Formula 51

Vzorec 51

The 51st State

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Velká Británie, 2001, 89 min

Namachrované béčko nejspíš inspirované Tarantinem. Měla jsem z toho spíš pocit dobře naplněného klišé, než že by se tvůrci pokoušeli o nějaký vlastní vklad do žánru. Divákovi tak nabízejí rázovité figurky (překrásná nájemná vražedkyně, mlčenlivý mstitel z daleka, samolibý drogový dýler, brutální šéf kartelu ….), všichni kolem sebe sypou hlášky jako vzteklí, několikrát tu někdo někoho zradí a konec nepřekvapí. Samotná Formula 51 ale byla krásně názorný příklad MaCGuffinu. /27. 6. 16./(27.6.2016)

Warning, rated "R" for strong language. - Samuel L. Jackson furt fuckuje a myslí si že je díky tomu cool, Robert Carlyle furt "fokuje" a překvapivě je cool. Drogoví bossové taky všichni fuckujou, vlastně úplně všichni v tomhle filmu fuckujou, ale není to cool. Spíš je to taková snaha být cool za každou cenu, ale to že vaši hrdinové řeknou dvěstěkrát fuck prostě automaticky neudělá dobrej film. Je to solidní oddechovka, ale kvůli přefuckovanosti tomu chybí styl...(26.5.2009)

Hodně povedená věcička! Film si nehraje na nic co není. Chce pobavit a to se mu v mém případě povedlo dokonale. Dobrý příbech podresluje skvělá muzika. Jackson a Carlyle jsou opravdu dvojka k pohledání, ale šlape jim to dobře. A na Emily Mortimer je radost pohledět. Tak vypněme mozky a hurá do toho!!!(9.11.2005)

Pred rokmi mi to pripadalo neskutocne zabavne. Dnes ma to uz bavilo o dost menej. Na prvy pohlad to je cool gangsterka v Ritchieho style. Ma to zbesile tempo, postavy tvoria zabavni grázli, herecke obsadenie je spickove a dialogy su plne fuckov. Ale nieco tomu chyba. Vyzera to jak Hong Kongsky akcny film. Akcia je stale super. Vynaliezava a drava. Ale dialogy su odbite. Okrem fuckov toho vela neponuknu a k zabavnosti Ritchiho gangsteriek maju daleko. Takisto pribeh je prilis priamociary. Ziadne zabavne podpribehy tu nie su. Herci odvadzaju len svoj standard a niektori ani to. Samuel L. Jackson ide doslova na neutral a coolovosti svojich postav z Tarantinoviek sa ani na chvilu nepriblizi. Hudba je dost tuctova. Vysledkom je stylovo natocena blbina, ktora nenadchne, ale ani na chvilu nenudi. Najviac sa to asi bude pacit ludom, ktorym pripadaju Tarantinovky prilis ukecane a malo akcne. 6/10.(13.1.2017)

Vtipná komedie se skvělým obsazením ... Někde to sice trošičku pokulhává, ale ve finále je to skvělý film, na který se velmi ráda znovu podívám. Pro mě byl ale úplným 'topem' Rhys, který mě dokázal rozesmát většinou svých úžasných hlášek a hlavně svým výstupem 'Liverpool' ... Opravdu dobrá napínavá akční komedie s výborným koncem ... Ale plný počet nedávám proto, že to přece jen nebylo úplně stoprocentní ...(5.12.2013)

• - V roce 2001, ve kterém se děj filmu odehrává, vyhrál Liverpool domácí duel s Manchesterem United. V té době v Liverpoolu hráli i dva čeští hráči (Vladimír Šmicer a Patrik Berger), avšak ani teoreticky bychom je nemohli vidět hrát, protože do duelu s MU nenastoupil ani jeden z nich. (Baltazzar)

• - Film je založen na historii města Liverpool a na obchodu z otroky. Je však dějově převeden na obchod z drogami. (Terva)

• - Režiséra Ronny Yua doporučil Samuel L. Jackson. (Terva)