Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 1996, 116 min

"Milý deníčku, dneska jsem se pokoušela pustit pana Knightleyho z hlavy" ... "měla jsem upřímnou snahu nemyslet na něj, když jsem dávala pokyny kuchařce" ... "snažila jsem se nemyslet na něj na zahradě, kde jsem stokrát otrhávala lístky kopretiny, abych zmapovala jeho city k Harietě ... kopretiny už rozhodně pěstovat nebudeme - je to ošklivý plevel" - začínám tomuhle filmu proklatě přicházet na chuť - a Gwyneth je TAK roztomilá - a ta její labutí šíje - všimli jste si?(26.4.2011)

• mira.l

Ne, ne a ne. 70%plus? Za co??? Ano, má to jisté rysy tvorby Jane Austen, je tam nepatrná podoba s Pýchou a předsudkem v tom, že se kdosi snaží kohosi provdávat a ženit, či spíš lépe řečeno že se kdosi (Emma) snaží plnit roli jakési dohazovačky, až je nakonec sama polapena takovým "panem Darcym"; tady ale podobnost pro mě končí. Na mě tenhle film působil dojmem naprostého chaosu bez jakéhokoliv děje minimálně v první hodině a - a to považuju možná za ještě horší - bez jakéhokoliv vizuelního půvabu, který byl třeba v Pýše a předsudku prakticky od prvního do posledního záběru. Tohle pro mě bylo na jednu stranu nudné jako poslouchání jakési slovní úlohy o mnoha neznámých, absolutně jsem se neorientoval v tom, který džetlmen je který, koho s kým se Emma snaží spárovat, s kým se jí to daří, s kým ne, na stranu druhou mi připadalo, že ten film byl neustálý tok řeči šíleným tempem prakticky bez přestání a o ničem, no zkrátka dvě hodiny utrpení, které už víckrát zažít nechci. Nikterak úchvatným dojmem na mě tady nepůsobily ani kostýmy, které to v případě podobných filmů se slabším hodnocením dokáží zvednout o level výš, tady mi většina dámských kostýmů přišla spíš jako noční košile... Gwyneth Paltrow mě v tomhle filmu neurazila ani nenadchla, každopádně ho nezachránila. Za dvě * a víc ani ťuk.(13.10.2015)

Druhá adaptace Jane Austenové v pořadí - po Rozum a cit. Jak Gwyneth vizuálně nemusím, tak sem skvěle sedla, kouzelně působí její dohazovačské eskapády a úporné odmítání pana Božského (Sex ve městžě za malou krádež promine :o) Nemůžu si pomoct, já mám prostě ráda tyhle kostýmní anglické filmy a anglický humor stejně jako anglický čaj.(1.10.2007)

Obávám se, že tento film není zasněženým vrcholem kariéry Gwyneth Paltrow. V dobových kostýmech je kočka, přesněji kočka Šklíba. Její unylý projev, doprovázený afektovaným panenkovským úsměvem, je jen o něco málo snesitelnější, než verze s Kate Beckinsale z téhož roku. Toni Collette je v roli důvěřivé Harriet přesvědčivá, zato ti ostatní hujeři nestojí za zmínku ani za nic jiného. Na další adaptaci Emmy už každopádně nemám odvahu a teď už ani chuť sáhnout po předloze.(22.6.2015)

• nirvanafan

Ráda bych věděla, kde měli herci schovaný ty taháky s textem, protože to vážně zní, jako kdyby ty dialogy četli. Bylo to tak hloupé, že jsem si ani nepočkala na příchod Ewana McGregora a vypnula to po třičtvrtě hodině. Gwyneth Paltrow mi nepřipadala roztomilá, ale neskutečně otravná, takže na tuhle její roli s radostí zapomenu.(11.8.2012)

• - Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)

• - Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba.