Pohádky ovčí babičky (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1966, 13x8 min

Zdenka Hajdová

Nikterak okouzlena nejsem.(10.8.2008)

Jsem obeznámen s tím, že bílý klaďas beránek a černí zloduši vlci jsou českou pohádkovou klasikou, ale přesto mne to beránkovo týrání vlků nikdy nebavilo více než jeden díl. Jsem totiž vlk a nenechám se jen tak sežrat od nějakého sečtělého nosiče vlny.(30.1.2015)

Kdybych měl ze všech večerníčků vybrat jeden nejoblíbenější, byl by to s největší pravděpodobností tenhle. Každý jeho díl je skvělý (ale O tom velkém vlčím vystřelení je asi úplně nejlepší), všechny mají jedinečnou černobílou atmosféru a Jiřina Bohdalová předvedla prostě něco ohromného.(2.1.2015)

Dost starý ještě černobílý večerníček na který bych se určitě rád podíval znovu.(25.2.2006)

• berg.12

Bohužel, jak už jsem někde napsal, večerníčky hodnotím podle dětských vzpomínek. A ty říkají jednoznačně, že na tenhle zastaralý černobílý jsem se nikdy netěšil. Navíc mi už i jako malému přišel moc moralistický.(12.6.2005)