat. To že je to TV film, tohle dílo uchránilo ode mně zatraceně krutého hodnocení. Pro sedmileté děti by to ještě mohlo fungovat, dospělejším nedoporučuji. Snad jen kvůli té Kieře. Kiero, Kiero, cos mi to udělala... Ano láska je opravdu slepá. Prtincezna zlodějů mi provětrala kapsu. Dva šípy. * *(3.8.2013)

• fmash

Jen kvůli tomu označení „TV film“ v záhlaví jsem ochoten jít až na dvě hvězdy, protože jinak bych byl schopen Princeznu zlodějů hodnotit ještě hůř. Je mi fuk, že s historií to nemá nic společného (když je to pohádka), překousl bych ty naleštěné zubaté unylé postavy (Robin a jeho kámoš, nesympatické princátko z Francie, celá Keiřina Gwyn...), že choreografie soubojů bude úplně dementní bych u televizní pohádky taky skoro čekal (co nechápu je, že akční scény raději nevystřihli, ale o čem by to pak bylo, že?). Celý děj je bohužel naprosto pitomý a to už je něco, s čím se smiřuji mnohem hůř - a v kombinaci s výše napsaným už to dává nechutný salát. Čekal jsem nenáročnou podívanou a dostal jsem docela náročnou. Náročnou na nervy. Já vím, že Keiře bylo sotva 16, když to točila, tak konkrétně jí nic nevyčítám... ale když o tom tak přemýšlím, musím modifikovat svou první větu: jsem ochoten jít až na jednu hvězdu...(9.8.2010)

• Morholt

Další variace na Hoodovské téma operující s tím, že ještě než to Richard schytal u Chalusu, stačil zplodit syna a Robin měl s Marion prozměnu dceru. Ovšem jinak je vše při starym . Šerif dál škodí lidu a na trůn si brousí zuby uzurpátor Jan. Koukněte se na všechny možné verze Robina Hooda (kromě seriálu z 80tých let a Ridleyho výpotku), dosaďte si místo Robina jeho dceru a místo Richarda jeho syna. Tahle televizní záležitost je nudná a plytká a za zmínku stojí snad jen náctiletá Keira a profesionální padouch Malcolm McDowell. Nuda. 10%(23.3.2012)

• Hapretor

Děj a provedení na hovno. Výprava, herec. výkony, scénář, režie na hovno. Celkově na hovno. Za zmínku stojí jen K. Knightley, což je opravdu krásná ženská, na kterou bych mohl koukat pořád. Ale film, kde ona pobíhá s mečem úplně nahá, asi nikdy nenatočí. Kdyby toto praktikovali v tomto filmu, bylo by aspoň na co koukat.(23.6.2010)

• - Keira Knightley se musela naučit střílet z luku. Tato dovednost se jí pak hodila i při filmování snímku Král Artuš (2004). (Terva)

• - Okolo 30. minuty, kdy stojí princ Filip (Stephen Moyer) na pláži a promlouvá, je na pravé straně možné v záběru vidět plavat moderní kotevní bójky. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)