poster

Chaplin stěhuje piáno

 • anglický

  His Musical Career

 • anglický

  Charlie as a Piano Mover

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 16 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin

Producenti:

Mack Sennett

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)
 • cheyene
  ***

  Spíše slabší groteska s Chaplinem, avšak jeho umělecký potenciál tu je jednoznačně vidět. Některé scénky pobaví, herecký um hlavního hrdiny je zkrátka jedinečný a tudíž i v papírově slabších počinech je radost ho sledovat.(19.5.2016)

 • blackrain
  ****

  Éra němých a černobílých grotesek je už dávno pryč, ale v dnešní uspěchané dobé grotesky s Chaplinem nemohou vůbec uškodit. Jsou krátké a ještě vás pobaví. Chaplina bych jako stěhováka nechtěla ani kdyby se mi nabídl sám. Asi bych omdlela při pohledu na to, co s tím piánem dělali. Chudák oslík si taky pěkně užil. Ochránci přírody by ještě řekli, že byl týraný.(29.8.2009)

 • tomtomtoma
  **

  Jeho hudební kariéra je založena na burácivém pohybu strkanic cirkusového klauna. Hlavním aspektem je lenost a agrese násilí. Charlie v ignorantské poloze při vykonávání fyzicky namáhavé práce narazí se zběsilostí na zdatně přísnou překážku a přes své vrozené nechutenství je tvrdě donucen k ojedinělé pracovitosti a hrubiánství vzkvétá. Kromě Charlieho zaujme pozornost také jeho fyzicky zdatnější a neústupnější kolega Mike (Mack Swain), majitel obchodu s piany (Charley Chase), překvapený kupující pan Rich (Fritz Schade), jeho mladá manželka (Cecile Arnold), z předpokládané ztráty zamilovaného hudebního nástroje smutný pan Poor (Frank Hayes), či jeho dcerka (Helen Carruthers). Jeho hudební kariéra aneb Chaplin stěhuje piáno neposedně skotačí prostorem života s herdou a šťouchanci do sedacích částí lidského těla.(14.10.2019)

 • Hal_Moore
  **

  Konečně nějaké téma, které do grotesky padne jako ulité. A Chaplinovi to jde. Vše však zabíjí hudba jako z romantického filmu.(8.3.2008)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  Zábavné, nicméně ničím moc zvláštní.(15.12.2010)