Už posedmé se vrací legenda filmové Sci-Fi - Star Trek. Jejími hrdiny jsou opět kapitáni kosmické lodi Enterprise Jean-Luc Pickard a James T. Kirk, kteří se ve 24. století snaží překazit plány šíleného fyzika jménem Soran, který je odhodlán zničit civilizaci. Je to fascinující výlet vesmírným prostorem, v němž rychlostí světla proletíte dobrodružným příběhem nejslavnější a nejúspěšnější vesmírné ságy. (oficiální text distributora)

tranquill

"Čas je jako dravec, stále jde po vás!" Ano, a nebýt té časové linie, která trochu vzbudila můj zájem, tak jsem se na tuto nudu nedodíval. ()

E lan

Mám rád novou generaci Star Treku, ale už když jsem tento film viděl poprvé, něco mi na něm nesedělo. Nějak to nešlo moc dohromady, nebyl tam dostatek humoru a akce nebyla zrovna filmová. Po letech jsem se vrátil jako ještě větší fanda a musím bohužel potvrdit své prvotní hodnocení. Tento film nepatří k těm nejlepším ze série, ale přesto je to důstojná podívaná na oba kapitány... ()

Psycho.R

Jako malej jsem žral Novou generaci, přišla mi fakt zábavná. Ovšem poté, co jsem se rozhodl zkouknout filmy s kapitánem Kirkem, došlo mi, že právě tento originál mi přirostl k srdci daleko víc. Je daleko víc hloubavej, filosofickej a je to originál. Zde jsem mohl oba světy dvou generací vidět v jednom filmu a musím konstatovat, že už mě tolik NG neba jako dříve. Asi už budu pouze milovníkem Shatnerovi posádky. A můžu potvrdit, že jsem dřív k tomu sklony neměl. Z toho důvodu dávám jen tři hvězdičky. SPOILER: Když už měl Kirk umřít, tak s daleko větší slávou, než se tomu stalo. KONEC SPOILERU ()

diodoros

Prvá časť filmovej série Star Trek s posádkou kapitána Picarda. Dej je premyslený s dostatočným množstvom zvratov aj komediálnych prvkov (na sci-fi film), efekty sú výborné, hudba obstojná a herci vrátane výborného záporáka slušní. Malé roličky Kirka, Scottyho a Čechova na začiatku potešia, Kirkova účasť neskôr vo filme a jeho stretnutie s Picardom je jedným z hlavných ťahačov filmu. Hlavnými témami filmu sú tentoraz premárnený život, kríza stredného veku a hľadanie raja a bezohľadnosť, ktorej sú ľudia pri ňom schopní. Prvý film s Picardom potešil a je výborným začiatkom novej časti série. ()

Shakaar

Koncem Star treku VI. bylo jasné, že to bude rozlučka minimálně s celou původní posádkou lodi Enterprise, zároveň s celým filmovým štábem a že Paramount pokud chce mít Star trek na novém plátně, bude muset hledat buď nové herecké obsazení původní posádky (což se stalo v roce 2009) nebo udělat film nejen s novými herci, ale jinými charaktery. Herecké obsazení z TNG a navázat na popularitu se prakticky nabízelo. TNG tehdy prakticky na vrcholu popularity a přechod na velké plátno bylo i pro herce přirozeným krokem v kariéře. A zatímco v roce 1991 ještě studio cítilo že posádka TNG potřebuje dozrát a že původní posádka si zaslouží důstojný odchod ze scény, v roce 1994 tomu už nic nebránilo. Jednak většina scenaristů se šestou a sedmou řadou TNG přesunuli jak do produkce DS9, tak do předprodukce VOY, takže seriál se nemohl už nikam dál posunout. Vše bylo připravené, kulisy, kostýmy, mohlo se těžit z velké popularity. Co by se tedy mohlo pokazit? Docela dost. Navzdory potenciálu, který TNG měla místama i větší jak původní posádka k tomu scénaristé přistoupili jako k další prodloužené epizodě. Do role režisérského křesla se posadil někdo kdo dělal předtím jen seriál a dle všeho ani scénaristé neměli zcela představu jak by mohl celovečerní Star trek snímek vypadat. Do toho film ovlivnily zákulisní tlaky od studia, kteří chtěli ve filmu Shatnera, Nimoye a Kellyho. Nicméně Nimoy po přečtění scénáře roli s díky odmítl a Kelly zase se omluvil z důvodu už zdravotních problémů. Tedy bylo rozhodnuto že scénář připadne Doohanovi a Koenigovi, místama to bohužel křičelo že nehrají zcela své role. To ale nebylo to nejhorší. Jako vždy, film měl problém s rozpočtem. Jako vždy se na všem šetřilo, V prvé řadě se ušetřilo na kostýmech. Využili se prakticky už vyrobené jak z TNG, tak z DS9, či ještě z posledních filmů. A bylo to vidět, Frakes třeba nosil kostým od Averyho Brookse. Šetřilo se na scénáře, některé pasáže byly vysřiženy, některé návrhy byly zavrženy, protože by nezbyly finance a do toho zásahy studia změnili trochu charaktery postav a tlačili na scénaristy aby z Picarda udělali hrdinu poskakujícího na planetě a Frakese více pasujícího do role nechali "nahoře" zničit Enterprise, která tvůrcům se stala nepohodlná a nevynikala tolik na širokém plátně. Já osobně mám film rád, nebo jsem proti němu v zásadě nikdy nic neměl. Má zvláštní nasvícení (pravděpodobně zvolené aby se zakryli nedokonalost kulis využité ze seriálu), je to daleko větší drama než seriál, trochu temnější. Vždy jsem si ale říkal, že takový Stewart hraje mimo svůj charakter, jako prakticky ve všech TNG filmech. Hlavním motivem je čas, jak se každý z nás vyrovnává se smrtelností. Tohleto dle mého daleko lépe dokázali tvůrci přenést na plátno u původní posádky, tady to bohužel až tak dobře nevyšlo. Navíc vyjma toho neměl film nijak zvlášt silný motiv a to je asi ten problém. Film není špatný, ale není ani skvělý zároveň. Takový šedý průměr. Asi chápu, přechod na široké plátno ze seriálového pojetí není nikdy jednoduché, ale možná se mohli pokusit o něco ambicioznějšího. Ale zase, narazilo by to na malý rozpočet. Film docela špatně stárne, někteří herci nejsou až tak využiti, je to v mnohém záležitost Spinera, Stewarta a Shatnera a to je málo. () (méně) (více)

JamesLeon

Nějak jsem si nemohl zvyknout na novou posádku. Kapitán Picard se mi docela zamlouval, ale LaForgeovy "slepecké brýle" mi tam opravdu neseděly a Date je sice zajímavá postava, ale Spock to prostě není a bez něj už pro mě Star trek není takový jako dřív. Jsem asi konzervativní a možná si na "novou generaci" časem zvyknu, ale zatím jsem v závěru s nostalgií vzpomínal na starou posádku. ()

john.h

Teda ten konec byl hodně prapodivnej a nelogickej. Kvůli němu jsem přemýšlel i o třech hvězdách. Jinak slušná podívaná, triky fajn, dva kapitáni taky fajn. ()

celticek

Předávání žezla probíhá dobře. Co mi ale vyloženě vadí je, že při smrti Kirka pozůstalí hledí do díry v lodi, jak kdyby se nechumelilo. A jsou to všechno lidé. Absolutně nechápu, jak může mít někdo radši ST než SW. Na tak nový snímek je věc jako vakuum a jeho působení na homo sapiens tristní. Data a jeho emoční čip je ale parádní, hodně mi to připomnělo Krytena z RD. ()

RedRose

Poprvé s Picardem, Rikerem, Datem a spol! Nebylo to na 100%, ale jako první film s novým obsazením určitě nezklamal. Mám podobné výtky jako u Khana, takže to chtělo trochu lepší příběh a výraznějšího protivníka. A Kirkovu smrt (tu druhou v závěru) si tvůrci mohli odpustit, to tam bylo vysloveně natlačeno... 81% ()

papadoce

“Každý pokus chce odvahu. A odvaha je taktiež cit.” Historická chvíľa, kapitán Kirk na odchode, kapitán Pickard prichádza 👏👏👏. Jak som sa ja na neho tešil. Keď som videl celú tú seriálovú posádku až som pookrial. Späť do detstva. “Uvažovali ste niekedy o protéze s ktorou by ste vyzerali aspoň trochu ……. ako by som to povedal ……. normálne?” “Čo je to normálny?” “Čo je to normálny, to je dobrá otázka. Normálny je to, čo sú všetci ostatní a vy nie.” Výborný diel o výmene generácií na Enterprise. A Klingóni zase trochu zlostili, galgani. Kapitán je mŕtvy, nech žije kapitán. ()

Jara_II

Toto je film určený asi pouze fanouškům Star Treku. Slabý příběh, který láká hlavně na účast Kirka a Picarda v jednom filmu..Shatner už ale dlouho nestačí na tuto roli, a hlavně - zasloužil si důstojnější odchod (bohatě stačil ten co byl v posledním dílu Star Treku). No a Dat bez emočního čipu je vtipnější než s ním. ()

piglit

Safra - na rok 1994 poněkud nedodělaný filmík. Když vezmete v úvahu, že Steven Spielberg měl v tomle roce za sebou už Jurský park a všechny Indiana Jonesy, tak tohle vychází jako dost nepodařený zmetek - triky z pravěku filmové historie, děj se zasekává, Dat se snaží být křečovitý, upnuté kombinézy starším dámám na Enterprice rozhodně nepomáhají udržovat sexappeal... Rozpočet osekaný na kost... Tak takhle ne, pánové... :-( ()

Blalle

Už v celku koukatelný Star Trek. Nicméně časové paradoxy jako obvykle kazí celkový dojem. Člověk, který může z časoprostorové kapsy vyskočit ve kterékoli chvíli, si vybere moment těsně před katastrofou, aby měl dostatečně naspěch při jejím odvracení! Ostatně bych na Pickardově místě byl silně v pohodě, protože v případě nezdaru bych měl ještě nepřeberné množství pokusů, protože bych se pokaždé dostal do té časové happy kapsy... Na druhou stranu by mě však silně frustrovalo podezření, že stejně jenom cestuji mezi nějakými paralelními vesmíry a v tom svém původním jsem vůbec nic nezměnil. ()

pekas

Na tomto filmu vysoce hodnotím, jak stará generace předala žezlo nové. Ten způsob, jak to scénáristi provedli je velice povedený. Zbytek je celkem průměr. Plačící Data mě neuchvátil, snad jen hraní na řídící pult bylo z lepších. 72% ()

MaxForValue

Takýto koniec si James T. Kirk nezaslúžil :-( nedivím sa, že Nimoy na túto časť nekývol. Keď si porovnám stretnutie starého Spocka (Nimoya) s novým v Stark Treku 2009, v ktorom sa mi tisli slzy do očí, s tým terajším, je to neprekonateľný rozdiel. Carson nevie a nemá ani čím diváka upútať a tam kde to mohol (na konci) to odbije zopár slovami a jednou krátkou dramatickou scénou. Na Star Trek (pod)priemerné. ()

Ernie_13

Jedna z tých lepších častí. Veľký posun vpred v porovnaní s predchádzajúcimi filmami. I keď Spok určite chýbal. 70% ()

subic

Na scéně se krátce objeví úplně nová NCC-1701B už s novou posádkou a ke konci je zničena NCC-1701D. Už tu není Spock, z původní posádky se na začátku objeví doktor Leonard "kostra" McCoy a palubní inženýr Montgomery "Scotty" Scott a samozřejmě taky kapitál James Tiberius Kirk, který se přenese nějak časem a s kapitánem Piscardem budou bojovat proti poněkud šílenému fyzikovi Soranovi a jeho "zbrani". Mimo to kapitán Picard se dozvídá, že zemřel jeho bratr a synovec a už tak nebude další pokračovatel rodu. Daťák si nechá nainstalovat emoční čip. Řada dílů seriálu NG mi přišla lepších a dobrodružnějších. Za víc jak 3 frčky to nebude. ()