poster

Hornblower II - Odplata (TV film)

 • Velká Británie

  Hornblower: Retribution

 • Slovensko

  Hornblower - Odplata

Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 2001, 96 min

 • elizabeth_ba
  *****

  Říkala jsem sice, že to zhodnotím při první dílu série, ale zrovna tenhle je asi ten emočně nejsilnější. V tomto, nebo možná v tom předchozím (o Vzpouře) jsem se (zvlášť při prvním zhlédnutí, když jsem ještě nevěděla, že série bude pokračovat, a o existenci nějakých knih neměla ani páru) obávala o Horatiův život... (no, myslím, že jsem v určitém okamžiku, po nějaké době, dosti vzdálené od prvního sledování, hodně nadskočila, i když jsem to už věděla :-)) ). A závěr jsem probrečela nad jiným zmařeným životem. Snad jsou ostatní otrlejší a nepřidali/y se...(19.1.2012)

 • HoneyBunny
  ****

  Druhá série Hornblowera je o něco slabší, ale pod nastavenou laťku nepadá nijak hluboko. Většina známých postav je převelena na loď Retribution, které velí legenda britského námořnictva. Jenže Hornblower začíná brzy zjišťovat, že s kapitánem není všechno v pořádnu. A to má Retribution před sebou nebezpečný vojenský úkol.(3.3.2003)

 • H34D
  ****

  Hornblower je postaven před soud, díky jeho předešlé vzpouře, většina filmu jsou tedy vzpomínky na situaci na lodi. Poutavé bylo bádání nad tím, kdo shodil kapitána a hlavně pak jeho poetická smrt bok po boku s ... Nebudeme prozrazovat, snad jen, že Hornblower ještě nezemřel :) Celkově tedy určitě působivé a kvalitativně stabilní (i celkové ve srovnání s předchozími díly). 8/10(24.12.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Druhá polovina, kdy se to navrátí do komorních vod dramatu známého z minulé části, si v ničem nezadá s tím vůbec nejlepším z Hornblowerových dobrodružství. Dokonce v závěru začnou fungovat i emoce, což doposavad nebyla zrovna silná stránka série. To co Odplatu zbytečně brzdí je zdlouhavá anabáze s pevností, během které je sice vidět výrazně navýšený rozpočet druhé sezóny, ale to je asi tak vše k čemu slouží. PS: A Bucklanda musel hrát obitus, to mi nikdo nevymluví!(15.2.2010)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Viníky musíme potrestat............ Pokračování pátého příběhu s názvem Vzpoura. CITÁT - Nikoho nelze odsuzovat...........za to, že prokáže svoje schopnosti.............. Obsahově lepší než první díl, má to více napětí a možná i trochu víc akce. I když scéna s kanonem a smyčkou na skále byla hodně přitažená za vlasy. CITÁT - Já neumím plavat............. Leč příběhy stagnují a jsou čím dál tím odfláknutější. 50%(31.3.2015)

 • - Natáčelo se v Portugalsku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace