Čas po čase

Time After Time

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller / Romantický

USA, 1979, 112 min

Príjemné rodinné sci-fi, ktoré mohlo byť tiež spracované ako depresívna a vizuálne okázalá dráma. Meyer sa rozhodol inak, možno na požiadavku štúdia, možno z vlastnej vôle. No mne by ten druhý prípad vyhovoval asi viac. Ak je tu už Jack rozparovač, chcelo by to priadne explicitné násilie! McDowell je tu obsadený proti svojmu charakterovému typu a je to príjemné osvieženie ho vidieť ako kladnú, naivnú postavu. Myšlienka filmu pekná, romantika ústrednej dvojice tiež funguje, takže celkovo spokojnosť.(13.7.2012)

Ako nápaditý snímok pre absolútne nudné popoludnie - budíš, ako film, ktorý by mal držať diváka v pozícii na ostrie noža - ťažko. Dalo sa, no zručný majster so správnou dávkou bakšišu by z tohto originálneho námetu spravil masaker, na ktorý by sa len tak ľahko nezabudlo. Takto za hodinu už nebudem vedieť o čom to bolo ...(19.4.2017)

Pravý anglický gentleman z 19. století (H. G. Wells) cestuje svým časovým vynálezem do San Francisca roku 1979, aby zastavil Jacka Rozparovače. Klasický nápad, příjemně natočený s fajn herci. Ale s blížícím se koncem se bohužel začne kupit řada nelogičností vrcholící prodlužovaným, neoriginálním koncem. Solidní oddychovka, nic navíc.(15.8.2010)

Malcolm McDowell je skvělý herec a v tomhle filmu krásně ukazuje, že dokázal zahrát i příjemné charaktery, které mají svojí hloubku. Je na něm pořád něco zvláštního, což je dáno dějem. Má rozhodně svoje kouzlo, jako celý film, který je thrillerem, ale tak příjemně odlehčeným a romantickým, že funguje ve všech rovinách - v té dramatické, krvavé i komediální a romantické.(20.3.2015)

Bylo docela zvláštní vidět mladého Malcolma McDowella v docela jiné herecké poloze než v jeho obvyklých rolích drzých floutků, ale právě jeho sympatický slušňák H. G. Wells byl pro mně největším kladem celého snímku. Romantická i ta detektivní stránka už ale takové nadšení nevyvolává. Na to jak zajímavě vypadá námět filmu, jsem čekala něco daleko zábavnějšího a hlavně originálnějšího. To ovšem neznamená, že by šlo o úplné fiasko a na jedno pokoukání je to celkem dobré...a například o moc lepší než tématicky podobný Kate a Leopold.(30.3.2013)

• - Postava Amy Robbins byla pojmenována po druhé manželce skutečného H.G. Wellse, jehož životem je příběh filmu inspirován. (Pavlínka9)

• - Během natáčení se Malcolm McDowell a Mary Steenburgen seznámili a vytvořili pár. Dokonce se později i vzali. (Pavlínka9)

• - Ve scéně pronásledování mezi sloupy byl Malcolm McDowell nahrazen dvojníkem, jelikož měl vymknutý kotník. (Pavlínka9)