Emma

Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Vedle Rozumu a citu další zdařilá adaptace románu Jane Austen. Snímek je velmi příjemný a zcela vystihuje atmosféru románu. Gwyneth jako dohazovačka Emma je prostě roztomilá.(25.5.2002)

Ja mám pre adaptácie knižiek Jane Austenovej veľkú slabosť. Jej knihy som nikdy nečítal a nemám to ani v pláne. Radšej si pozriem znova niektorý z filmov natočeného na ich motívy. Napríklad Emmu. Je v nej všetko, čo od tohto subžánru môžete čakať. Skvelé kostýmy, výborne vykreslenú atmosféru doby a presne zahrané postavy. Vždy sa nájde dosť slávnych hercov, ktorí sa na jej adaptácie nechajú zlákať a dodávajú svojim postavám uveriteľnosť a divákom poskytujú pocit, že sa nepozerajú na televízny film BBC.(28.1.2013)

Veskrze roztomilá austenovská hříčka s city, staromódní podívaná, evokující návštěvu prababičky, antikvariátu i krámku se starožitnostmi, a tak jednou za čas není na škodu dát se rozmazlit starými časy v milostných rošádách, rozehraných hanebnou Emmou, která nesmlouvavě posunuje figurky na šachovnici podle svých vlastních pravidel, a jelikož jsme v dobách, kdy se milostné záměry neslušelo dávat na odiv, není problém táhnout i divákem, který bude jednu chvíli jemně naváděn k přesvědčení o správnosti dohazovačských vizí, aby vzápětí začal zmatkovat, zda na cestě ke štěstí v páru někdo nepřebývá či nechybí. Ač může tato vintage romantika vyznívat naivně a bezduše, skrývá nemálo mouder, mimo jiné rozdíl mezi dobročinností a laskavostí... Půvab ženského obsazení, korunovaný empírovými střihy viktoriánské éry, je bonusem navíc, z mužů jej doplňuje pouze Northamova nenucená elegance, ostatní jsou zde tak trochu za šašky a bohužel, Ewan McGregor opět uplatnil svůj zpěv, i tak pro mě Emma byla příjemným ... rozptýlením (?), abych byla tedy stylová...(11.11.2013)

Po druhom zhliadnutí musím pridať aj piatu hviezdičku, pretože si myslím, že tomuto spracovaniu niet čo vytknúť. Knižnú predlohu milujem a film je rovnako výborný, nehovoriac o krásnej hudbe. Gwyneth Paltrow je kúzelná a Jeremy Northam si musí získať srdce každej ženy.(26.6.2007)

Spletenec vztahů podle Jane Austen.. aneb pro jednou scénáristický spolupracovník Woodyho Allena (Výstřely na Broadwayi) Douglas McGrath v režijním debutu, který ke **** hvězdám tahají půvabná Gwyneth Paltrow a charismatický Jeremy Northam a fakt, že ve správných okamžicích umí přitlačit na pilu!!(4.8.2008)

• - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)