Princezna zlodějů (TV film)

Princess of Thieves

Princezná zlodejov

Dobrodružný / Akční

USA, 2001, 88 min

• cachina

I přes zvučnější jména (McDowell, Knightley...) je příliš z filmu znát televizní formát, jehož hranice se za celou dobu nepřekročí. Tvůrci chtěli nalákat na atraktivitu a oblíbenost příběhu o Robinu Hoodovi (jehož hlavním úkolem ve snímku je ale být uvězněn a čekat na osvobození). Příběh se zaměřuje na osudy jeho dcery. Bohužel děj je velice zkratkovitý, předvídatelný, bez jakýkoliv zvratů a originality. Do toho se samozřejmě kupí klišé. Vyznění snímku nezachraňují ani souboje. Přímo naopak film ještě více shazují. Mají být hlavném vrcholem, ale jsou jak primitivně zahrané, tak i primitivně natočené.(12.3.2013)

"Princeznu zlodějů" jsem sháněl velmi dlouho a nakonec jsem musel vzít zavděk anglickou verzí se švédskými(!) titulky, které zaboha nešly vypnout, neboť byly již součástí .avi souboru... I s moji průměrnou angličtinou jsem se ovšem v tak řídkém ději jednoduše nemohl ztratit :-) Musím s pravdou ven - snímek jsem sháněl výhradně kvůli Keiře, které to jako vždy moc sluší. Kei by to ostatně slušelo i v pytli od brambor... Díky ní je to za tři hvězdy :-)(14.11.2008)

• VasaX

Za prvé - mám Keiru moc rád, a to i v jejích raných rolích (třeba ve "Beckhamovi") byla k sežrání. Takže film většinou díky ní získá bonusové body. Ale to stěží bude případ Princezny zlodějů. Protože film je to naprosto, ale naprosto příšerný. Nuda, šeď a hloupost. Můj vkus to bral jako osobní urážku, takže místo dalšího psaní komentáře ho musím jít odprosit. Děs.(25.3.2016)

• fmash

Jen kvůli tomu označení „TV film“ v záhlaví jsem ochoten jít až na dvě hvězdy, protože jinak bych byl schopen Princeznu zlodějů hodnotit ještě hůř. Je mi fuk, že s historií to nemá nic společného (když je to pohádka), překousl bych ty naleštěné zubaté unylé postavy (Robin a jeho kámoš, nesympatické princátko z Francie, celá Keiřina Gwyn...), že choreografie soubojů bude úplně dementní bych u televizní pohádky taky skoro čekal (co nechápu je, že akční scény raději nevystřihli, ale o čem by to pak bylo, že?). Celý děj je bohužel naprosto pitomý a to už je něco, s čím se smiřuji mnohem hůř - a v kombinaci s výše napsaným už to dává nechutný salát. Čekal jsem nenáročnou podívanou a dostal jsem docela náročnou. Náročnou na nervy. Já vím, že Keiře bylo sotva 16, když to točila, tak konkrétně jí nic nevyčítám... ale když o tom tak přemýšlím, musím modifikovat svou první větu: jsem ochoten jít až na jednu hvězdu...(9.8.2010)

• Hapretor

Děj a provedení na hovno. Výprava, herec. výkony, scénář, režie na hovno. Celkově na hovno. Za zmínku stojí jen K. Knightley, což je opravdu krásná ženská, na kterou bych mohl koukat pořád. Ale film, kde ona pobíhá s mečem úplně nahá, asi nikdy nenatočí. Kdyby toto praktikovali v tomto filmu, bylo by aspoň na co koukat.(23.6.2010)

• - Keira Knightley se musela naučit střílet z luku. Tato dovednost se jí pak hodila i při filmování snímku Král Artuš (2004). (Terva)

• - Okolo 30. minuty, kdy stojí princ Filip (Stephen Moyer) na pláži a promlouvá, je na pravé straně možné v záběru vidět plavat moderní kotevní bójky. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)