poster

Bionicle: Maska světla

 • USA

  Bionicle: Mask of Light

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2003, 70 min

Hudba:

Nathan Furst
 • choze
  **

  Bionicle jsou jednou z mnoha řad plastových robotů pro děti a mládež (v tomto případě od 7 do 16 let) firmy LEGO, která je uvedla na trh v roce 2001. Jejich název je odvozen ze slov BIOlogical a chroNICLE, nikoliv biomechanical, jak se obecně věří a jejich franchise je inspirován 6 živly (země, voda, oheň, vzduch, led, kámen) a polynéskou mytologií - červení Bionicles jsou spojení s ohněm a jejich jména začínají na Ta-, modří s vodou a začínají na Ga- atd. Po soudu s maorskými aktivisty, ale LEGO upustilo od využívání výrazů z maorského jazyka a pro jistotu si začalo vytvářet ryze vlastní. Jde také o první projekt LEGA, jehož příběh vznikl přímo v LEGU a který se dočkal vlastních videofilmů (zatím celkem 3), o sérii knih a komiksu nemluvě. A teď k filmu samotnému. Je něco víc cool než roboti z vesmíru surfující na tropickém ostrově v lávě? Ne, není, ale film je bohužel až příliš zacílen na dětské publikum a osobně mě zklamalo, že hlavními hrdiny byly jakési Bionicle děti vydávající se po vzoru Luka Skywalkera nebo Froda Pytlíka z rodného hradu na nebezpečnou pouť světem a ne pořádní roboti, kteří hrají ve filmu druhé housle. Akce ujde, ale animace je mizerná a i když jsem se v příběhu celkem orientoval, ta rádobyexotická jména byla vážně otravná a nebyl jsem si schopen zapamatovat ani jedno (díky bohu za přezdívky některých postav jako Kronikář). Další díly si odpustím, i když mám pro roboty slabost a konkrétně design Bioniclů se mi dost líbí. Možná si nějakého koupím. Kolik že za jednoho chtějí? Tři kila?(8.3.2007)

 • ripo
  **

  Strašné množstvo vymyslenách kvázimimozemských mien a názvov spôsobilo v mojom mozgu nekonečný chaos. Chaosom sa dá nazvať i celkový dej, ktorý som po prvom zhliadnutí nepochopil, takže na konci filmu padla otázka : "O čom to vlastne bolo?". Po mojej otázke deťom, ako sa im to páčilo, nasledovalo unisono "Super!" Len kvôli tomu som tomuto filmu dal 2*. Inak by to bolo o jednu menej, nakoľko ten film nebol určený pre moju vekovú kategóriu ....(29.1.2005)

 • Yellyman
  ***

  Lego žeru a žrát budu i přes to, že jsem viděl tenhle snímek. Ani by mi nevadil příběh ( o ten přeci u reklamy nejde), jako spíš přílišná délka, infantilní vtipy a hlavně vizuální stránka. Chápu, že to není Pixar, ale mám takovej pocit, že léta 2003 měli takovouhle gráfku i některý hry... Ale vezmu-li v potaz to, že je to jen reklama, hodnocení se vyšplhá na 2*... Ta třetí je z nostalgie ( film poprvé viděn když mi bylo 11).(4.7.2011)

 • WolfR
  **

  Bionicle jsem si představoval jako adaptaci slavného LEGA, trošku jinak. Čekal bych, že film by měl být krapet dospělejší, temnější a příběh složitější, tajemnější. Bohužel se mi ničeho z toho nedostalo. Animace průměrná, příběh trapný, akční scény nudné, dabing katastrofální, legenda vůbec není legendou a nějaká Bionicle atmosféra nebo napětí tady chybí. Prostě zneuctění slavného LEGA. Rozhodně jsme si tento LEGO velkopříběh představoval jinak. 2 hvězdy. PS: Jedna rada pro tvůrce, když už nic, tak měl film o Bionicle vypadat tak, jako jejich komerční videa, když vyjde nová řada jejich LEGA Bionicle.(19.10.2010)

 • Deimos
  ***

  DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +slušná animace prostředí, vzhled postav, při akci slušná hudba, pro děti výborná podívaná –ovšem jen pro děti mezi 5 a 9 lety, čím jste starší, tím je pro vás film infantilnější a nudnější./// Bionicle aneb jak zpracovat Pána Prstenů pro děti. Je to sice možná silné tvrzení, ale nějaká ta vykrádačka se tam najde. Když už ale chcete znát můj názor, tak já nejsem proti zfilmování například právě Bioniclu. V reálu se mi ti Robůtci líbí a být mi tak o 10-15 let míň, tak je chci za každou cenu a následný film by se pro mě mohl stát i kultovním (viz. v mém případě hrané Želvy Ninja). Ovšem škoda, že film není určen i staršímu publiku, který při zhlednutí tohoto filmu bude trpět. A tím víc, čím je starší. Ale nechme Bionicle pro děti, protože pro nás je to jen podprůměrný film s dobrým technickým zpracováním./// Celkem 53%///(1.4.2007)