Reklama

Reklama

Downtime

Romantický / Thriller
Velká Británie / Francie, 1997, 90 min

Obsahy(1)

Mrazivý thriller, který se odehrává se na zchátralém sídlišti v Newcastlu v severovýchodní Anglii. Život chudé Irky Chrissy (Susan Lynch) se podobá noční můře, a rozhodne se proto spáchat sebevraždu skokem z 21. patra i se čtyřletým synem Jakem (Adam Johnston) v náručí. Bývalý policejní psycholog Rob (Paul McGann) se jí snaží čin rozmluvit. Poté, co se mu to podaří, uvědomí si Rob, že ho Chrissy přitahuje a dokonce si s ní domluví rande. Chrissy začne díky Robovi její situace připadat konečně nadějnější a těší se na schůzku. Mezitím v domě začne řádit parta pubertálních výrostků, která má spadeno na rodiče jednoho z nich, a začne rodinu ohrožovat v sousedním bytě. Dvěma členům rodiny se podaří z bytu uniknout a nastoupí do výtahu spolu s Chrissy a Robem, kteří jdou na svoji první schůzku. Když výrostci zjistí, že někdo z rodiny ujíždí výtahem, začnou členové gangu manipulovat s výtahem ve strojovně. Chrissyina noční můra tak zdaleka nekončí a cesta výtahem se změní v boj o holý život. Film byl uveden na filmovém festivalu v Londýně v roce 1997. (FrancaViva)

(více)

Recenze (2)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Pekne hnusne bolo to schatrane sidlisko, ak su tak hnusne anglicke mesta tak po Potesnejvysi meteorologicka Entita ..... kazdopadne sceny s vytahom su namakane dodnes, oplati sa vidiet : 75 % ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Downtime je divná bestie. Rozjezd skřípe, scénář je do značné míry vystavěný na absurdních a vrcholně nepravděpodobných momentech a co se finále týče, pořád ještě si nejsem moc jistá, jestli mi přišlo roztomilé nebo naprosto příšerné (zhovadilé je v každém případě)... Ale po většinu stopáže je to sympaticky depresivní, byť velmi stereotypní obrázek working class UK + ucházející (místy dokonce velmi slušný) akční thriller, který zejména díky ústřední dvojce odsýpá a funguje. Hlavně to moc neanalyzovat. Anyway, až vám bude zas někdy připadat, že máte hodně blbý den, podívejte se na Downtime - budete se moct utěšovat tím, oč blbější den má Rob. ()

Reklama

Reklama

Reklama