poster

Emma

 • Velká Británie

  Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KevSpa
  ****

  Vedle Rozumu a citu další zdařilá adaptace románu Jane Austen. Snímek je velmi příjemný a zcela vystihuje atmosféru románu. Gwyneth jako dohazovačka Emma je prostě roztomilá.(25.5.2002)

 • Anderton
  ****

  Ja mám pre adaptácie knižiek Jane Austenovej veľkú slabosť. Jej knihy som nikdy nečítal a nemám to ani v pláne. Radšej si pozriem znova niektorý z filmov natočeného na ich motívy. Napríklad Emmu. Je v nej všetko, čo od tohto subžánru môžete čakať. Skvelé kostýmy, výborne vykreslenú atmosféru doby a presne zahrané postavy. Vždy sa nájde dosť slávnych hercov, ktorí sa na jej adaptácie nechajú zlákať a dodávajú svojim postavám uveriteľnosť a divákom poskytujú pocit, že sa nepozerajú na televízny film BBC.(28.1.2013)

 • mat.ilda
  ***

  Veskrze roztomilá austenovská hříčka s city, staromódní podívaná, evokující návštěvu prababičky, antikvariátu i krámku se starožitnostmi, a tak jednou za čas není na škodu dát se rozmazlit starými časy v milostných rošádách, rozehraných hanebnou Emmou, která nesmlouvavě posunuje figurky na šachovnici podle svých vlastních pravidel, a jelikož jsme v dobách, kdy se milostné záměry neslušelo dávat na odiv, není problém táhnout i divákem, který bude jednu chvíli jemně naváděn k přesvědčení o správnosti dohazovačských vizí, aby vzápětí začal zmatkovat, zda na cestě ke štěstí v páru někdo nepřebývá či nechybí. Ač může tato vintage romantika vyznívat naivně a bezduše, skrývá nemálo mouder, mimo jiné rozdíl mezi dobročinností a laskavostí... Půvab ženského obsazení, korunovaný empírovými střihy viktoriánské éry, je bonusem navíc, z mužů jej doplňuje pouze Northamova nenucená elegance, ostatní jsou zde tak trochu za šašky a bohužel, Ewan McGregor opět uplatnil svůj zpěv, i tak pro mě Emma byla příjemným ... rozptýlením (?), abych byla tedy stylová...(11.11.2013)

 • burina
  *****

  Po druhom zhliadnutí musím pridať aj piatu hviezdičku, pretože si myslím, že tomuto spracovaniu niet čo vytknúť. Knižnú predlohu milujem a film je rovnako výborný, nehovoriac o krásnej hudbe. Gwyneth Paltrow je kúzelná a Jeremy Northam si musí získať srdce každej ženy.(26.6.2007)

 • castor
  ****

  Spletenec vztahů podle Jane Austen.. aneb pro jednou scénáristický spolupracovník Woodyho Allena (Výstřely na Broadwayi) Douglas McGrath v režijním debutu, který ke **** hvězdám tahají půvabná Gwyneth Paltrow a charismatický Jeremy Northam a fakt, že ve správných okamžicích umí přitlačit na pilu!!(4.8.2008)

 • - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace