poster

Jeníček a Mařenka (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 39 min

 • honzic
  **

  Slabší pohádka s dobrým Zahajským a trochu stupidně zahranými dětmi, dvojrole Horké je zajímavá, na krátkou divadelní pohádku to má chvílemi i docela hororovou atmosféru, i když je to zahrané ne moc dobře a ani scénář není dvakrát inteligentní. Hodnocení: 35 %(21.7.2012)

 • WANDRWALL
  **

  Ano, klasická pohádka, až naten závěr. Zde je tedy zachrańuje jejich anděl strážný, ale proč právě v ten okamžik? Že jim právě teklo nejvíc do bot? A co ježibaba, ta nemá strážného anděla? A o koho má lepšího anděla strážného ten vyhrává delší pobyt na Zemi?(8.9.2010)

 • hippyman
  *

  příšerná televizní nízkorozpočtová hrůznost a neuvěřitelné zprznění pěkné pohádky... 20%(8.7.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Scenárista tohoto veledíla musel na závěr víkendu trpět v nedělní škole a z hodin katechismu si odnesl těžké trauma. Neštěstí se zmenšuje tím, že se o něj podělíme, což učinil a vtělil do převyprávění příběhu, který je běžně pochmurný a strašidelný, tady však je spíše provedením strašlivý. Bratři Grimmové by se asi podivili, jak jejich pohádka může vypadat. O viditelnosti křemenů v nočním lese by se dalo polemizovat, stejně tak by člověk uvažoval o smrtelném hladu tam, kde stačí pár drobků na zemi a slétne se celé hejno holubů. Upalování čarodějnice v peci je ukázáno víc než naturalisticky, baba však neuhoří, vylétne na koštěti komínem (kde vzala v peci koště?) a letí za prchajícími dětmi letem pomalejším, než je běh dvou vyhladovělých nezletilců. Nakonec dětem z té žité noční můry pomůže jejich otec, který sice nerozlišuje mezi kouzlem a modlitbou, sekeru v ruce taky neudrží, ale je velmi odhodlaný. Největší peklo jsou ty periodicky se opakující záchvaty veršotepectví, které tepou verše, rýmy i češtinu jako takovou. Nebýt tam ten perník, těžko na tom najít něco dobrého.(27.9.2015)

 • lola16
  **

  Tato pohádka se mi zdá fakt nechutná. Svému dítěti bych ji určitě nepustila...(23.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace