poster

Dragonlance: Draci podzimního soumraku

 • USA

  Dragonlance: Dragons of Autumn Twilight

Akční / Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2008, 91 min

 • Cortesz
  *****

  Fantasy knihy ze světa Dragonlance se ke mně nikdy nedostali, a teď toho hodně lituju a musím to co nejdřív napravit, protože mě mile tenhle animovaný snímek překvapil. Sice animace není tolik dobrá a ta digitální animace draků je hodně trapná, ale to se dá přehlédnout díky hodně silnému fantasy příběhu a plno klasických postav, které do fantasy světa patří jako třeba paladini, elfové, trpaslíci, mnoho kouzel, a hlavně ti draci a podobná pekelná stvoření. Mám pocit, že fantasy sluší více tento druh animace, než filmová zpravováním protože fantasy je téma neomezených možností a pokud na filmové zpracování chybí peníze tak to dopadá špatně jako v případě dračí doupě a i ten Eragon nedopadl nejlíp a Letopisy Narnie o těch se raději nebudu bavit. Tento snímek je až na tu horší animaci výbornej a doufám, že brzo bude nějaké pokračování.(19.4.2008)

 • Teron
  *****

  Dračí kroniky bylo mé první celkem náhodné setkání s Dragonalnce Sagou a po dlouhé době jsem ve dvaadvaceti letech u knihy plakal...sága je plná ne klišé, ale doslova archetypů a doteků mýtu, všech těch situací a hrdinů, které se v mnoha variacích dokola opakují, ale lidský rod nikdy vlastně neomrzí. Na filmovou podobu jsem byl zvědav a jsem nadmíru spokojen. Animace sice ne vždy sedla, ale kombinace počítačové animace a ruščního kreslení se kupodivu docela hodila, protože připomněla všechny klaické ilustrace v pravidlech Dungeons and Dragons. A stjně jako Draci podzimního soumraku, Draci zimní noci a Draci jarního úsvitu i Sutherlandův Raistlin Majere ve mě zůstanou navěky otisknuti(25.7.2009)

 • C0r0ner
  **

  Knížka je dost bídná. Ve výsledku taková, jak si neznalý čtenář (mylně) představí fantasy - banda dementů se plácá odnikud nikam, občas nějaké kouzlo, drak, elf, trpaslík a tak. Předloha i film jsou přesně ten případ. Ostuda pro fantasy žánr a je jenom velké štěstí, že se nenatočilo pokračování. 30%(2.7.2016)

 • Eddard
  *

  Ze světa Dragonlance jsem přečetl všehovšudy tři knihy, ale ty stačily, abych si udělal představu o zbytku. Stejně jako ony, nenabízí tenhle animák nic nového či podnětného. Jde o klasický low fantasy příběh, plný šablonovitých, černobílých charakterů (s potenciální výjimkou v případě Raistlina Majere), který žánru čest rozhodně nedělá. Aby toho nebylo málo, ošidili tvůrci to druhé nejdůležitější - animaci. Ta je stručně řečeno tragická. Nejde o ztvárnění samotných hrdinů, které je ještě snesitelné, ale o animace akčních a bojových sekvencí, které strčí s přehledem do kapsy každý mizerný manga seriál a především pak nepochopitelné rozhodnutí animovat některé bytosti (především draky) digitálně - a to ještě na úrovni ranných devadesátých let. Příšerné. No, ke kladům se dá přičíst snad jen poměrně podařený dabing, zejména Kiefer Sutherland evidentně dělal co mohl, aby se za účinkování v téhle slátanině nemusel tolik stydět. 20% Následující skupiny, nechť si k hodnocení přidají 20%: věrní fanoušci série, mládež do 12, vysokoškoláci na zkouškovém.(20.1.2008)

 • Trinculo
  *

  Hnus a strach na Krynnu. Další součást trvající a nekonečné krize Dragonlance modulů a produktů vydávaných Sovereign Press. Tato série patřila mezi to nejlepší mezi DnD moduly co kdy bylo v historii této hry vyrobeno. To je však už minulost a nyní se geniální herní svět rozpadl do nekonečného telenovelismu a jejich současné produkty jsou jenom odvar. A jak je vidět nedokáží využít ani ty kvalitní. Tohle zpracování první knihy trilogie Kronik Dračího kopí je děsivé, což dobře navazuje na nastartovanou tradici. Jedna hvězda náleží zejména Kieferu Sutherlandovi za hlas Raistlina Majera.(28.4.2008)

 • - Série Dragonlance, čili Dračí kopí, vznikla v polovině osmdesátých let jako první podpůrná fantasy sága pro další z her na hrdiny, jako jsou dračí doupě apod. Během let se k původním autorům Margaret Weiss a Tracy Hickmanovi přidávali další a další, až vzniklo bezmála 200 románů a novel, z nichž u nás vyšlo 20 v azurově modrém přebalu. Během dvaceti let vznikl mohutný propletenec příběhů z historie i budoucnosti Krynnu, ať už dobrodružství hlavních hrdinů, či jen nezávislá extempore různých excentrických postaviček. (monolog)