Formula 51

Vzorec 51

The 51st State

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Velká Británie, 2001, 89 min

Znáte to, občas narazíte na film o kterém sice tak trošku víte, že není na 100%, přesto vás dostane a chcete ho vidět znova a pak zase znova. Prostě proto, že vás baví, přesně to se mi stalo u Formule 51. Není to bezchybný film, ale právě proto ho mám ráda. Lidé taky nejsou bezchybní, přesto máme přátele. 100% "Co to je? To jste tu rybu umlátili? To je naše národní jídlo."(31.8.2010)

Ronny Yu asi viděl hodně Ritchieovek a asi chtěl natočit něco podobnýho. Vyšla z toho blbost, kde Samuel L. Jackson nosí kdovíproč kilt, kde hrajou herci z Ostrovů i z USA, kde scénář je více méně o ničem a kde skinheadi jedou v drogách (což je asi největší kravina). A proč tomu dávám 4 hvězdy? I přes vypsaný negativa jsem se u toho bavil jako prase! Skvělý obsazení herců, Anglie versus USA, krásná Emily Mortimer, jako vždycky ujetej Rhys Ifans, liverpudle angličtina, vtip, akce, drogy, honičky...co vlastně chtít víc? Guy Ritchie to neni, ale nemá to k němu daleko. Dokonce přehlídnu všechno ohledně FC Liverpool a to i tu záležitost s příznivcema Manchesteru. A to už je co říct!(26.11.2009)

Fotbal a drogy – perfektní nedělní odpoledne! … A nemusíte fandit ani Liverpoolu. Stačí, když přistoupíte na hru, že ,,svět se zbláznil“. Dobrá hudba, svižné tempo, S.L.Jackson, kterému perfektně sekunduje R.Carlyle. Připomnělo mi to filmy G.Ritchieho. Já prostě tyhle ,,ujetiny“ můžu!!! PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ **(18.5.2009)

Fuck! Mother Fucker! Liver-Fuckink-pool! To já jen, aby jste se připravili na tu zběsilou jízdu, kde snad každá druhá věta obsahuje modifikaci tohoto prapodivného slovíčka. Tzn. neskutečně cool dialogy, které si drží zdravou nadsázku, vtipnost a především černočerný humor celého filmu. Ten je adrenalínovou přehlídkou střihačského řemesla, s vtipem a akcí, nenepodobnou např. Sbal prachy a vypadni. Hodně dobře natočená a zábavná podívaná se skvěle padnoucím obsazením!(29.9.2004)

Pred rokmi mi to pripadalo neskutocne zabavne. Dnes ma to uz bavilo o dost menej. Na prvy pohlad to je cool gangsterka v Ritchieho style. Ma to zbesile tempo, postavy tvoria zabavni grázli, herecke obsadenie je spickove a dialogy su plne fuckov. Ale nieco tomu chyba. Vyzera to jak Hong Kongsky akcny film. Akcia je stale super. Vynaliezava a drava. Ale dialogy su odbite. Okrem fuckov toho vela neponuknu a k zabavnosti Ritchiho gangsteriek maju daleko. Takisto pribeh je prilis priamociary. Ziadne zabavne podpribehy tu nie su. Herci odvadzaju len svoj standard a niektori ani to. Samuel L. Jackson ide doslova na neutral a coolovosti svojich postav z Tarantinoviek sa ani na chvilu nepriblizi. Hudba je dost tuctova. Vysledkom je stylovo natocena blbina, ktora nenadchne, ale ani na chvilu nenudi. Najviac sa to asi bude pacit ludom, ktorym pripadaju Tarantinovky prilis ukecane a malo akcne. 6/10.(13.1.2017)

• - V roce 2001, ve kterém se děj filmu odehrává, vyhrál Liverpool domácí duel s Manchesterem United. V té době v Liverpoolu hráli i dva čeští hráči (Vladimír Šmicer a Patrik Berger), avšak ani teoreticky bychom je nemohli vidět hrát, protože do duelu s MU nenastoupil ani jeden z nich. (Baltazzar)

• - Zpěváka Meat Loafa navrhl do role Lizarda producent Andras Hámori. (Terva)

• - Felixe DeSouzu (Robert Carlyle) nosí celý film červený dres týmu FC Liverpool s číslem 9 a jménem Fowler. Fotbalový hráč Robbie Fowler patří mezi nejlepší střelce Premier League; za FC Liverpool vstřelil 128 gólů. Za tento tým hrál v letech 1993-2001 a 2006-2007. (Yardak)