Magnetické vlny léčí (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1965, 30 min

Vojtěch Jasný

Předloha:

O. Henry (povídka)

Josef Střecha

Jiří Šlitr

Komentáře uživatelů k TV filmu (37)

Vidoucně snímaná adaptace důvtipné O’Henryho povídky se nezadrhla o drsný povrch prostoty, kterou herecky dokonale naplnili snad všichni zúčastnění. Žádná macha, žádné kulisy, žádné předstírání – jen život. Herci odevzdaní svým směšným i směšno-heroickým rolím surfují na vlnách vzedmutých americkým tajfunem, subverzivně vyvracejícím základy navyklých staveb osvojených konvencí – jakoby přesně podle melodií těch nejhezčích partitur koňských kopyt.(25.12.2017)

Příjemná westernová mikrokomedie, s dobrými hereckými příležitostmi jak pro Biddleho tak pro podvodného léčitele Wu-Ha nebo pro Bankse. Akorát si teď zrovna nevzpomenu jak se jmenoval ten povedený Šterclův slouha..? To byla také postava-:)) Kratičký ale milý film s celkem otevřeným koncem..Samozřejmě kvalit Uspořené Libry však nedosahuje, a co se týče dua Werich-Sovák, tak krom Libry si společně už mockrát nezahrály-ještě se mě vybavuje televizní film Slzy které svět nevidí. Že by tedy jen 3x?(5.7.2007)

Příjemně zábavná přímočará jednohubka, která se však krčí ve stínu dalších Werichových (mikro)komedií. 60%.(1.3.2014)

Ležérně nahozený westernový příběh.(9.2.2015)

• Radko

O ničom príbeh, pár dobrých postrehov v dialógoch. Dobovo zamrznutý televízny podpriemer, oživovaný len kvôli Werichovej účasti. To je na výraznejšiu pochvalu veľmi málo.(9.2.2015)

"Vy musíte věřit, abyste svobodně mohl chtít. A když svobodně budete chtít, tak se vám bude lépe muset."(15.9.2011)

Skvělá krátkometrážní komedie, v níž excelují vynikající herci Jan Werich a Jiří Sovák. Jejich herecké grimasy, gesta a interpretace textu je výborná a dělá celý tento snímeček opravdovou a úžasnou oddechovkou, při níž se člověk baví díky inteligentnímu humoru.(16.11.2010)

Jedna z několika mála krátkometrážních televizních perel, které po sobě zanechal Jan Werich; jednak, aby byly schopné pobavit i za sto let, a jednak aby stále připomínaly, co všechno mohl Jan Werich po sobě zanechat, kdyby mu to vládci o mnoho kilogramů hloupějěí než on, dovolili.(4.2.2012)

Dnes zajímavé asi už jen jako ukázka dobrého herectví Sováka a Wericha, jinak se jedná o celkem tuctový příběh s předvidatelným koncem.(21.12.2010)

Túto televíznu drobnosť som vlastne predtým videl iba v rozsahu klipu s pesničkou Evy Pilarovej v najlepšej forme. A s poľutovaním musím konštatovať, že tá jediná predstavuje pretrvávajúcu hodnotu. Inak to bolo bez iskry, nudné a oživovala to iba prítomnosť Jana Wericha. Tá ale vytiahla celé toto dielko iba na úroveň priemeru.(14.2.2015)

Vtipná krátká hříčka, v níž zapůsobí především přestřelka (slovní) mezi Janem Werichem s Jiřím Sovákem.(16.11.2010)

-Jak se jmenujete? - Biddl. -Tak, pane Bidlo... -Ne, Biddl. - Tak, pane Biddl, podejte mi židl.(19.12.2010)

Čakal som viac, prihoretosť Sovákovej postavy je tak očividná, že je od začiatku jasné, kam to celé smeruje. Možno to chcelo jednu dve podarené hlášky, ale na tak krátky filmík a ešte k tomu televízny je to obstojná zábava. Netreba dodávať, že v podstate iba vďaka hercom.(11.2.2015)

Českému filmu šedesátých let westernové komedie slušely. A zejména pak ty, ve kterých hrál Jan Werich, Jiří Sovák a kde zpívala Eva Pilarová. Právě díky té písničce jsem měla dojem, jako bych film už kdysi viděla. Pointa není komplikovaná, což nevadí, protože film stojí na Janu Werichovi. A ten je zkrátka výborný. Kraťas, který rozhodně stojí za to vidět.(11.2.2019)

Kvítek oteplení šedesátých let, kdy i na obrazovce čs. televise se mohla objevit westernová hříčka (snad v následku úspěchu Limonádového Joea a na rostoucí vlně Vinetouománie) dle námětu amerického autora O´Henryho. Škoda, že scénář je tak narychlo spíchnutý, takže i když výkony pánů Wericha, Sováka, Štercla i Mareše jsou nadprůměrné na 4* toto zábavné dílko nedosáhne. Snad nejhezčí je hudební vložka s Evou Pilarovou v roli saloonové zpěvačky.(29.7.2010)

Aneb jak obrat starostu Jiřího Sováka o 250 babek podvodníky Janem Werrichem a Jaroslavem Marešem. Pohodová mini komedie v režii Vojtěcha Jasného.(11.2.2019)

• easaque

+2* tuhle westernovou jednohubku vyzdvihuje téměř ke 3 hvězdičkám jen výkon Jana Wericha, i když ani to pro mě nestačí. Na tehdejší televizní poměry je to ale slušné a koukatelné. Já ji shlédl tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](19.12.2017)

"Vy jezdíte na koni? Já? Já ne, já musel nechat koně utratit. Proč? On měl tak velké uši, že sem neviděl na cestu. A co vidíte támhle na tý větvy? Vrabce. Prásk, prásk, prásk. A teď tam vidíte co? Furt vrabce."(28.12.2010)

Vcelku příjemná, ale ničím vyjímečná westernová jednoaktovka, kde nikdo ani moc neexceluje. Jelikož se nejedná o nijak nadčasové a geniální dílo, herci nemají mnoho prostoru ani zajímavých dialogů. Jedním uchem tam a druhým ven....60%(3.7.2011)

Vskutku perlička z českého filmového archívu, která sice není nijak úžasná, ale přesto jde o jedinečnou parodii na americký venkov. Kulisy dokonce snad zůstaly po Limonádníkovi a i vše ostatní vypadá velmi zajímavě. Krátké, ale výstižné. Stojí za shlédnutí.(9.7.2007)

Slabá zápletka, nejasný scénář, skvělí herci. Nic víc mi v hlavě po včerejším zkouknutí neutkvělo.(19.4.2009)

<< předchozí 1 2