Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klasická pohádka podle předlohy Boženy Němcové vypráví příběh uhlířského mládence, který musí překonat řadu překážek, aby získal ruku vytouženého děvčete. (oficiální text distributora)

Recenze (13)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Když jsem byl malý, byla tahle pohádka ve své psané formě maminčinou noční můrou, páč byla hrozně dlouhá a málokdy byla dočtena bez přestávky na spaní a oddech. Těžká nostalgie :) ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Nevím tedy, o jakém chození ke štěstí je v titulu pohádky řeč. Chlapec nikam nechodil, ale padal. Štěstí, co je to štěstí? Pro někoho východ slunce a to, že se ho dožil, pro někoho květina rozkvetlá na louce a pro hodného chasníka z pohádky to, že si může kutat na zahradě. A taky tedy ta jediná opravdová láska, abych něco nevynechala. Víla Sasanka kolem sebe mává rukama jako vzteklý větrný mlýn, hlavou kývá jak podnapilá marioneta a švitoří sladkým hláskem, který mě u afektovaných blonďatých pipin vždycky vytáčel a asi vytáčet nepřestane. Celé to je trochu agitka za ochranu přírody, ale proti tomu jako člověk, co má rád pohled na rybník, kde se prohánějí kachny, louku, kde motýli dělají ty svoje nepochopitelné okřídlené věci a kytky, které mají poločas rozpadu ve dnech (poločas rozpadu plastu ve volné přírodě jsou řádově stovky let), nemám ani půl slova námitek. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Tak těžce naivní kulisová pohádka, že ani chřadnoucí princezna v jejím optimismu nemá šanci zchřadnout. Navrátil si zahrál svou typickou roli chudého uhlířova syna, kterému tato práce zrovna moc nevoní a raději zahradničí a stará se o lesní faunu a floru. To jej však zavede do podzemní říše, kde získá přátelství živého ohně, živé vody a kouzelné sasanky. To vše mu pak bude k užitku při uzdravení nemocné královy dcery. Hezká, pohodová a zcela totálně tradiční poobědová pohádka, která se bude líbit dětem i dospělým. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Čím to, že Magdalena Bičíková se nejednou potkala zrovna s Antonínem Navrátilem. A také ji zde naposledy vidíme před kamerou. Škoda. Nicméně klasická pohádková ovšem studiová pohádka nenadchne, ale ani neurazí. Ještě, že alespoň Tereza Pokorná-Herzová je tak krásná princezna. A skvělý Jiří Zahajský a Svatopluk Beneš. Ale ty klasické studiové osm desátkové kulisy... ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Celkem pěkná pohádka Vlasty Janečkové volně podle předlohy Boženy Němcové. Herec Antonín Navrátil vypadá opravdu jako slušný mladík; do role ctihodného Jaromila se výborně hodil. Sasanku hrála Magdaléna Bičíková, ale ta se na ni hodila méně. Jinak se mi líbily velmi jednoduché kulisy, ale ze všeho nejvíce pták Sedmihlásek a rybičky v jezírku... ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama