Pine Barrens, New Jersey. Brunovci sa rozhodli stráviť svoju dovolenku v tunajšej divočine. Tá však nezačne práve najšťastnejšie: auto sa im pokazilo, oni uviazli v nehostinnej divočine a navyše prichádza súmrak. Narazia však na akýsi starobylý a schátralo vyzerajúci dom, obývaný čudesnou pani Leedsovu a jej rovnako zvláštnymi detičkami. Tá ich varuje pred neznámym starobylým zlom, číhajúcim hlboko v lese. Vraždenie môže začať... (beso74)

Koly

Hodně podivná záležitost. Naprosto chaotický scénář, hlavní záporňáci spíš budí úsměv než hrůzu a samozřejmě, jak už je zvykem, nízký rozpočet. Zjevná inspirace EVIL DEAD a dejme tomu Zombieho HOUSE OF 1000 CORPSES (aspoň co se toho debilního scénáře týče). Abych ale jen nekritizoval, tak si Dante Tomaselli (režie) na výbornou poradil s prostředím (hluboké lesy) a přidal i dobrou hudbu. To je ale málo. Nemůžu si pomoct, ale SATAN'S PLAYGROUND je standartní vyvražďovačka, jakých jsem už viděl tuny. ()

demented odpad!

Čo čakať od filmu, ktorý sa volá Satan´s Playground a je ešte k tomu nezávislý, resp. nízkorozpočtový? No buď to bude geniálne dielo alebo totálna sarčka najťažšieho kalibru. Ruku na srdce - fachmajstri ako Sam Raimi alebo Peter Jackson sa rodia tak raz za sto rokov, takže výsledok je jasný. Ono by mi absencia deja až tak nevadila, keby sa bolo aspoň na čo pozerať. Prestárle "herečky" oku zrovna nelahodia no a s ich "hraním" je to ešte horšie. Každopádne tu máme veľmi nádejnú adeptku na hysterku roka a jej neznesiteľný vreskot si v priebehu filmu užijeme požehnane. Sám som mal chuť rozflákať jej hlavu kladivom, aby bol aspoň na chvílu pokoj. Hlavná záporáčka pani Leedsová na mňa pôsobila veľmi pokojným dojmom a skôr by som si ju vedel predstaviť ako ježibabu v rozprávke o perníkovej chalúpke. Jej hluchonemá dcéra (ktorá však nemá problém s počutím klopania na dvere) je už iná kapitola. Chápem, že zámerom tvorcov ju bolo zobraziť ako zlovestnú postavu, ale zrelá štyridsiatnička s dvoma copmi, oblečnená v nočnej košele s priblblým výrazom a dreveným kladivom (na vyklepávanie mäsa), u mňa vyvolávala záchvaty smiechu. No a čo vraždy, resp. gore efekty? Jednoducho niečo strašné. K tomu ešte pridáme totálne dementné chovanie postáv (čo im zrejme predpisoval o nič menej dementnejší scenár), "oslnivé" herecké výkony (toto už nie je možné nazvať ani prehrávaním) a priblblú synťákovú hudbu, no a máme celkom slúšný obrázok o tom, čo je tento film zač. ()

beso74

Film je inšpirovaný legendou o Diablovi z New Jersey. Ta vraví toto: Keď Deborah Leeds porodila 12. dieťa, vyhlásila že ak sa narodí aj trináste, bude to sám diabol. Roku 1735 sa jej narodil trinásty potomok, spočiatku vyzerajáci normálne, ale krátko po pôrode sa dieťa zmenilo na kreatúru s kopytami, konskou hlavou, netopierími krídlami a chvostom. S kvílením sa vrhlo na pôrodnú asistentku, zabilo ju a ušlo cez komín do blízkeho lesa. Samotna legenda je o mnoho zaujímavejšia ako tento bezduchý filmový odvar. ()