Hornblower II - Odplata (TV film)

Hornblower: Retribution

Hornblower - Odplata

Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2001, 96 min

Říkala jsem sice, že to zhodnotím při první dílu série, ale zrovna tenhle je asi ten emočně nejsilnější. V tomto, nebo možná v tom předchozím (o Vzpouře) jsem se (zvlášť při prvním zhlédnutí, když jsem ještě nevěděla, že série bude pokračovat, a o existenci nějakých knih neměla ani páru) obávala o Horatiův život... (no, myslím, že jsem v určitém okamžiku, po nějaké době, dosti vzdálené od prvního sledování, hodně nadskočila, i když jsem to už věděla :-)) ). A závěr jsem probrečela nad jiným zmařeným životem. Snad jsou ostatní otrlejší a nepřidali/y se...(19.1.2012)

Druhá série Hornblowera je o něco slabší, ale pod nastavenou laťku nepadá nijak hluboko. Většina známých postav je převelena na loď Retribution, které velí legenda britského námořnictva. Jenže Hornblower začíná brzy zjišťovat, že s kapitánem není všechno v pořádnu. A to má Retribution před sebou nebezpečný vojenský úkol.(3.3.2003)

Hornblower je postaven před soud, díky jeho předešlé vzpouře, většina filmu jsou tedy vzpomínky na situaci na lodi. Poutavé bylo bádání nad tím, kdo shodil kapitána a hlavně pak jeho poetická smrt bok po boku s ... Nebudeme prozrazovat, snad jen, že Hornblower ještě nezemřel :) Celkově tedy určitě působivé a kvalitativně stabilní (i celkové ve srovnání s předchozími díly). 8/10(24.12.2007)

Druhá polovina, kdy se to navrátí do komorních vod dramatu známého z minulé části, si v ničem nezadá s tím vůbec nejlepším z Hornblowerových dobrodružství. Dokonce v závěru začnou fungovat i emoce, což doposavad nebyla zrovna silná stránka série. To co Odplatu zbytečně brzdí je zdlouhavá anabáze s pevností, během které je sice vidět výrazně navýšený rozpočet druhé sezóny, ale to je asi tak vše k čemu slouží. PS: A Bucklanda musel hrát obitus, to mi nikdo nevymluví!(15.2.2010)

CITÁT - Viníky musíme potrestat............ Pokračování pátého příběhu s názvem Vzpoura. CITÁT - Nikoho nelze odsuzovat...........za to, že prokáže svoje schopnosti.............. Obsahově lepší než první díl, má to více napětí a možná i trochu víc akce. I když scéna s kanonem a smyčkou na skále byla hodně přitažená za vlasy. CITÁT - Já neumím plavat............. Leč příběhy stagnují a jsou čím dál tím odfláknutější. 50%(31.3.2015)

• - Natáčelo se v Portugalsku. (Terva)