Lijavec (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 95 min

Jak už napsali mnozí, o něco slabší (ale opravdu jen o málo) hru zde vyrovnává naprosto skvělý dokonalý seminář...(4.12.2011)

Skvělý seminář následovaný velmi dobrou hrou, jejíž pointu by mohli mnozí scénaristé jenom závidět.(15.12.2006)

Nás, sprosté lidi kurva! tahle hra nemůže nezaujmout. Moje favorizovaná.(13.6.2006)

„Střídavý, střídavý, zkrátka elektrický proud…“ Moje první seznámení s géniem. A rozhodně né poslední. I ale po letech moje možná zcela nejoblíbenější. Přednáška je jedna z nejlepších a samotná hra má skvělou pointu. Navíc dědkové a bába jsou parádní postavy. „Třetí defenestrace. Vyhodili ho z okna. Tůnu… - Tunu? Tolik toho snad nebylo!“ (88 %)(20.6.2016)

nejlepší Cimrman a to jak seminář, tak hra(3.12.2007)

• - Po dvou letech byl přepsán scénář hry a hra změněna na hru, kterou hrají dědkové ve starobinci. (Kulmon)

• - Hra byla po několika prvních reprízách zakázána. (Kulmon)

• - Narážka na Jaroslava Weigela, že se ohlolil, umyl, zasypal atd. ve skutečnosti patřila Jaroslavu Vozábovi, který o sebe přehnaně pečoval. (Kulmon)