Reklama

Reklama

Zrozeni z moře

  • Česko Amy Fosterová - Dar přílivu (více)

Obsahy(1)

Cornwall, 19. století. Dramatický milostný příběh o tragické lásce dvou vyděděnců, uzavřené a plaché Amy Fosterové, jež však žije bohatým niterním životem, a Yanka Goorala, Rusa, jenž plul ještě s dalšími emigranty do Ameriky a jako jediný přežil ztroskotání lodi nedaleko farmy, kde Amy pracuje, se odehrává na pozadí nádherné venkovské přírody. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

blackJag 

všechny recenze uživatele

Perez hraje toho nebohého Rusa jako Tarzana, jako by borec v životě nepoznal civilizaci nebo trpěl mírnou demencí a ne ztroskotal, takže jednou pořádné mínus hned z kraje, ale jinak už to celkem jde. Tváři se to jako průměrný přepis nějakého oblíbeného viktoriánského románu, osudové a tragické momenty mají tu svou nezastupitelnou úlohu, což kromě zmíněného profilu funguje téměř až do konce, který je potom zase trochu odfláknutý. Přirozeného půvabu Rachel Weiszové se ale nelze přejíst... 60% ()

KarKulA 

všechny recenze uživatele

Tento sladkobolně romantický kýč oblečený do hávu "děsného" dramatu, jehož "trade markem" byl nepochybně pohled plaché laně, který tam celou dobu kolem sebe rozhazoval Vincek Pérézů, bohužel nezachránila ani skutečnost, že se tam ve vedlejší roli mihl herec velkého formátu v osobě McKellena. Měla jsem dost problém udržet svoji pozornost a dokoukat tudle tklivou zbastleninu až do konce. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

*** a půl. Zrozeni z moře je snímek, který disponuje osobitou atmosféru, krásnou přírodu a výborným hereckým ansáblem v čele s nádhernou Rachel Weisz a legendou britské herecké extra třídy, Sirem Ianem McKellenem. Nechápala jsem, proč většina obyvatel zaujímá vůči Amy tolik nenávisti a opovržení. Je to krásná a sympatická dívka, ač možná uzavřená a zvláštní. Pro ostatní se však jedná o podivínku, pro kterou nemají pochopení. Ženu, jako je Amy Fosterová by měli nosit na rukou a ne se k ní chovat jako k odpadu. Příběh tak ukazuje, jak lidé nedokáží tolerovat ostatní, kteří se svým chováním i povahou liší. Nezáleží, že jsou hodní a nikomu neubližují, zkrátka někteří budou stát na okraji jen kvůli tomu, že nejsou jako ti ostatní. Nedokáží tolerovat, ani respektovat. Vincent Perez je sympatický a s Rachel vytvořili sehranou hereckou dvojku. Sice jsem myslela, že jejich milostný vztah bude ztvárněn o poznání hlouběji, ale i tak je celý snímek příjemným zážitkem. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Janek (Vincent Perez) chtěl vždycky víc, než prožít život v rodné vesnici, tak jak všichni generace před ním (i po něm). A tak se se svými přáteli rozloučil s rodnou Rusí, a vydal se do bájné Ameriky. Jenže u anglických břehů se loď dostala do bouře, a byla zničena - Janek byl jediným, kdo neštěstí přežil. V zemi, jejíž řeči nerozumí - a kde jej považují za blázna, přece jen nachází to, co hledal - dobrodružství, ale hlavně lásku ... Tak nějak mi přišlo, že se tvůrci na začátku zapomněli domluvit, jaký typ filmu vlastně chtějí natočit. Na romantický film to bylo málo romantické, na drama zase málo dramatické, a celkově to bylo takové nemastné neslané. Ani po herecké stránce nic extra (s McKellenem jsem měl trochu problém, protože si jej stále vybavuji jako nacistického vůdce z nedávno viděného Nadaného žáka, a jeho usedlému lékaři jsem nějak nemohl přijít na chuť), a ani Vincent Perez s Rachel Weiszovou mne nijak neoslovili... ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Zrozeni z moře je nádherný film a vážně nechápu zdejší nízké hodnocení. Je to překrásný příběh o veliké lásce, ale také o lidské hlouposti a nenávisti. Příběh nás zavádí do hrabství Cornwall na větry ošlehané pobřeží do jedné z malých vesniček, kde se zná každý s každým. Jak to tak v té době bylo, komunita byla velmi uzavřená a sousedé se navštěvovali převážně jen při obchodech v blízkém městečku, při nedělní bohoslužbě a chlapi u nějakého toho chlastu. Nevelká komunita lidí vedla i k různým milostným pletkám a z jedné takové se narodila nemanželská Amy. Matka - snad si vědoma svého selhání ji mnoho lásky nedala a stejně tak odmítavě se k ní jako k parchantovi chovali i ostatní ,,ctihodní'' sousedé. Malá Amy si tak chybějící lásku rodičů nahradila láskou k moři, kde trávila většinu času. Pro komunitu byla podivínem, samotářkou, která sbírá na pobřeží předměty mořem vyvržené a která se s nikým nebaví. O 100 let dříve by tak mohla být klidně obviněna z čarodějnictví. V době kdy se z ní stala mladá a krásná žena se skupinka emigrantů vydává vlakem z Ruska přes celou Evropu do Hamburku, odkud následně odplouvají plachetnicí vstříc nové vysněné budoucnosti v daleké Americe.... Jednoho dne ale začne ráno moře na pobřeží Cornwallu vyplavovat mrtvá těla mnoha lidí, kteří jsou dle oblečení identifikováni jako emigranti z nějaké potopené lodi. Jsou jich desítky, jsou mezi nimi i děti a přítomný lékař může u všech bohužel konstatovat jen smrt. Souběžně s tím se o pár mil dále na farmě, kde Amy pracuje jako děvečka objeví potlučený pohublý muž s dlouhými vlasy, mluvící podivným jazykem. Ačkoliv se majitel farmy domnívá, že jde o uprchlého chovance z nějakého blázince a zavře jej do chléva než si pro něj přijdou, Amy muž zaujme a rozhodne se mu v noci potají dojít omýt rány a přinést kousek chleba. A tady začíná příběh podívínské Amy a tajemného Janka....... ----- Musím říci, že jsem se u filmu nenudil ani minutu. Herecké obsazení bylo doslova a do písmene hvězdné. Přeskočím-li opravdu překrásnou Rachel Weisz v roli Amy, máme tu Iana McKellena v krásné roli lékaře, Kathy Batesovou i ,,rytíře Arna'' - Vincenta Peréze v roli ruského uprchlíka Janka (dlouho mi trvalo, než jsem si vzpomněl v čem jsem jej viděl! :-). K tomu všemu překrásná hudba a přenádherné exteriéry a poetika... Nevím proč, ale film mi hodně připomněl Waterland s J. Ironsem - snad kvůli té odstřižené lokalitě a prostředí u vody... Dal bych 4 hvězdy, ale jelikož je tu film těžce podhodnocen místními ,,experty'', dávám i tu pátou. * * * * * ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 9. září 1997 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama