Návrat Sommersbyho

Po šesti dlouhých letech se vrací Jack Sommersby, který je už považován za mrtvého, z americké občanské války domů. Jeho žena Laurel reaguje zprvu nejistě, neboť její muž jí připadá cizí: dříve nepříjemný tyran dnes působí něžně a soucitně. Je to ale opravdu její manžel? Pak je Sommersby obviněn z vraždy. (oficiální text distributora)

Djkoma

Viděno několikrát velmi dávno. Bohužel průměr na všechny strany, přestože dvojice Richard Gere a Jodie Foster nepůsobila na papíře špatně, chemie mezi nimi jako by neexistovala. Hrají vedle sebe, pohybují se vedle sebe, ale vedle ve své době charizmatického Gerea bych posadil nějakou vzhledově zajímavější dámu. Judie je totiž skvělá herečka, ale jako žena toho v mých očích tolik neposbírala od Boha (resp. záleží podle cm makeupu:)). Film samotný má dobré téma, zajímavé, divák si není dlouho jist, ale přesto v závěru zůstane pachuť trochu očekávaného rozuzlení. Fakt, že jinak Návrat Sommersbyho vypadá opravdu hezky a dobře "nedávnou" dobu vystihuje mi už zážitek nezachránil. ()

Radyo

Zajímavé, trochu nevěrohodné, ale přesto docela příjemné romantické drama s velmi dobrou Jodii Fosterovou. Bohužel to se (už skoro tradičně) nedá říci o Richardu Gereovi. Já tomu chlapovi prostě nemůžu přijít na chuť. Podle mě tenhle herec těží jen ze svého "dizajnu" a o nějakém hereckém mistrovství si maximálně nechává zdát. Ovšem ještě jsem neviděl Chicago, třeba mě tam mile překvapí. Každopádně v tomhle snímku zůstal věrný svému chudičkému hereckému rejstříku a nepředvedl nic, čím by mě dostal. ()

B!shop

Tenhle film jsem uz videl hodnekrat, rek bych tak petkrat, ale nepamatuju si, ze bych aspon jednou videl zaver filmu, takze jsem v podstate celej film videl az ted. A nijak to nezmenilo muj nazor na film, to jest, ze se jedna o skvelej film. Nekdo by moh rict, ze film pusobi trochu levnejc, coz je sice pravda, precejen to misty vypada jak Doktorka Quinnova, ale to, co filmu schazi na kulisach, skvele vynahrazuje vytecna hudba, ktera by se klidne hodila k mnohem vypravnesimu filmu. A i kdyz se toho ve filmu moc nedeje, presto svizne odsejpa a ani na moment nenudi, taky diky skvelejm hercum, hlavne Jodie Foster a Billu Pullmanovi. Gere se taky prekonava, ale proste ma obcas ten svuj tupej veselej vyraz. Cekal jsem, ze bude na konci nakej velkej projev, coz bylo, ale tady jsou motivace hlavniho hrdiny krapet jiny, takze je to v podstate originalni. Na tenhle film se vzdy rad podivam. ()

Gilmour93

Sommersby proti Townsendovi, Sever proti Jihu, postřik proti housenkám aneb pokud neexistuje poznávací znamení v podobě pihy o velikosti mexického dolaru na penisu, jsou jižanské manželky ve věci rozpoznání chotě v koncích.. Po letech jsem si zase dal Konec starých časů na Sommersbyovic farmě a ujistil se, že krom výkonu J.Foster není o co stát. Jednoduše nalinkovaný příběh si sice své obecenstvo zaslouženě najde a z jejich slzných kanálků udělá zavlažovací zařízení, ovšem já, ač v zásadě proti romantickým dramatům nic nemám, jsem se tentokrát nemohl dočkat, až se ten ulhaný schizofrenik bude houpat v jižním vánku od tabákových plantáží.. ()

tron

„Ale žili by ste!“ – „Bez mena?“ Britský režisér Jon Amiel je dnes známy ako rutinérsky tvorca viac (JADRO) a menej (heist movie PASCA) hlúpych filmov... a v minulosti na tom tento prevažne seriálový filmár nebol o nič lepšie, len si spomeňme na zvláštne priemerný serial killer VRAŽDY PODĽA PREDLOHY (1995), nevraviac o vyložene nevydarenom pokuse o komédiu MUŽ, KTORÝ VEDEL PRÍLIŠ MÁLO (1997), takže francúzsko-americká historická dramatická milostná freska NÁVRAT SOMMERSBYHO vlastne patrí k tomu najlepšiemu, čo doteraz nakrútil. Našťastie k tomuto skonštatovaniu nedôjdeme len kvôli tomu, že ju porovnávame so zvyškom jeho nenápaditej tvorby, ale skrátka preto, že je to kvalitný film. Rozpočet nie je z najväčších, ale príliš to na ňom poznať nie je a ani oň ktovieako nejde. Ide o scenár a hercov. Scenár je neobyčajne originálny a v prítomnosti špičkovej profesionálky Jodie Fosterovej (povestnej, ako Russell Crowe, prísnym výberom rolí), sa dobrými hercami stávajú aj Richard Gere a Bill Pullman (vychutnajte si potom nečakanú roličku ako vždy jedinečného Jamesa Earla Jonesa). ()

• Natáčení filmu probíhalo ve Virginii. (Terva)
  • Film byl natočen podle deníku francouzského rolníka Martina Guerreho, jenž je znám svým zatčením za podvody v roce 1560. (Terva)