poster

Chaplin filmovým hercem

 • anglický

  His New Job

 • slovenský

  Chaplin filmovým hercom

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1915, 32 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)
 • tomtomtoma
  **

  Jsem trochu překvapen tak výborným hodnocením oproti jiným grotekám ze stejné doby. Oprotti jiným (minimálně pro mě) nedosahuje takových kvalit a humor je založen pouze na neschopnosti Charlieho cokoliv udělat, natož pak správně. Pár vtipných okamžiků tu je, ale opravdu jen pár. A Ben Turpin slouží jako fackovací panák.(24.10.2009)

 • cheyene
  ***

  Slabší chaplinovka, které škodí přemrštěná stopáž. Přesto je však koukatelná a u mnohých scén se divák pobaví.(31.1.2015)

 • mortak
  **

  Jak nazvat první grotesku u Essanay? Charlie má novou práci a vnáší i jako herec, i jako tesař chaos do chodu studia. Bohužel jde spíše o improvizaci inspirovanou prostředím - Charlie jde skladiště, najde sifon, postříká šéfa a pak láhev zase vrátí na místo. Jediné, co tuto grotesku odlišuje od záplavy tehdejších fackovaček (slapstick comedies), je scéna, ve které Chaplin paroduje filmové vyznání lásky. A taky otázka zoufalého šéfa odhalující podstatu komika: To musíte všechnu práci zkazit?(7.2.2010)

 • D.Moore
  ***

  Charlie Chaplin ničí filmování a filmaře. Na můj vkus by to mohl dělat lépe nebo alespoň v kratší době, ale několik dobrých momentů (včetně zběsilého pobíhání na závěr) mu neupřu.(28.8.2018)

 • Sandiego
  ***

  Rané chaplinovské filmy mají dost zásadní problém s rytmem, kadencí a nepříliš velkou škálou gagů, nezřízenou improvizací, která kašle na sevřenější strukturu a pohyb zápletky vpřed. Chaplin filmovým hercem se tak rozpadá do řady izolovaných situací bez výraznější spojovací linky a ani nevede k uspokojivé pointě. Přesto Chaplinův posun k typu potrhlého a vlezlého nešiky nabízí přeci jen přijatelnější zábavu než jeho ryze negativní poloha agresivního a samolibého houmlesák, kterého se za žádnou cenu nelze zbavit.(19.10.2013)

 • - Jediný Chaplinův film natočený v chicagských ateliérech společnosti Essanay. (everlong)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace