Ice Runner, The

Útek zo Sibíri

Dobrodružný / Drama

USA, 1992, 110 min

• Insomniac

Podľa názvu by človek čakal naozaj Sibír, nejaký zajatecký tábor s krutým väzniteľom a nakoniec samozrejme aspoň pol filmu úteku. Namiesto toho dostanete veľmi nudnú rozprávku s primitívnymi hereckými výkonmi a tupého Rusa v tielku... Nestojí to za tých 110 minút života. Preto som aj poslednú cca. pol hodinku skrátil na nejakých päť minút a vôbec mi to nechýbalo.(14.9.2008)

• jancidobso

No cakal som nieco akcne a nie nieco romanticke, fakt ma neprijemne prekvapil tento film.(28.2.2011)

• - Snímka Barryho Samsona síce – ako už sám názov napovedá – kladie dôraz najmä na útek väzňa z krutej Sibíri, pričom tvorcovia sa snažili ukázať, ako agent trénuje a pripravuje sa na svoj útek. Prenajali si aj ruský ľadoborec, ktorý využili vo finálnej scéne. V auguste 1991, uprostred nakrúcania, však došlo v Sovietskom zväze k pokusu o štátny prevrat. Nakrúcanie sa zastavilo a hercov so štábom okamžite evakuovali do USA. Po upokojení situácie sa pokračovalo s natáčaním a scenáristi Clifford Coleman, Joshua Stallings a Joyce Warrenová revidovali scenár, v ktorom vzali do úvahy zmeny v ruskej vnútornej politike. (ash99)