Chong an shi lu: O ji

• Hongkong 重案實錄O記 (více)
všechny plakáty

Niktorius

Proč si navečer nedat trochu té asijské obhajoby policejní zvůle a násilí? Ač je Chung ngon sat luk: O gei poměrně vážně laděným a potemnělým filmem, otázku pnutí mezi ctěním zákona a spravedlností pojímá daleko jednodušeji a hloupěji než třeba Yuenův Zhi fa xian feng (Righting Wrongs), u nějž jde především o popcornově atraktivní akční scény. Těžko se mohu považovat za nějakého znalce hongkongských kriminálek, nicméně tato se mi jeví jako pouze lehce nadprůměrná, přičemž jejími nejvýraznějšími klady jsou herecké výkony (inu, Anthony Wong...) a precizně komponovaná mizanscéna. ________P.S: Zařazení snímku do ranku CATIII moc nerozumím. ()

Vavča

Překvapivě drsný, realistický, nehrdinský film, který kromě vynikající akce, kamery, nabízí silné drama a docela zajímavé charaktery, velmi neobvyklé pojetí často užívaného námětu. Anthony Wong září jako záporák, Danny Lee ve své typické roli neúnavného policajta. Film nešetří drsnými scénami, ale přišlo mi to ještě v mezích, ačkoliv je film označen jako CATIII, podle mě by mohl oslovit především publikum, který tento žánr nezná, případně nemusí. ()