David Copperfield (TV film)

David Copperfield

Velká Británie / USA, 1999, 185 min

Tolikrát zpracovaný román pro televizi a zřejmě žádná s televizních adaptací zdaleka nedosahuje kvality literárního díla. Tohle je moje první setkání s Dickensovým Copperfieldem. Televize BBC zvolila podle mého názoru velmi zajímavé herecké obsazení. Do hlavních rolí byli obsazeni většinou méně známí a neokoukaní britští herci. Svůj debut si zde odbyl Daniel Radcliffe (Harry Potter) a hned se zde setkal se svou budoucí profesorkou Minervou McGonagallovou (Maggie Smith) jako tetou Betsey. Zajímavé vedlejší role ztvárnili např. Imelda Staunton nebo Ian McKellen. Přestože byl film dvoudílný zdál se mi trochu uspěchaný a křečovitý. Přesto dobrý průměr. Až na ten polský fofrdabing, který jsem byl nucený skousnout ;-)(5.8.2008)

Rád bych viděl znovu i s dabingem,se který vysílala kdysi dávno televize Hallmark.(25.10.2013)

59%? You Plonkers!(3.3.2013)

• - Philip Kloss získal britskou cenu Royal Television Society v kategorii nejlepší střih. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Charlese Dickense. (Terva)

• - Andy Collins soutežil o cenu BAFTA v kategorii nejlepší osvětlení. (Terva)