Kamarádi pana Semtamťuka

Sedmidílný seriál o postižené holčičce Alence, o jejím kamarádovi Vašíkovi a o vynálezci panu Semtamťukovi, který pro děti vymýšlí báječné věci.

Názvy jednotlivých epizod:
1. Pilulky
2. Zelený hrdina
3. Zázračný deštník
4. Prstýnek
5. Hrneček
6. Náušnice
7. Klobouk (oficiální text distributora)

NinadeL

Původní seriál Alenka a Vašek je známý už z prvních čísel Čtyřlístku a v podání Hrnčíře a Borna vycházel v letech 1969-82 (tedy v Knihovničce 5-100). V letech 2000-2004 (Knihovnička 298-378) navázal nový seriál Semtaťuk v podání Vybíralové, který ačkoli stále psal Hrnčíř, nebyl už tolik úspěšný. Ostatně je mi dodnes záhadou, proč ze zlatého fondu seriálů ze Čtyřlístků bylo tak málo realizováno také jako Večerníček. Žel, po tomto fiasku dvojice výtvarníků Doubkové-Tománka, reputace hned tak napravena nebude. Konečně Doubková se tehdy prosadila vedle Hrnčíře také jako spoluscénáristka a s Tománkem se podepsali jako duo režisérů, takže Hrnčíř zřejmě již tolik nezmohl. ()

Mukunda odpad!

Seriál ve Čtyřlístku to byl vcelku k světu, tento večerníček je ale doopravdy špatný. Já bych se styděl toto vytvořit a pouštět to dětem bych si nedovolil. ()

Dlo'h-osh

Jeden z nejhorších večerníčků...Ta začáteční znělka a Vašík, odrážející se od Alenčina vozíčku mě znechucovala. ()