poster

Emma

 • Velká Británie

  Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Veskrze roztomilá austenovská hříčka s city, staromódní podívaná, evokující návštěvu prababičky, antikvariátu i krámku se starožitnostmi, a tak jednou za čas není na škodu dát se rozmazlit starými časy v milostných rošádách, rozehraných hanebnou Emmou, která nesmlouvavě posunuje figurky na šachovnici podle svých vlastních pravidel, a jelikož jsme v dobách, kdy se milostné záměry neslušelo dávat na odiv, není problém táhnout i divákem, který bude jednu chvíli jemně naváděn k přesvědčení o správnosti dohazovačských vizí, aby vzápětí začal zmatkovat, zda na cestě ke štěstí v páru někdo nepřebývá či nechybí. Ač může tato vintage romantika vyznívat naivně a bezduše, skrývá nemálo mouder, mimo jiné rozdíl mezi dobročinností a laskavostí... Půvab ženského obsazení, korunovaný empírovými střihy viktoriánské éry, je bonusem navíc, z mužů jej doplňuje pouze Northamova nenucená elegance, ostatní jsou zde tak trochu za šašky a bohužel, Ewan McGregor opět uplatnil svůj zpěv, i tak pro mě Emma byla příjemným ... rozptýlením (?), abych byla tedy stylová...(11.11.2013)

 • Sofia
  ***

  Knížky Jane Austenové považuju za nečitatelnou červenou knihovnu, ale tahle adaptace mě celkem mile potěšila. Sice jsem se chvílemi ztrácela v tom, kdo je čí bratranec a bratr apod., ale Gwyneth Paltrow byla roztomilá a kostýmy krásné. Do Mr.Knightleyho bych se asi taky zamilovala :-)(9.11.2006)

 • KevSpa
  ****

  Vedle Rozumu a citu další zdařilá adaptace románu Jane Austen. Snímek je velmi příjemný a zcela vystihuje atmosféru románu. Gwyneth jako dohazovačka Emma je prostě roztomilá.(25.5.2002)

 • Stanley
  ****

  Roztomilé, něžné a půvabné filmové zpracování známého románu s roztomilou, něžnou a půvabnou Gwyneth. Myslím, že kdyby Jane Austenová měla možnost tento film vidět, byla by spokojená a měla by z něj radost.(16.1.2011)

 • pakobylka
  **

  Poklidně plynoucí, lehká konverzační komedie … Mírně půvabná i vtipná, převelice sladká - a trochu nudná. K tomu, aby mě mohla výrazněji zaujmout, jí možná chybí nějaká zajímavá, dramatičtější poloha, jakou v přiměřené míře disponuje třeba seriál "Pýcha a předsudek“ z roku 1995 nebo stejnojmenný film, který vznikl o deset let později, případně snímek "Rozum a cit“ z roku 1995 - i když je mi jasné, že veškerá tahle přirovnání pokulhávají na obě nohy, protože se vesměs nejedná o komedie. Nicméně "Emma" mě nijak zvlášť neoslovila - částečně to může být vinou předlohy, ale určitě i zpracování ... 2,5*(19.11.2009)

 • - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace