poster

Zrozeni z moře

 • Česko

  Amy Fosterová - Dar přílivu

 • Kanada

  Swept from the Sea

 • Kanada

  Amy Foster: Swept from the Sea

 • Velká Británie

  Amy Foster: Swept from the Sea

 • Velká Británie

  Amy Foster

Drama / Romantický

Kanada / Velká Británie / USA, 1997, 115 min

 • DrifterSoul
  *****

  Tři * za obsah, jednu * za nádhernou RW a tu pátou * za krásnou krajinu. A všem těm prázdným schránkám, které film nepochopili/ly chci říci pouze toto. Jste jako ten kovář a jemu podobná vesnická lůza, která nechápe jinakost a nevytáhla paty ze své vesnice. Ten film, ač možná místy patetický a sladkobolný vzkazuje jedno: chápejme odlišnosti mezi lidmi, poněvadž v těch je kouzlo života, nebojte se otevřít a vnímat jiné. Respektujme je, možná jsou v něčem daleko moudřejší než my sami. To téma je velmi aktuální právě v dnešní době - vzestupu primitivního českého (ale i jiného) nacionalismu.(30.7.2016)

 • KarKulA
  *

  Tento sladkobolně romantický kýč oblečený do hávu "děsného" dramatu, jehož "trade markem" byl nepochybně pohled plaché laně, který tam celou dobu kolem sebe rozhazoval Vincek Pérézů, bohužel nezachránila ani skutečnost, že se tam ve vedlejší roli mihl herec velkého formátu v osobě McKellena. Měla jsem dost problém udržet svoji pozornost a dokoukat tudle tklivou zbastleninu až do konce.(10.11.2012)

 • blackJag
  ***

  Perez hraje toho nebohého Rusa jako Tarzana, jako by borec v životě nepoznal civilizaci nebo trpěl mírnou demencí a ne ztroskotal, takže jednou pořádné mínus hned z kraje, ale jinak už to celkem jde. Tváři se to jako průměrný přepis nějakého oblíbeného viktoriánského románu, osudové a tragické momenty mají tu svou nezastupitelnou úlohu, což kromě zmíněného profilu funguje téměř až do konce, který je potom zase trochu odfláknutý. Přirozeného půvabu Rachel Weiszové se ale nelze přejíst... 60%(16.2.2014)

 • adriane9
  ***

  Nebylo to špatné..Příběh byl zajímavý, ale rozhodně mu chybělo jeho rozvinutí.. Hlavní postavy byly nedokončené, spousta věcí zůstala jen tak a mě by zajímalo děsně proč (proč jednu chvíli četla a psala a proč pak přestala a proč když málo mluvíte znamená to, že jste blázen a spoustu dalšího)... Celkově mi vadí filmy s málo dialogy a s lehce očekávatelným koncem. Ovšem co toho bylo důvodem mě osobně překvapilo, člověk se dost zamyslí nad tím jak jiná je láska dvou lidí z jiných kultur. Weisz i Perez nejsou mými oblíbenci ale spolu si sedli a nebyli mi nijak protivní, milostná scéna ve vodě byla velice povedená..A nesmím opomenout ani skvělou Kathy Bates, škoda jen její malé role v tomto snímku.(1.11.2012)

 • Agora
  **

  Nemastný neslaný film. Některé scény byly na hranici směšnosti a trapnosti - jako např. scéna loučení se Yanka s rodinou před emigrací (tančí kozáčka a zběsile se objímají), nebo když Yanko statkáři a lékaři dohraje jejich šachy a lékař podle toho pozná, že je Rus, vždyť přece Rusové hrají skvěle šachy... Také scéna, kdy se Yanko zmítá v horečce a rusky prosí o vodu a Amy po něm stále tupě žádá, ať mluví anglicky, že mu nerozumí - no co by tak asi polomrtvý chlap v horečce chtěl? Když jí lékař předtím řekl, že má zápal plic a ať mu dává pít a lék a drží ho v teple, tak to je pro ní pokyn, aby ho nechala celou noc na pospas osudu a v prudké bouři s dítětem běžela mnoho kilometrů pro pomoc. A to jí ten lékař řekl, že se ještě přijde podívat. Perez jako Rus byl legrační a i moje oblíbená Rachel Weisz byla nějaká unylá. A ta další zápletka - její otec byl vlastně její nevlastní bratr ... A všichni koukali skz prsty na ubohou Amy, místo aby odsoudili její matku, že si začala s otcem a těhotná si vzala jeho syna!(3.11.2012)

 • Kathy Bates