Čas po čase

Time After Time

Time After Time

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller / Romantický

USA, 1979, 112 min

Ako nápaditý snímok pre absolútne nudné popoludnie - budíš, ako film, ktorý by mal držať diváka v pozícii na ostrie noža - ťažko. Dalo sa, no zručný majster so správnou dávkou bakšišu by z tohto originálneho námetu spravil masaker, na ktorý by sa len tak ľahko nezabudlo. Takto za hodinu už nebudem vedieť o čom to bolo ...(19.4.2017)

Cestování časem je velmi lákavá myšlenka, jen k to mu musí mít člověk stroj času. Pokud ho máte, tak pro vás neexistuje žádný problém. Jen ho nesmí zneužít nepovolaná osoba, kterou může být i nechvalně známý zabiják Jack Rozparovač. Velmi povedený příběh, který spojil legendu a sci-fi. Spojením vznikl zajímavý příběh.(29.6.2009)

Viděno velmi dávno na tuším ČT 2 nebo obdobné české televizi s dabingem. Z počátku jsem očekával obyčejný film o Jacku Rozparovači, který se však velmi rychle změnil na velmi originální a překvapivý snímek o cestování čase. Originalita se také nese zajímavým obsazením, kdy slavný "pomeranč" McDowell se svými ďábelským obličejem a především očima, hraje hlavního kladného hrdinu a vynálezce stroje času, H. G. Wellse. Velmi dobře film i bez velkých prostředků a jen se standardními efekty zvládl režisér Nicholas Meyer, pro kterého to byl úspěšný debut. Následně získal režii druhého filmového Star treku a slavného apokalyptického snímku, Day After. Takto troufalých (spojení staré legendy a sci-fi) by mohlo vznikat mnohem více, protože i přes menší prostředky se tvůrcům otevírají nové možnosti a také nové způsoby "kritiky doby"("V naší době jsem byl zrůda, dnes jsem jeden z mnoha"), o kterou se "jemně, ale přece" pokusil i Meyer. PS: Mary Steenburgen a první cestování v čase, v Návratu jí to slušelo ještě víc!(12.3.2009)

Film sice začíná v Londýně roku 1893, ale když doktor Stevenson alias Jack Rozparovač prchne ve Wellsově stroji času, musí se vědec a spisovatel vydat za ním. Příběh tedy záhy pokračuje v roce 1979 v San Franciscu. Zatímco Wells postupně objevuje kouzlo a vymoženosti budoucnosti, Stevenson nelení a pokračuje ve vraždění. Wells se seznámí s bankovní úřednicí Amy, která se do něj na první pohled zamiluje. To ale ještě oba netuší, že Amy by se měla stát jednou z řady Jackových obětí. Umně skloubený příběh Wellsovy povídky s jeho autorem má napětí, spád, romantiku i cákance krve. Herecké trio odvádí výkon, na nějž se výborně dívá. Spokojenější ale budou příznivci starších filmů, současný divák asi tolik nadšený nebude. Příjemná oddechovka, která mimo jiné přichází s domněnkou, proč totožnost Jacka Rozparovače nebyla nikdy odhalena.(29.10.2020)

Příjemně naivní a důvtipná cestovačka časem, v níž se největší vizionář a s ním i největší zrůda své doby přenesou do budoucnosti, kde jsou jejich rozdílné představy o ní konfrontovány s realitou. Zatímco Jack Rozparovač se v Zodiacově době a městě neztratí, idealistu H. G. Wellse čeká nemilé překvapení, ale také láska. Překvapivě kladný a sympatický Malcolm McDowell vs temný David Warner a mimořádně roztomilá Mary Steenburgen mezi nimi.(20.2.2011)

• - Během scény pronásledování v hotelu byl David Warner nahrazen v určitých scénách dvojníkem, jelikož se ještě uzdravoval ze zlomeniny kotníku. Když poté vybíhá z hotelového pokoje, můžeme si všimnout, že vybíhá velice opatrně. (Pavlínka9)

• - Během výslechu H.G. Wellse (Malcolm McDowell) hodí policejní poručík Mitchell (Charles Cioffi) noviny na stůl. V dalším záběru je ale opět drží v ruce. (Pavlínka9)

• - Režisér Nicholas Meyer si přál do role Amy Robbins obsadit svou tehdejší přítelkyni Shelley Hack. Ona se ale nechtěla stát slavnou díky svému příteli. Ve filmu si nakonec zahrála drobnou roli. (Pavlínka9)