poster

Malá čarodějnice (TV seriál)

 • Západní Německo

  Die kleine Hexe

Animovaný / Pohádka

Československo / Západní Německo, 1984, 1 h 26 min (Minutáž: 6–8 min)

Režie:

Zdeněk Smetana

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Hudba:

Petr Skoumal
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Za našich mladejch let, ber jak ber, byl v televizi každý večer parádní večerníček, prakticky jeden skvost za druhým, ale i tak v té záplavě klenotů některé vynikaly, Malá čarodějnice, která se snažila seč jí síly stačily stát se dobrou čarodějkou, což se jí i podařilo, patří mezi ty z lepších kusů. Pohádky s Malou čarodějnicí a jejím Havranem byly mnohem lepší výpravou do kouzelného světa, než to, co přišlo po nich. "Chtěla bych tančit!"(10.5.2013)

 • gédé
  *****

  Ze zásady fandím zlým a vychytralým postavičkám animovaných filmů, ale režisér/výtvarník Zdeněk Smetana a jeho úžasná malá čarodějnice mě vždy spolehlivě přetáhnou na tu správnou stranu. Konečně kladná pohádková figurka, která není nesnesitelně dokonalá, o dojemně ustaraném havranovi Abraxasovi ani nemluvě!(31.10.2003)

 • berg.12
  ****

  Spolu s "Rákosníčkem" nejlepší večerníček s Jiřinou Bohdalovou. I když styl animace nebyl ten, který by se mi jako malému zrovna líbil, příběhy byly dobrodružné a kouzlilo se v nich, což já rád, takže večerníček spadal do kategorie těch, na které jsem se docela těšil. Navíc, jako jeden z mála měl souvislý děj.(12.6.2005)

 • Karlos80
  *****

  Můj osobní večerníčkový TOP 10 seriál. A moje velké dětství, zároveň, ještě dnes si vzpomínám asi na nejlepší epizodu z tohoto seriálu a to "Malá čarodějnice, a její střelecká slavnost". Která se mě líbila ze všech čtrnácti tohoto oblíbeného Smetanovsko-Bohdalového animáku nejvíc. Samozřejmě že to nebyla jen ta malá dobrosrdečná a začínající čarodějka ale i její povedený havran Abraxas, a skvělý vypravěčský talent Jiřiny Bohdalové, který tenkrát neměl opravdu konkurenci. To vše dělalo z tohoto místy tenkrát trochu i strašidelného večerníčku více než povedený seriál. Ještě bych dodal že snad jen pan Höger a Ráž byli o kapánek ve vypravěčství lepší, ale ti zase toho tolik pro děti neudělali, tedy alespoň pan Ráž. U tohoto seriálu, jsem ještě navíc oceňoval vskutku jedinečné animátorsko-výtvarné pojetí a také dobrou hudbu od Petra Skoumala. Ale také jsem si ho vždy, ani nevím proč, tak trochu pletl s jiným klasickým seriálem, a sice s "Kubulou a Kubou Kubikulou".(21.2.2007)

 • RonaMidu
  ****

  paní Bohdalovou slyšet zrovna nemusím,protože nemám ráda veškeré pitvoření hlasů,ale v tomhle večerníčku jsem to stejně moc nevnímala,soustředila jsem se na výtvarnou stránku.....Zdeněk Smetana je pokaždé svůj a u mne by to se svými roztřepanými pajduláky vždycky vyhrál nad Disneyovskými uhlazenými a přeslazenými postavičkami(26.11.2011)