Chaplin stěhuje piáno

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 16 min

Mack Sennett

• Hal_Moore

Konečně nějaké téma, které do grotesky padne jako ulité. A Chaplinovi to jde. Vše však zabíjí hudba jako z romantického filmu.(8.3.2008)

Spíše slabší groteska s Chaplinem, avšak jeho umělecký potenciál tu je jednoznačně vidět. Některé scénky pobaví, herecký um hlavního hrdiny je zkrátka jedinečný a tudíž i v papírově slabších počinech je radost ho sledovat.(19.5.2016)

Zábavné, nicméně ničím moc zvláštní.(15.12.2010)

Éra němých a černobílých grotesek je už dávno pryč, ale v dnešní uspěchané dobé grotesky s Chaplinem nemohou vůbec uškodit. Jsou krátké a ještě vás pobaví. Chaplina bych jako stěhováka nechtěla ani kdyby se mi nabídl sám. Asi bych omdlela při pohledu na to, co s tím piánem dělali. Chudák oslík si taky pěkně užil. Ochránci přírody by ještě řekli, že byl týraný.(29.8.2009)

S Charliem je aj taká drina, ako sťahovanie, riadna sranda.(25.12.2013)

• tomtomtoma

Jeho hudební kariéra je založena na burácivém pohybu strkanic cirkusového klauna. Hlavním aspektem je lenost a agrese násilí. Charlie v ignorantské poloze při vykonávání fyzicky namáhavé práce narazí se zběsilostí na zdatně přísnou překážku a přes své vrozené nechutenství je tvrdě donucen k ojedinělé pracovitosti a hrubiánství vzkvétá. Kromě Charlieho zaujme pozornost také jeho fyzicky zdatnější a neústupnější kolega Mike (Mack Swain), majitel obchodu s piany (Charley Chase), překvapený kupující pan Rich (Fritz Schade), jeho mladá manželka (Cecile Arnold), z předpokládané ztráty zamilovaného hudebního nástroje smutný pan Poor (Frank Hayes), či jeho dcerka (Helen Carruthers). Jeho hudební kariéra aneb Chaplin stěhuje piáno neposedně skotačí prostorem života s herdou a šťouchanci do sedacích částí lidského těla.(14.10.2019)

Asi jedna ze skutečně nejlepších záležitostí, pod kterou je Charlie Chaplin podepsán. Skoro bych dal i plný počet. Jen kolik animáků si půjčilo už jeho šílenosti, které se mu přihodili při stěhování piána.(1.8.2012)

Sťahovanie klavíra zvládli Pat a Mat o niečo zábavnejšie, ale aj toto nebolo zlé. Reálny klavír by bol na filmovanie asi priťažký, takže tu sa hodila viditeľne prázdna atrapa. Ale aj tak lepšie tri hviezdy aj za toho somára, ktorý si musel zalietať.(27.5.2019)

V titulcích filmu uvedeno: český i originální název Charles Chaplin in Musical Tramp.(26.5.2019)

V podstate slabučký príbeh, ale zato vtipne podaný. A o to ide predovšetkým v groteskách.(25.1.2018)

Nadupaná groteska plná originálních fórků a nejrůznějšího blbnutí s klavíry. Rozhodně patří mezi nejlepší díla, na kterých se Chaplin u společnosti Keystone podílel.(20.2.2010)

Výborné téma. Dva muži stěhují piáno...nic víc k zápletce netřeba. Výborní herci. Charlie Chaplin a Mack Swain jsou výborné duo. Vtipné a hlavně nejvíc mě dostal ten oslík (chudáček, táhnout piáno a dva magory...)(15.3.2015)

Jedna z těch pozdních Charlieho grotesek u společnosti Keystone (uvedena sedmého listopadu 1914). Nejlepší je oslík, jak visí ve vzduchu...(9.1.2019)