Reklama

Reklama

Zrozeni z moře

  • Česko Amy Fosterová - Dar přílivu (více)

Obsahy(1)

Cornwall, 19. století. Dramatický milostný příběh o tragické lásce dvou vyděděnců, uzavřené a plaché Amy Fosterové, jež však žije bohatým niterním životem, a Yanka Goorala, Rusa, jenž plul ještě s dalšími emigranty do Ameriky a jako jediný přežil ztroskotání lodi nedaleko farmy, kde Amy pracuje, se odehrává na pozadí nádherné venkovské přírody. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

*** a půl. Zrozeni z moře je snímek, který disponuje osobitou atmosféru, krásnou přírodu a výborným hereckým ansáblem v čele s nádhernou Rachel Weisz a legendou britské herecké extra třídy, Sirem Ianem McKellenem. Nechápala jsem, proč většina obyvatel zaujímá vůči Amy tolik nenávisti a opovržení. Je to krásná a sympatická dívka, ač možná uzavřená a zvláštní. Pro ostatní se však jedná o podivínku, pro kterou nemají pochopení. Ženu, jako je Amy Fosterová by měli nosit na rukou a ne se k ní chovat jako k odpadu. Příběh tak ukazuje, jak lidé nedokáží tolerovat ostatní, kteří se svým chováním i povahou liší. Nezáleží, že jsou hodní a nikomu neubližují, zkrátka někteří budou stát na okraji jen kvůli tomu, že nejsou jako ti ostatní. Nedokáží tolerovat, ani respektovat. Vincent Perez je sympatický a s Rachel vytvořili sehranou hereckou dvojku. Sice jsem myslela, že jejich milostný vztah bude ztvárněn o poznání hlouběji, ale i tak je celý snímek příjemným zážitkem. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Janek (Vincent Perez) chtěl vždycky víc, než prožít život v rodné vesnici, tak jak všichni generace před ním (i po něm). A tak se se svými přáteli rozloučil s rodnou Rusí, a vydal se do bájné Ameriky. Jenže u anglických břehů se loď dostala do bouře, a byla zničena - Janek byl jediným, kdo neštěstí přežil. V zemi, jejíž řeči nerozumí - a kde jej považují za blázna, přece jen nachází to, co hledal - dobrodružství, ale hlavně lásku ... Tak nějak mi přišlo, že se tvůrci na začátku zapomněli domluvit, jaký typ filmu vlastně chtějí natočit. Na romantický film to bylo málo romantické, na drama zase málo dramatické, a celkově to bylo takové nemastné neslané. Ani po herecké stránce nic extra (s McKellenem jsem měl trochu problém, protože si jej stále vybavuji jako nacistického vůdce z nedávno viděného Nadaného žáka, a jeho usedlému lékaři jsem nějak nemohl přijít na chuť), a ani Vincent Perez s Rachel Weiszovou mne nijak neoslovili... ()

Reklama

blackJag 

všechny recenze uživatele

Perez hraje toho nebohého Rusa jako Tarzana, jako by borec v životě nepoznal civilizaci nebo trpěl mírnou demencí a ne ztroskotal, takže jednou pořádné mínus hned z kraje, ale jinak už to celkem jde. Tváři se to jako průměrný přepis nějakého oblíbeného viktoriánského románu, osudové a tragické momenty mají tu svou nezastupitelnou úlohu, což kromě zmíněného profilu funguje téměř až do konce, který je potom zase trochu odfláknutý. Přirozeného půvabu Rachel Weiszové se ale nelze přejíst... 60% ()

adriane9 

všechny recenze uživatele

Nebylo to špatné..Příběh byl zajímavý, ale rozhodně mu chybělo jeho rozvinutí.. Hlavní postavy byly nedokončené, spousta věcí zůstala jen tak a mě by zajímalo děsně proč (proč jednu chvíli četla a psala a proč pak přestala a proč když málo mluvíte znamená to, že jste blázen a spoustu dalšího)... Celkově mi vadí filmy s málo dialogy a s lehce očekávatelným koncem. Ovšem co toho bylo důvodem mě osobně překvapilo, člověk se dost zamyslí nad tím jak jiná je láska dvou lidí z jiných kultur. Weisz i Perez nejsou mými oblíbenci ale spolu si sedli a nebyli mi nijak protivní, milostná scéna ve vodě byla velice povedená..A nesmím opomenout ani skvělou Kathy Bates, škoda jen její malé role v tomto snímku. ()

Agora 

všechny recenze uživatele

Nemastný neslaný film. Některé scény byly na hranici směšnosti a trapnosti - jako např. scéna loučení se Yanka s rodinou před emigrací (tančí kozáčka a zběsile se objímají), nebo když Yanko statkáři a lékaři dohraje jejich šachy a lékař podle toho pozná, že je Rus, vždyť přece Rusové hrají skvěle šachy... Také scéna, kdy se Yanko zmítá v horečce a rusky prosí o vodu a Amy po něm stále tupě žádá, ať mluví anglicky, že mu nerozumí - no co by tak asi polomrtvý chlap v horečce chtěl? Když jí lékař předtím řekl, že má zápal plic a ať mu dává pít a lék a drží ho v teple, tak to je pro ní pokyn, aby ho nechala celou noc na pospas osudu a v prudké bouři s dítětem běžela mnoho kilometrů pro pomoc. A to jí ten lékař řekl, že se ještě přijde podívat. Perez jako Rus byl legrační a i moje oblíbená Rachel Weisz byla nějaká unylá. A ta další zápletka - její otec byl vlastně její nevlastní bratr ... A všichni koukali skz prsty na ubohou Amy, místo aby odsoudili její matku, že si začala s otcem a těhotná si vzala jeho syna! ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 9. září 1997 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama