poster

Max a Kevin

 • USA

  The Mighty

 • Slovensko

  Outsideri

 • Velká Británie

  The Mighty

Akční / Drama / Komedie / Rodinný

USA, 1998, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Merenre
  *****

  V rámci dané kategorie jeden z nejlepších počinů. Místy až mrazivý, místy dojemný. A Henson si to dává tak, že by přehrál Aleca Baldwina i Garyho Johnstona naráz. Závěr samozřejmě klasicky cukerínový až se kroutí huba, americké filmy je lepší vypínat cca 5 - 10 minut před začátkem závěrečných titulků a hned je to o několik (někdy až několik desítek) procent lepší. Za zmínku určitě stojí taky Jonesova hudba.(17.1.2014)

 • Petr.Kocfeld
  ***

  Max a Kevin-rozdilni pratele,kteri jsou jako den a noc.Max je tlusty a mirne hloupy kluk a Kevin je chytry a odvazny kluk s nemoci,ale celkem velkou kurazi a inteligenci.Kevin toho Maxe spoustu nauci...Videl jsem to jako dite a Kevinovu matku tam hrala Sharon Stone.Tedy 60 procent za me.Obzvlaste me jako dite zaujalo,ze je to dojemny a o pratelstvi pojednavajici snimek,kde je zminka o pratelstvi a Svatem gralu.Kevin zde ma kosatou fantazii...(8.4.2020)

 • OnCal
  *****

  Příběh Rodmana Phlibricka je po právu v USA povinnou četbou. Takový by totiž měl znát každý, aby věděl jak se chovat k jakkoli handicapovaným lidem. A každého, kdo nemá hroší kůži, musí film dojmout stejně, jako dojal mne. Výkony obou hlavních hrdinů jsou opravdu velmi dobré, speciálně Kieranovi Culkinovi jsem věřil každé slovo, Film samotný je však příklad toho, jak může špatná reklamní kampaň zkazit sebelepší dílo - film je propagován jako "Sharon Stone movie" a o tom, že ve filmu hraje v hlavní roli Elden Henson a Kieran Culkin se z plakátu ani nedozvíme.(30.8.2004)

 • cross
  ***

  Hezký, chytrý a melancholický film, který klidně mohl být o třídu lepší, což mu však nedovolil trochu přepadlý scénář. Dětské herecké výkony jsou na jedničku, vyprávění doprovází úžasná hudba a hlavní idea i vize taky není k zahození, ale i když mi sledování chvílemi přišlo naprosto úžasné, našli se i takové okamžiky, kdy přecházelo v rutinní nudu... A těch, bohužel, nebylo zas tak málo.(11.9.2003)

 • venison
  *****

  Srdcervoucí příběh z dětského světa plný přátelství, rodinných i společenských hodnot, fantazie, cti, bolesti a utrpení.. Opravdu krásný příběh - viděla jsem tenkrát jako malá premiéru v kině a film ve mě zůstal do dneška.. No a po téměř 15 letech jsem si dala repetici, jestli náhodou jako dospělák budu mít jiný názor - naštěstí nemám.. Za mě 5* :-)(22.7.2012)

 • - Kevin (Kieran Culkin) trpí Morquiho syndromem, který se projevuje mimojiné deformací kostry, což má za následek utlačování plic a srdce. (MrsDarcy)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Cincinnati. (Terva)

 • - Film byl natočen podle knihy „Freak the Mighty“ (1993) Rodmana Philbricka. Ten k němu dokonce napsal scénář, který však byl pro příliš velikou podobnost knižní předloze nahrazen jiným, stejně jako zamýšlený název filmu shodný s názvem knihy, jenž se zdál studiu Miramax příliš dlouhý. (Terva)