Případy inspektora Lynleyho: Zlatý řez

(TV film)
  • Velká Británie Inspector Lynley Mysteries: In Divine Proportion (více)

Inšpektor Lynley (Nathaniel Parker) a seržantka Haversová (Sharon Small) je dvojica, ktorá má neobyčajné danosti navzájom sa takmer dokonalo dopĺňať. Lord Lynley so skvelým vzdelaním a honosným pôvodom má nos na akékoľvek zákulisné intrigy a seržantka Haversová, pochádzajúca z ťažkých sociálnych pomerov, má pre zmenu nos na ľudí. A aj keď na prvý pohľad sa zdá, že tým dvom to nemôže klapať za žiadnu cenu, pravdou je presný opak... Tentokrát inšpektor Lynley a seržantka Haversová vyšetrujú vraždu v dedinke vo Východnom Anglicku. V dome zavraždili interiérovú dizajnérku, ale jej telo niekto zámerne vyniesol do záhrady... (oficiální text distributora)

made1

Podle mě zatím nejslabší díl ze všech. Svědci jsou nudně upovídaní a dvojka vyšetřovatelů se jen proplítá mezi nimi a absolutně nechápe. Vše, co vyšetřili by jim bylo k ničemu nebýt obrovské náhody. ()

VenDulin85

Po nezdařilých 'Prknech, jež znamenají smrt' jsem ještě Lynleymu dala šanci a už je to o jednu hvězdu lepší, asi se na něj kouknu zblízka pěkně popořadě. Vyšetřovatelská dvojice splňuje ty správné předpoklady pro úspěch, jsou haštěřiví, rozdílní až běda a vy sympatizujete střídavě s oběma. Vražda mladé ženy na vsi je zavede až do minulosti, kde, jak známo, všechno začíná. ()

filmmovier

Ve 4. sérii se hodně změnilo. Nové (pořádné!) úvodní titulky a pokračující změny v životech Lynleyho i Haversové. Nová řada začíná na překrásném anglickém venkově, případ je taky dostatečně zajímavý, atmosféra docela funguje a ve vedlejších rolích opět nejedno známé jméno. Takže za mně spokojenost a na další případy se začínám těšit víc a víc. 85%. ()