Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

• 01Zuzana10

och Bože. tá najhoršia akože historicky podaná filmová adaptácia. nie nie. veľký omyl, kt. som ani nemohla pozerať. toto nie je Emma. to je novodobá holywoodska fraška, kt. si prebrala charaktery od Jane Austen. Neznášam, keď sa z niečoho klasického urobí strašná modernejšie pôsobiaca prerábka. Akoby preniesli trendy romantických filmov týchto čias do filmového spracovania románu, v kt. nemajú čo hľadať. G. Paltrow neverím žiadnu jej postavu, ostatní herci vo mne vôbec neprebúdzajú dojem 19. storočia. Na to, aby som ten dojem cítila by boli potrebné i lepšie kostýmy, prostredie. Pre Boha, obrazy psov na stene?!!!!!!!!!!!! Empír nie je len úzka silueta, pás posunutý nahor a pod. čo tie vzory, strihy? nebudem sa tu rozčuľovať, pretože milujem filmy zobrazujúce 19. storočie, hl. ak je zobrazené verne. Toto spracovanie je veľké sklamanie. Pre porovnanie si treba pozrieť inú vernejšiu výbornú verziu Emmy natočenú v tom istom roku. Uvidíte skvelú Kate Bekinsale v jej hereckých začiatkoch a krásny príbeh Emmy.(22.2.2008)

Původní hodnocení zvyšuji, protože i když začátek filmu musí být pro toho, kdo knihu nečetl značně zmatečný (Harriet bydlí u paní Goddardové - kdo je paní Goddardová?, pan Martin ji požádal o ruku - kdo je pan Martin?) ve skutečnosti se tento film zařazuje se ctí po bok Rozumu a citu, i když za Pýchou a předsudkem poněkud pokulhává, ale také vystihuje ducha doby, přestože ji více idealizuje. Trochu potlačená je tady oproti knize postava Franka Churchilla, který mohl ve skvělém podání Ewana McGregora dostat více protoru, podobně jako má v knize. Takhle z toho vyšel až moc se ctí. Gwyneth byla rozkošná a pan Knightley správně obsazený, velký sympaťák. Hrdinky Jane Austenové jsou roztomilé, ale strašně natvrdlé. :-). Proto je mám asi ráda.(27.4.2011)

Presladene ako sa na spravny romanticky pribeh patri robi z tohto filmiku pre niektorych ludi proste nepozeratelnu zalezitost. Zo zidealizovanej anglickej slachty sa dokonca niekedy zdviha zaludok, neda sa vsak kritizovat vyprava, spracovanie, ani vykony hercov ktore sa do dejin kinematografie nezapisu, ale hambu si nimi hlavni predstavitelia nenarobili.(27.5.2007)

Film se mi zdá jako roztomilá netradiční romantická komedie. Žádná tuctová odrhovačka bez nápadu! Ale hlavním důvodem, proč se mi tento film tolik líbil, je obsazení hlavní role Gwyneth Paltrow a i ve vedlejší roli jsem mohla spatřit Ewana McGregora. No a když se sejdou dva moji oblíbení herci, tak zavírám oči před všemi nedokonalostmi. Film, plný úsměvných a naivních řečiček mladých paniček, se skládal ze tří části, které vždycky zaznamenávám ve všech komediích, zde mi ale všechno přišlo originální a nápadité.(27.4.2011)

Druhá adaptace Jane Austenové v pořadí - po Rozum a cit. Jak Gwyneth vizuálně nemusím, tak sem skvěle sedla, kouzelně působí její dohazovačské eskapády a úporné odmítání pana Božského (Sex ve městžě za malou krádež promine :o) Nemůžu si pomoct, já mám prostě ráda tyhle kostýmní anglické filmy a anglický humor stejně jako anglický čaj.(1.10.2007)

• - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)

• - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (Zdroj: ČSFD.cz)