Reklama

Reklama

Dragonlance: Draci podzimního soumraku

  • USA Dragonlance: Dragons of Autumn Twilight

Po 300 letech míru upadl svět Krynnu do temnoty, když zlá bohyně Takhisis a její armáda draků hrozí ovládnout zemi. Může malá skupina hrdinů, včetně čaroděje Raistlina, kněžky Zlatoluny (Lucy Lawless) a elfského bojovníka Tanise (Michael Rosenbaum), zachránit svět dřív než bude vše ztraceno? Natočeno dle The New York Times bestselleru Draci podzimního soumraku, výpravné fantasy o moci, magii a monstrech. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Spock 

všechny recenze uživatele

Moje první setkání s tímto fantazy světem nedopadlo zase tak špatně. Díky poměrně dobrému příběhu se dala strávit i výtvarná stránka filmu. Animace se mi nelíbila a snižuje pro mě výrazně kvality filmu, kdyby na ní tvůrci zkusili zapracovat a taky trochu vylepšili ztvárnění postav a bojové scény, mohl to být opravdu velmi dobrý film. Kombinovat kreslenou animaci s animovanou nepovažuji také za šťastné. Do dalšího dílu by to chtělo větší rozpočet. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Knížka je dost bídná. Ve výsledku taková, jak si neznalý čtenář (mylně) představí fantasy - banda dementů se plácá odnikud nikam, občas nějaké kouzlo, drak, elf, trpaslík a tak. Předloha i film jsou přesně ten případ. Ostuda pro fantasy žánr a je jenom velké štěstí, že se nenatočilo pokračování. 30% ()

Reklama

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

Bylo krásné se po letech vrátit k tomu příběhu. Myslím, že úplně každému musí lézt krkem počítačem renderovaní draci a drakoniáni (Proč, bože, proč???), ale jinak je to víc než koukatelné - alespoň pro mě jakožto někoho, kdo byl kdysi knihou zasažen. Jak to musí působit na 'neznalce' si netroufnu odhadnout, ale určitě to má svoje kvality pro fanoušky předlohy. Jen škoda těch draků. ()

Grizzly 

všechny recenze uživatele

Pekna fantasy skupinovka. Slusny pribeh i namet by se dal ale zpracovat mnohem lip. Kreslena animace byla hezka a nekdy fakt napadita a promakana, ale vizualni stranku naprosto zabila ta srackoidni pocitacova animace draku. Ta byla extremne hnusna a kdyby si tvurci dali vic zalezet a vsechno peclive nakreslili, mohli dostat o mnoho procent vic. 55% ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Ze světa Dragonlance jsem přečetl všehovšudy tři knihy, ale ty stačily, abych si udělal představu o zbytku. Stejně jako ony, nenabízí tenhle animák nic nového či podnětného. Jde o klasický low fantasy příběh, plný šablonovitých, černobílých charakterů (s potenciální výjimkou v případě Raistlina Majere), který žánru čest rozhodně nedělá. Aby toho nebylo málo, ošidili tvůrci to druhé nejdůležitější - animaci. Ta je stručně řečeno tragická. Nejde o ztvárnění samotných hrdinů, které je ještě snesitelné, ale o animace akčních a bojových sekvencí, které strčí s přehledem do kapsy každý mizerný manga seriál a především pak nepochopitelné rozhodnutí animovat některé bytosti (především draky) digitálně - a to ještě na úrovni ranných devadesátých let. Příšerné. No, ke kladům se dá přičíst snad jen poměrně podařený dabing, zejména Kiefer Sutherland evidentně dělal co mohl, aby se za účinkování v téhle slátanině nemusel tolik stydět. 20% Následující skupiny, nechť si k hodnocení přidají 20%: věrní fanoušci série, mládež do 12, vysokoškoláci na zkouškovém. ()

Zajímavosti (1)

  • Série Dragonlance, čili Dračí kopí, vznikla v polovině osmdesátých let jako první podpůrná fantasy sága pro další z her na hrdiny, jako jsou dračí doupě apod. Během let se k původním autorům Margaret Weiss a Tracy Hickmanovi přidávali další a další, až vzniklo bezmála 200 románů a novel, z nichž u nás vyšlo 20 v azurově modrém přebalu. Během dvaceti let vznikl mohutný propletenec příběhů z historie i budoucnosti Krynnu, ať už dobrodružství hlavních hrdinů, či jen nezávislá extempore různých excentrických postaviček. (monolog)

Reklama

Reklama