Malá čarodějnice (TV seriál)

• Západní Německo

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Kamil Pixa

Petr Skoumal

Návrat po vlastních stopách III. Ouha. To jsme se báli. To jsme se teprve učili bát. Sabaty a větve v noci škrabající na okno a divá světla a zlé čarodějnice. Hrom do toho. Jména připomínající německé názvy ("Valpuržina noc"?), odkazy k noční temnotě a baroku. To jsou věci, co nás formovali, to způsobilo, že máme rádi noc, jež je naší utěšitelkou a jež nás milostným kolébáním uspí a dopřeje nám sladké snění pod povrchem vědomí... Dodnes se bojíme věcí, které se k nám z okolního světa dobývají a činí si nároky na naši pozornost. Věci přicházející neodbytně, věci kradoucí nám slastný spánek a barvící naše vlasy na bílo, věci nutítící nás šílet. Nechme je rozpustit v oné magické chvíli Valpuržiny noci a odhoďme je stranou do příkrovu temnoty, která jest naším přítelem. Temnota venku, temnota uvnitř. Jsme ti, kdo bloudí tmami.(20.6.2009)

Ze zásady fandím zlým a vychytralým postavičkám animovaných filmů, ale režisér/výtvarník Zdeněk Smetana a jeho úžasná malá čarodějnice mě vždy spolehlivě přetáhnou na tu správnou stranu. Konečně kladná pohádková figurka, která není nesnesitelně dokonalá, o dojemně ustaraném havranovi Abraxasovi ani nemluvě!(31.10.2003)

Za našich mladejch let, ber jak ber, byl v televizi každý večer parádní večerníček, prakticky jeden skvost za druhým, ale i tak v té záplavě klenotů některé vynikaly, Malá čarodějnice, která se snažila seč jí síly stačily stát se dobrou čarodějkou, což se jí i podařilo, patří mezi ty z lepších kusů. Pohádky s Malou čarodějnicí a jejím Havranem byly mnohem lepší výpravou do kouzelného světa, než to, co přišlo po nich. "Chtěla bych tančit!"(10.5.2013)

Spolu s "Rákosníčkem" nejlepší večerníček s Jiřinou Bohdalovou. I když styl animace nebyl ten, který by se mi jako malému zrovna líbil, příběhy byly dobrodružné a kouzlilo se v nich, což já rád, takže večerníček spadal do kategorie těch, na které jsem se docela těšil. Navíc, jako jeden z mála měl souvislý děj.(12.6.2005)

paní Bohdalovou slyšet zrovna nemusím,protože nemám ráda veškeré pitvoření hlasů,ale v tomhle večerníčku jsem to stejně moc nevnímala,soustředila jsem se na výtvarnou stránku.....Zdeněk Smetana je pokaždé svůj a u mne by to se svými roztřepanými pajduláky vždycky vyhrál nad Disneyovskými uhlazenými a přeslazenými postavičkami(26.11.2011)