Reklama

Reklama

Čas po čase

Trailer

Obsahy(1)

Americký sci-fi snímek natočil režisér Nicholas Meyer podle literární předlohy Karla Alexandera. H. G. Wells právě uvádí do provozu svůj geniální vynález, stroj času. Zároveň se dozvídá, že jeden z jeho známých je policií hledaný Jack Rozparovač. Pod jeho rukou právě skonala další prostitutka na ulici a pachatel musí neprodleně uprchnout. Využije k tomu nový stroj času a poskočí do roku 1970. Herbert se vydá za ním, aby napravil škody a prověřil možnosti vynálezu. U bankovní přepážky potkává velmi sympatickou "úřednici", která je dojata jeho staromódními způsoby a podivným šviháckým oblečením. Není však čas na lásku, neboť Jack Rozparovač touží po nové krvi... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Malcolm McDowell a David Warner v hlavních rolích skvěle zpracovaného snímku o cestování v čase. H. G. Wells a Jack Rozparovač jsou dva muži, kteří přeskočili svou dobu i čas. Doslova. Zajímavý námět, poslat dva muže, kteří se stali legendami, do budoucnosti. Oba se proslavili tím, co vykonali. Jeden byl vizionářem a géniem, ten druhý se stal snad vůbec prvním sériovým vrahem novodobých dějin, a nikdy nebyl dopaden. Společně putují prostorem i časem. Jak dopadne jejich konfrontace v "moderním světě"? Příběh je skvěle zpracován, nechybí v něm místo pro humor, napětí a také romantiku. Stejně jako názorně ukazuje, jak se svět šílenou rychlostí posunul kupředu. Jenže, kde je vzestup a posun doby, tam je také pád lidských hodnot. Modernizace, globalizace, růst miliardových impérií, nástup konzumní společnosti, dostupné úplně všechno a příliš snadno. Rozmazlená mladá generace, vychovávaná sociálními sítěmi a telefony už snad ani neví, co je to kniha. Válečné konflikty, vzestup techniky, který vytváří nekonečná stáda sociálních zombií. Lidé se skloněnými hlavami ke svým I-Shitům, aniž by byli schopni se vůbec dívat okolo sebe a vnímat. Všechno je dnes "chytré", ale rozum lidstva odumírá rychlostí světla s nástupem dalších technických "vymožeností." Když jsem vyrůstala, hrávaly si holky s panenkami, s legem. Teď si dávají fotky svých výstřihů a "duck face" na Facebook. Děsí mě ta doba, která je tak krátká a přitom už tak vzdálená, za jakou se svět dokázal změnit zcela k nepoznání. Já nechci do budoucnosti, chci do minulosti... Mary Steenburgen má zajímavou tvář, místy mi připomínala porcelánovou pannu:) Ve filmech s tématikou "Time Travel" se snad vždy najdou nějaké menší, či větší "plot holes" a záleží na divácích, jak moc si jich (ne)všimnou. Nebo jak moc si jich chtějí všimnout. Rýpalové se najdou všude, ale jejich teorie se můžou stát vděčnými odpověďmi na otázky či postřehy diváků, které by jinak zůstaly bez odezvy. Příběh Time After Time je však natolik důmyslný a dobře zpracovaný, že jakákoliv "časová skulinka", či nelogičnost se v celkovém zpracování zcela ztratí. Žádný faktický, ani časový error tu rozhodně nebije do očí. Pokud budete mít chuť dopřát si nějaký kvalitní a chytrý film o cestování v čase, který má navíc i výborné obsazení a neotřelý námět, dejte možnost Času po čase:) "Svět mě dohnal a předehnal mě. Před 90 lety jsem byl zrůda, dnes jsem jen amatér.", "Skutečný problém pokroku není v tom, že všechno neděláme efektivněji, problém je v tom, že děláme pořád totéž.", "Carol chce vědět, jestli je Londýn vážně plný Arabů." Zrovna po této větě mi bylo tak nějak smutno, když jsem si uvědomila, jak nadčasová tato jedna věta je. Byla řečena v roce 1979. A o desetiletí později je to "fu*king sad truth" a problém, který se netýká jen jedné země, ale celé Evropy. ()

PogoJoe 

všechny recenze uživatele

Pravý anglický gentleman z 19. století (H. G. Wells) cestuje svým časovým vynálezem do San Francisca roku 1979, aby zastavil Jacka Rozparovače. Klasický nápad, příjemně natočený s fajn herci. Ale s blížícím se koncem se bohužel začne kupit řada nelogičností vrcholící prodlužovaným, neoriginálním koncem. Solidní oddychovka, nic navíc. ()

Reklama

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Time After Time je velice podařená parafráze na téma o Jacku Rozparovači. Ústřední postavou je spisovatel H.G.Wells, který sestrojil stroj času a pomocí něj se hodlá podívat do 20. století, které si představuje jako utopickou ideální dobu, kde není nepřátelství a násilí a kde všichni jsou si rovni. Z omylu ho vyvede nepříjemné odhalení, že jeho přítel, se kterým hrává šachy je známý postrach Jack Rozparovač. Ten, aby se vyhnul zatčení, uprchne před zákonem právě v onom stroji času a H.G.Wells, kterého bravůrně ztvárnil Malcolm McDowell, cítí za jeho útěk odpovědnost a snaží se Jacka pronásledovat v neznámé budoucnosti. Tam je konfrontován se svými naprosto mylnými představami a nebýt Amy Robbinsové (Mary Steenburgen), se kterou se velmi sblíží, byl by asi ztracen. Film je velice dobře zpracovaný, má spád a nechybí mu vtip. Ačkoli téma stroje času skýtá nepřeberné množství variací a občas v některých filmech svádí k bláznivým skečům, zde je to pojato velmi dobře a ani chvíli se film nesníží k trapnostem. Naopak. Jde o velmi podařený snímek, který v některých místech docela ostře ironizuje současnou dobu: "Před devadesáti lety jsem byl zrůda, tady jsem amatér" (Jack Rozparovač). Zkrátka Time After Time je film, který rozhodně stojí za pozornost. Btw.: M. McDowell nehraje často kladné role, ale tahle mu docela sedla. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Cestování časem je velmi lákavá myšlenka, jen k to mu musí mít člověk stroj času. Pokud ho máte, tak pro vás neexistuje žádný problém. Jen ho nesmí zneužít nepovolaná osoba, kterou může být i nechvalně známý zabiják Jack Rozparovač. Velmi povedený příběh, který spojil legendu a sci-fi. Spojením vznikl zajímavý příběh. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Čas po čase je skvostný film s naprosto úchvatnou atmosférou, perfektními postavami, scénářem a skvělým propojením viktoriánského Londýna a současného San Franciska (čili mých dvou nejoblíbeněnších míst na světě a dokonce ve správných časech). Film je plný originálních, zajímavých a funkčních nápadů, všechno je promyšlené a propojení stroje času, Jacka Rozparovače a H.G.Wellse (něco na těch jeho vizích prostě bude) je samozřejmě naprosto bez diskuze perfektní. Podle mě asi méně známý sci-fi film, což je podle mě škoda, protože je zároveň i jeden z vůbec nejlepších a nejpromyšlenějších a i díky perfektnímu a v jistých směrech i překvapivému finále stojí za to. Opravdu jsem nečekal takovou pecku, ale ke skvostné podívané jistě přispěla i perfektní chemie mezi hlavní dvojkou (trojkou) a skvělá, originální režie. Na tohle se určitě ještě (nejednou) podívám. Na co se nepodívám, to je ten nový seriál, který podle tohoto filmu vzniká, Čas po čase je prostě naprosto dokonalý film po všech směrech, zábavný i napínavý, místy neočekávatelný a s perfektním tempem. Už jsem mluvil o hercích a atmosféře? 100%. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (16)

  • H.G. Wells (Malcolm McDowell) ve filmu stále mluví pouze o stroji jako o stroji času, přestože je již při první scéně na stroj času vidět znatelný nápis Argo. Jedná se o nápis, který dal svému stroji Wells ve svém románu, který inspiroval film. (Pavlínka9)
  • Ve scéně pronásledování mezi sloupy byl Malcolm McDowell nahrazen dvojníkem, jelikož měl vymknutý kotník. (Pavlínka9)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Reklama

Reklama