Emma

Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

• nirvanafan

Ráda bych věděla, kde měli herci schovaný ty taháky s textem, protože to vážně zní, jako kdyby ty dialogy četli. Bylo to tak hloupé, že jsem si ani nepočkala na příchod Ewana McGregora a vypnula to po třičtvrtě hodině. Gwyneth Paltrow mi nepřipadala roztomilá, ale neskutečně otravná, takže na tuhle její roli s radostí zapomenu.(11.8.2012)

Obávám se, že tento film není zasněženým vrcholem kariéry Gwyneth Paltrow. V dobových kostýmech je kočka, přesněji kočka Šklíba. Její unylý projev, doprovázený afektovaným panenkovským úsměvem, je jen o něco málo snesitelnější, než verze s Kate Beckinsale z téhož roku. Toni Collette je v roli důvěřivé Harriet přesvědčivá, zato ti ostatní hujeři nestojí za zmínku ani za nic jiného. Na další adaptaci Emmy už každopádně nemám odvahu a teď už ani chuť sáhnout po předloze.(22.6.2015)

Minimálně 3 roky držel tento film ode mě 4 hvězdičky. A asi si ani nezaslouží víc, ale i po letech se k němu ráda vracím. Takže toto hodnocení jsem musela změnit. Oficiální text distributora je podle mě trochu nešťastný a spíše předpovídá nižší komedii o námluvách. Tak to rozhodně není. Právě naopak film věrně kopíruje knížku Jane Austenové. A k té prostě romantismus patří. Nepopírám, že Vám film může připadat přihlouplý, trapný či naivní, ale pokud to nebudeme vnímat v té době, do které je situován, nebudeme vnímat prostředí staré Anglie a také tvorbu paní Austenové, nemůžeme tento film zcela pochopit.(1.1.2013)

Emmu jsem si kdysi pouštěla vždycky, když jsem měla splín a bylo mi smutno. A vždycky zafungovala. Svěží, milá, vtipná, s jiskřivými dialogy. Skvěle obsazená a odehrávající se ve sluncem zalité nádherné krajině. Pokud na vás něco působí jako elixír - není nad čím dumat. Tu radost musím nekriticky ohodnotit maximem.(17.9.2016)

Krásná, bohatá, všemi obdivovaná Emma...která se ze spousty dobré vůle a taky trochu z nudy rozhodne dát dohromady co nejvíce (pro ni) ideálních dvojic. Vysní si dokonalé svatby, vymýšlí komplikované cestičky, spletité taktiky, snaží se ovlivnit své bližší i vzdálenější okolí, nehledě na to, jestli o to vše onen pár má zájem nebo jestli jim jejich společenské postavení sňatek 'povoluje'... Takže není divu, že většina její snahy lidem spíše než lásku přinese do života jen další komplikace. Emma ale do svých cílů dává vše a stále věří, že díky svému talentu opravdu lidem pomůže... Nepoznáváte se v tom trochu?(4.11.2011)

• - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)