Reklama

Reklama

Magnetické vlny léčí

(TV film)
Komedie / Krátkometrážní
Československo, 1965, 30 min

Obsahy(1)

Joa Bankse, starostu vísky Fisher Hill kdesi na divokém americkém Západě navštíví zaměstnanec detektivní agentury Supí oko Jack Biddle, aby ho varoval před jistým šarlatánem, který údajně používá k léčbě osobní magnetismus a hypnózu. Biddle na něj připraví s pomocí Banksových peněz léčku... Parodie na americké gangsterky se proslavila, kromě skvělých hereckých výkonů Jana Wericha, Jiřího Sováka i Jaroslava Štercla a Jaroslava Mareše, i písní "Všichni lidi ve městě" v podání Evy Pilarové, za klavírem seděl Jiří Šlitr. (Česká televize)

(více)

Recenze (42)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Túto televíznu drobnosť som vlastne predtým videl iba v rozsahu klipu s pesničkou Evy Pilarovej v najlepšej forme. A s poľutovaním musím konštatovať, že tá jediná predstavuje pretrvávajúcu hodnotu. Inak to bolo bez iskry, nudné a oživovala to iba prítomnosť Jana Wericha. Tá ale vytiahla celé toto dielko iba na úroveň priemeru. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Českému filmu šedesátých let westernové komedie slušely. A zejména pak ty, ve kterých hrál Jan Werich, Jiří Sovák a kde zpívala Eva Pilarová. Právě díky té písničce jsem měla dojem, jako bych film už kdysi viděla. Pointa není komplikovaná, což nevadí, protože film stojí na Janu Werichovi. A ten je zkrátka výborný. Kraťas, který rozhodně stojí za to vidět. ()

Reklama

fragre 

všechny recenze uživatele

Kvítek oteplení šedesátých let, kdy i na obrazovce čs. televise se mohla objevit westernová hříčka (snad v následku úspěchu Limonádového Joea a na rostoucí vlně Vinetouománie) dle námětu amerického autora O´Henryho. Škoda, že scénář je tak narychlo spíchnutý, takže i když výkony pánů Wericha, Sováka, Štercla i Mareše jsou nadprůměrné na 4* toto zábavné dílko nedosáhne. Snad nejhezčí je hudební vložka s Evou Pilarovou v roli saloonové zpěvačky. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Příjemná westernová mikrokomedie, s dobrými hereckými příležitostmi jak pro Biddleho tak pro podvodného léčitele Wu-Ha nebo pro Bankse. Akorát si teď zrovna nevzpomenu jak se jmenoval ten povedený Šterclův slouha..? To byla také postava-:)) Kratičký ale milý film s celkem otevřeným koncem..Samozřejmě kvalit Uspořené Libry však nedosahuje, a co se týče dua Werich-Sovák, tak krom Libry si společně už mockrát nezahrály-ještě se mě vybavuje televizní film Slzy které svět nevidí. Že by tedy jen 3x? ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Vidoucně snímaná adaptace důvtipné O’Henryho povídky se nezadrhla o drsný povrch prostoty, kterou herecky dokonale naplnili snad všichni zúčastnění. Žádná macha, žádné kulisy, žádné předstírání – jen život. Herci odevzdaní svým směšným i směšno-heroickým rolím surfují na vlnách vzedmutých americkým tajfunem, subverzivně vyvracejícím základy navyklých staveb osvojených konvencí – jakoby přesně podle melodií těch nejhezčích partitur koňských kopyt. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Jan Werich nebyl z počátku rozhodnut, zda ztvárnit postavu starosty či léčitele. Jiří Sovák vzpomínal, že mu Werich vždy zatelefonoval a řekl: "A víte co, já budu hrát toho vašeho." (Haller)
  • Píseň "Co ve městě se povídá", kterou zpívá ve filmu Eva Pilarová, byla její první skladba po ročním zákazu, kterého důvod byli pouze nepravdivé fámy. Text písničky byl proto právě o pomluvách a fámách. (Willy Kufalt)

Reklama

Reklama