poster

Emma

 • Velká Británie

  Emma

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zette
  *

  Tento film jsem chtel videt jen kvuli Oscara, ktereho Emma ziskala za hudbu. Bohuzel to bylo utrpeni, na ktere jsem nebyl schopen se dodivat. Zanr romanticke komedie, jeste z historickeho prostredi nepatri mezi me oblibene. Svou ukecanosti postav a nevyraznymi hereckymi vykony se film sam tahne ke dnu. S postavami jsem se neztotoznil, atmosfera ani hudba me nijak nezaujala a britsky humor je mi dlouhodobe cizi. Pro me tudy cesta nevede...(25.9.2012)

 • Austen
  ****

  K této adaptaci jsem si klestila cestu. Poprvé to bylo celkem dobré, ale nebyla jsem dost trpělivá (moje chyba), ale postupem času jsem ji měla radši a radši. Gwyneth si s Emmou velmi hezky pohrála a nebála si ze své postavy dělat legraci i ve chvílích, kdy se Emma brala smrtelně vážně. Austenová není autorka pouze romantická, je i satirická a kdo nevidí v jejích románech humor, nechápe její vidění světa. Ona své hrdiny miluje, ale ona se jim i vysmívá. Emma je vedle Catharine z Opatství Northanger postava, z které uděla hlavní postavu, ale karikovala v mí věci, které jí připadaly směšné. Catharine je popletená čtení romantických hrůzostrašných příběhů a vidí všude záhadné vraždy a Emma má pocit, že spolkla všechnu moudrost a může organizovat všem lidem kolem život a dostane přes prsty. Opravdu velmi hezky obsazené a odehrané. Gwyneth Paltrow a Jeremy Northam jsou krásný pár a mají krásnou chemii (i když pan Knightley by možná měl působit starší vedle Emmy).(21.8.2006)

 • Aidan
  ****

  Těžké je obsadit Emmu tak, aby nepůsobila jako kuplířská mrcha, ale spíše jako šarmantní, ba roztomilá mladá dáma, která z přehršle volného času nešťastně plánuje životy druhým. Gwyneth Paltrowová je však výtečná a navzdory svému chování neztratí divákovy (tedy alespoň mé) sympatie. Výtečný je i Jeremy Northam jako pan Knightley, který však vzhledem i oduševnělostí natolik ční nad ostatní ve filmu se vyskytující muže, že se dá od počátku až příliš dobře vytušit, kdo v čí náruči skončí. Austenové román by v tomto obsazení jistě vydal na další kvalitní BBC-minisérii. Takto je to však všechno příliš zhuštěné. Sofistikované dialogy se odehrávají s kalašnikovskou kadencí, postav je mnoho - a kdo by si během některé scény neprozřetelně odběhl uvařit čaj - zjistil by po návratu, že už vůbec netuší kdo, co a s kým. Nicméně i tak tohle vtipné autenovské vyprávění o poučení mladé manipulátorky stojí za pozornost.(28.12.2010)

 • nirvanafan
  **

  Ráda bych věděla, kde měli herci schovaný ty taháky s textem, protože to vážně zní, jako kdyby ty dialogy četli. Bylo to tak hloupé, že jsem si ani nepočkala na příchod Ewana McGregora a vypnula to po třičtvrtě hodině. Gwyneth Paltrow mi nepřipadala roztomilá, ale neskutečně otravná, takže na tuhle její roli s radostí zapomenu.(11.8.2012)

 • vesper001
  ***

  Obávám se, že tento film není zasněženým vrcholem kariéry Gwyneth Paltrow. V dobových kostýmech je kočka, přesněji kočka Šklíba. Její unylý projev, doprovázený afektovaným panenkovským úsměvem, je jen o něco málo snesitelnější, než verze s Kate Beckinsale z téhož roku. Toni Collette je v roli důvěřivé Harriet přesvědčivá, zato ti ostatní hujeři nestojí za zmínku ani za nic jiného. Na další adaptaci Emmy už každopádně nemám odvahu a teď už ani chuť sáhnout po předloze.(22.6.2015)

 • - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)

 • - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace