Zelený ptáček (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 42 min

• Ampi

Exotická kulisová pohádka z Brna a Bengálska s indickým bratrancem Lotranda Tomarem Bipadem. Tahle pohádka neurazí ani moc nenadchne, silnější dvě hvězdy.(30.11.2016)

Pohádka na indické motivy obsahující zajímavý druh mučení - tzv. "jehlovou smrt". :-)(9.8.2007)

• Jezinka.Jezinka

Zelený ptáček vyniká tím, že žvaní, aniž by otevřel zobák, kupec Dukandar tím, že je lakomý jako chudý i jako bohatý, jeho dcera Basanta tím, že se pohybuje jako polospící mátoha a čarodějnice Durdžana tím, že neumí vařit a přesto se pokusí prince Parikšára okouzlit vlastnoručně připraveným pokrmem. Pro dobro prince Parikšára jeho omámení z jehlové smrti (ad absurdum dovedené "jdi se bodnout?") skončí svatbou s tou z přítomných samiček, která vařit umí. A v pohádce tak zase jednou všechno dobře dopadlo.(27.11.2016)

• Terva

20% za jehlu.(7.4.2013)

Krásná a pohodová pohádka, kde mě nejvíc zaujali pan Pecha v roli loupežníka a paní Bittová.(9.7.2016)