Návrat Sommersbyho

Sommersby

Návrat Sommersbyho

Drama / Dobrodružný / Romantický

Francie / USA, 1993, 114 min

Zajímavé, trochu nevěrohodné, ale přesto docela příjemné romantické drama s velmi dobrou Jodii Fosterovou. Bohužel to se (už skoro tradičně) nedá říci o Richardu Gereovi. Já tomu chlapovi prostě nemůžu přijít na chuť. Podle mě tenhle herec těží jen ze svého "dizajnu" a o nějakém hereckém mistrovství si maximálně nechává zdát. Ovšem ještě jsem neviděl Chicago, třeba mě tam mile překvapí. Každopádně v tomhle snímku zůstal věrný svému chudičkému hereckému rejstříku a nepředvedl nic, čím by mě dostal.(26.4.2003)

Nechápu, proč tento remake vůbec vzniknul. Jen krátce: od počátku i tomu, kdo neviděl originál, bylo jasné, jak to dopadne. Richard Gere byl zase naprosto příšerný, konečně snad s výjimkou Cotton Clubu byl hrozný všude, patos z toho ve druhé půli jen kape, stopáž byla na tak primitivní příběh minimálně o dvacet minut předimenzovaná... Jedině opět výborná Jodie vyšoupla tenhle kousek v mém vnímání někam tak k 55%.(9.3.2010)

Sommersby proti Townsendovi, Sever proti Jihu, postřik proti housenkám aneb pokud neexistuje poznávací znamení v podobě pihy o velikosti mexického dolaru na penisu, jsou jižanské manželky ve věci rozpoznání chotě v koncích.. Po letech jsem si zase dal Konec starých časů na Sommersbyovic farmě a ujistil se, že krom výkonu J.Foster není o co stát. Jednoduše nalinkovaný příběh si sice své obecenstvo zaslouženě najde a z jejich slzných kanálků udělá zavlažovací zařízení, ovšem já, ač v zásadě proti romantickým dramatům nic nemám, jsem se tentokrát nemohl dočkat, až se ten ulhaný schizofrenik bude houpat v jižním vánku od tabákových plantáží..(10.4.2012)

Sommersby je prachsprostý ubrečený cajdák, který si člověk buď zamiluje nebo ho zákonitě nesnáší. Mě si získal na 100% a kdykoliv ho v bedýnce s pohyblivými obrázky dávají, nenechám si ho ujít. Nicméně to neomlouvá jeho okaté nedostatky v rovině filmařské, nezáživná režie, lehce nedotažený scénář, plně ne zcela využitá Elfmanova hudba, i když sama o sobě je výtečná. K hercům nemám výtky. 70%.(14.2.2007)

Zajímavý, mírně poutavý a příběhově neotřelý filmový počin, který nadruhou stranu naráží na dějovou vlažnost a přímočarost. Nevím přesně, jak se k hodnocení tohoto filmu postavit, jelikož to není přesně šálek mého čaje. Když to budu brát podle svého indexu návratnosti se k filmu, tak by měl dostat 2 hvězdy. Film jsem viděl tuším 2x a to necíleně a víceméně náhodně a nic mě na něm nezaujalo tak, abych ho někdy sám vyhledal a znovu se na něj podíval. Nadruhou stranu je fér, přidat ještě jednu hvězdu, za poměrně slušné herecké obsazení, scénář a dobře zvládnutou režii.(22.10.2008)

• - Natáčení filmu probíhalo ve Virginii. (Terva)

• - Film byl natočen podle deníku francouzského rolníka Martina Guerreho, jenž je znám svým zatčením za podvody v roce 1560. (Terva)