Pohádky ovčí babičky

Animovaný / Pohádka
Československo, 1966, 1 h 49 min (Minutáž: 7–10 min)

Epizody(13)

Poprvé se pohádky o beránkovi a vlcích objevily ve vysílání 4. a 11. září 1966 – příběhy O chytrém beránkovi a Beránek a strašidla. Kreslený seriál, tak jak ho známe, se objevil až 25. února 1968 v přestávce hokejového utkání Dukla Jihlava – ZKL Brno. Je to první večerníček, který namluvila herečka Jiřina Bohdalová. Třinácti dílný seriál Pohádky ovčí babičky jsou prvním kresleným večerníčkovským seriálem Československé televize. Vyrobilo jej studio Bratři v triku a vysílají se dodnes.
Nesmrtelné příběhy souboje zlotřilých vlků se světem chytrého, vtipného a laskavého beránka... (Česká televize)

Karlos80

Můj Večerníčkový TOP 10 seriál. Ještě dnes mě v hlavě zůstalo to krásné uspávání od Jiřiny Bohdalové s přáním na dobrou noc. Něco jako "Dobrou noc a ať vás vlci honí-straší celou noc" !Jeden z prvních a zároveň jeden z nejstarších československých kreslených večerníčků. A také jeden z mých nejoblíbenějších-černobílých, jako dítě jsem ho strašně moc miloval. Společně třeba s Chytrou kmotrou liškou nebo Kocourem Mikešem. Působivá výtvarná poetika a krásná grafická zkratka je podtržena krásným černobílým filmovým zpracováním, které dodnes neztratilo nic ze svého původního kouzla. Režie večerníčkového seriálu se ujal známý animátor a režisér Václav Bedřich v Krátkém filmu Praha, studio Bratři v triku. Ještě i dnes velmi oblíbené Pohádky ovčí babičky o malém beránkovi, ovečkách a jejich věčných protihráčích - kteří často mění přestrojení, ale nechávají si vlčí dravost, o střetu dobra se zlem a o vždy velice laskavém hlasu babiček - namluvila geniálně herečka Jiřina Bohdalová. Milé děti, nebojte se! Všechny úkladné pasti „strašných“ vlků překoná beránek s ovečkou pomocí důvtipu a chytrosti. Animovaný seriál Pohádky ovčí babičky sice již vznikl v roce 1966, ale dodnes si myslím že neztratil nic ze svého půvabu, naopak čas ho prověřil jako jeden z nejlepších našich dětských Večerníčků. ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem obeznámen s tím, že bílý klaďas beránek a černí zloduši vlci jsou českou pohádkovou klasikou, ale přesto mne to beránkovo týrání vlků nikdy nebavilo více než jeden díl. Jsem totiž vlk a nenechám se jen tak sežrat od nějakého sečtělého nosiče vlny. ()

berg.12

Bohužel, jak už jsem někde napsal, večerníčky hodnotím podle dětských vzpomínek. A ty říkají jednoznačně, že na tenhle zastaralý černobílý jsem se nikdy netěšil. Navíc mi už i jako malému přišel moc moralistický. ()

D.Moore

Kdybych měl ze všech večerníčků vybrat jeden nejoblíbenější, byl by to s největší pravděpodobností tenhle. Každý jeho díl je skvělý (ale O tom velkém vlčím vystřelení je asi úplně nejlepší), všechny mají jedinečnou černobílou atmosféru a Jiřina Bohdalová předvedla prostě něco ohromného. ()

Crocuta

Jak mně bylo těch věčně hladových šelem líto... Beránek se listivostí sobě vlastní vždycky zvítězí, zabrečeli vlci. ()

DDT

Beránek je jedním z největších "klaďáků" večerníčkovské historie. Jako dítěti mi bylo vždycky hrozně líto těch vlků a chtěl jsem, aby mu to aspoň jednou taky nandali. Nenandali :-( Zřejmě od té doby mám slabost pro filmové padouchy. ()

italka63

Úžasné. Moje rané dětství. Dodnes, když mám pocit, že se mě někdo snaží oblafnout, odpovídám - pohádky ovčí babičky 😁! ()

Fanucci

Černobílý nepřemožitelný beránek byl sice super, ale byl černobílý, což jsem jako dítě považoval za velký nedostatek, a proto jsem upřednostňoval jiné (barevné) večerníčky. ()

Skuby47

Česká televize mě potěšila starými večerníčky, které začala uvádět u příležitosti 50. výročí zahájení vysílání tohoto skvělého dětského pořadu. Je těžké zdůvodnit, proč se mi zrovna tento večerníček tolik líbí, když už je tak starý a černobílý. Je nápaditý, vtipný, sice s jednoduchou, ale milou animací a veselými příběhy. Intrikující vlci i pohotový beránek chránící svou ovečku mají navíc v pohádkovém světě jistou originalitu. ()

Faramir

Když vidím Pohádky ovčí babičky nemůžu si nevzpomnět na naši maminku (Requiescat in pace), která nám se sestrou říkala ovečko a beránku, někdy to popletla a tak jsem ji opravoval, že jako kluk musím být vždycky beránek. ()