The Zero Boys

Tři mladí hráči paintballu (vozící pro jistotu všude s sebou i opravdové zbraně, které se jim teď budou náramně hodit) jsou na výletě v lese se svými dívkami přepadeni psychopatickými zabijáky... Béčkový akční horor v Americe naturalizovaného řeckého režiséra, scenáristy a producenta Nico Mastorakise (BABIČČIN DůM, NOČNÍ PŘÍZRAK V POLEDNE, NINJA ACADEMY, TERMINAL EXPOSURE), jehož filmy (u nás distribuované z valné části společností ALVIM) úspěšně okupovaly naše videopůjčovny v době porevolučního videoboomu. (choze)

eraserhead666

Osmdesátkové buranské céčko. Narosto odrazující rádobyakční začátek, ploché postavy (obsahově, ne postavově), úlítlé až mimózní dialogy, toporné necharakterní neherectví, klasická osmdesátková atmoška. K tomu samozřejmě tragicky geniální two woice rychlodabing, který k té vší škváře přidá ten správný odér a zajímavost. Úplně normální holky (bez podprsenek). Ten film se ani nestydí otevřeně odkazovat na Pátek třináctého a podobné klasiky. Až si říkám, sakra, proč u těchto starých filmů to funguje a u nových ne? Je to opravdu tou atmosférou, bez záplavy laciných lekaček a digitálních bubutriků? Nevím, ale prostě, i když je to hrozná blbost, se na to koukalo fajn. ()

Bloody13

Akční horor, ve kterém se skupina hráčů paintballu musí postavit v lesích proti partě vyšinutých vrahů. Tentokrát to však nepřipomíná obyčejný lov na lidi. Tady jsou totiž síly obou stran docela vyvážené, protože jedna skupina má poloautomatické samopaly, ta druhá zase nože, mačetu a lukostříl. Zero Boys, jak si ostatně říká parta paintballistů, je celkem slušným zastáncem akčního thrilleru při videoboomu koncem osmdesátých let, kdy u nás kralovaly série jako Delta Force nebo Karate tiger. Tenhle snímek se ale přiklání spíš k horroru, o čemž nasvědčuje snaha o budování poctivé atmosféry, kdy vás v nočním lese sleduje někdo s obrovským nožem. Vysoký bodycount tu ale moc nečekejte, přežije dobrá polovina všech zúčastněných, včetně jednoho zabijáka. Ups, sorry za spoiler. ()

Wacoslav1

Partička paintballových válečníků má tu smůlu, že si vyrazí na piknik na místo kde se pohybují skutečný lovci a zabijáci co se s tím zrovna dvakrát nemažou. No řekněte sami není to libovej brakovej námět? Já neměl o tomhle zapomenutým béčku ani potuchy, samozřejmě, že kdo jinej ho mohl vyhrabat než vegetol.mp. Je to něco mezi akčňákem a slasherem z naprosto typickou osmdesátkovou bezstarostnou atmosférou k čemuž přispívá i naprosto charakteristický hudební podmaz. Ano je pravda, že docela dlouho se to rozjíždí, ale tvůrcům se daří udržovat dobrou atmosféru a diváka v očekávání věcí příštích. Pochopitelně to, ale nezapomenou občas i odlehčit nějakým tím fórkem nebo hláškou aby bylo jasno, že to není míněno úplně smrtelně vážně. Poslední půlhodinka už je docela jízda, atmosféra graduje, mrtvoly přibývají a zábava je zaručena. Nemůžu si pomoct, ale pod 4* prostě nedám a to ani když vidím takový film dnešní optikou. Někde jsem četl, že 80 léta jsou desetiletím obskurního vkusu, no možná to tak je, ale mě to nesere.70% ()

choze

Dnes už jeho filmy dávno zmizely z videodistribuce, ale v první polovině 90. let Nico Mastorakis našim videopůjčovnám kraloval. Jeho nejpopulárnějším dílkem byl bezpochyby atmosférický horůrek BABIČČIN DůM, ale já si v pubertě neméně ujel i na jeho akčních hororech NOČNÍ PŘÍZRAK V POLEDNE a ZERO BOYS. Všechny tři filmy u nás distribuovala společnost ALVIM VIDEO a měly pro ni charakteristické pěkné malované obaly a dvojhlasý dabing. Scénář ZERO BOYS připomíná pohádku o holčičce, co vlezla medvědům do baráku a užírala jim kaši a spala v jejich postelích, akorát místo holčičky je tu partička paintballistů se svými holkami a se skutečnými zbraněmi a místo mědvědů vyšinutí vrazi, které si moc neprohlídnem. Žádnou originalitu nečekejte, ale atmosféru to docela má. SPOILER: Konec je otevřený a naznačuje, že to postavy nakonec možná nedaly. ()

Gorehound

Veľmi dobrý 80s survival, ktorý to vsádza na napätie, viac ako na gore(aj keď nič proti gore, samozrejme, aj tu by sa sem tam zišlo). Prekvapivo až vynikajúca kamera, parádna atmosféra(opustený dom, lesy...) a pekne dávkované napätie a feeling v štýle "Čo sa to dočerta deje?". Hlavný hrdina sympaťák a super je, že o hlavných vidlákoch sa dozvieme len v náznakoch. Začiatočný paintballový súboj je až príliš dlhý a trocha viac gore a väčší a vynaliezavejší bodycount by filmu určite neuškodil, ale ok, asi to tvorcovia chceli takto. Ale inak- výborný film, "smrdiaci" 80s a kazetami- a tak to má byť. ()