Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Francouzská tajná služba získala chip s důležitou informaci o pašování zbraní a diamantů. Je nutné povolat nejlepší agenty kapitána Brisseaua (VINCENT CASSEL - Dannyho parťáci 2) a půvabnou Lisu (MONICA BELLUCI - ) - aby zneškodnili řídící mozek zločinecké organizace, obchodníka Lipovského. Oba jsou vysláni do Maroka, kde mají vyhodit do povětří loď převážející jeho zboží. Mise běží jako po drátkách až do okamžiku, kdy je Lisa při zpáteční cestě zatčena. Někdo zradil. Někdo má svůj vlastní plán. Teprve teď začíná skutečná operace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (64)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Žádná fantasmagorická udělátka pana Q, striktní příkazy nemíchat drinky a trenýrkový magnetismus na každou sukni v okruhu 007 yardů - spíše očekávejte všední špionážní praktiky tajných služeb, akci osekanou na nutné minimum a marnou snahu agentů zůstat částí svého Já obyčejným člověkem. Efektnost a dynamická jízda ve stylu Bournea se sice nekoná, nicméně tahač Bellucci - Cassel je schopen tento pro diváka docela těžkotonážní návěs spolehlivě dotáhnout do cíle. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Tak toto ma bohužiaľ nebavilo. Scenár bol alebo hlúpy alebo som hlúpy ja, akčných scén bolo minimum a ak ste videli trailer, precitnutie nebude príjemné (trailer sľuboval bombastickú automobilovú naháňačku a namakanú podmorskú bitku so žralokmi, ale všetko to má v hotovom filme len zopár sekúnd). Na „až“ 60% snímku povyšuje len a jedine elektrizujúce herecké obsadenie - samozrejme charizmatický Vincent Cassel a Monica Belucciová, ktorí spolu hrali už v množstve filmov, v súkromí sú manželmi a na plátne je medzi nimi pôsobivá chémia; hoci nie som gay ani nepokladám za „klasickú krásu“ prototyp Monici Bellucciovej, musím skonštatovať, že obaja sú to krásni ľudia a je radosť sa na nich pozerať v každej scéne tohto triviálneho takmer akčného špionážneho trileru. V takej fajn spoločnosti sa ľahšie pretrpí aj blbý "zvyšok filmu“. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162318/Tajni-agenti-60.html ()

Reklama

petero 

všechny recenze uživatele

Na rozdiel od Mr. and Mrs. Smith je toto oveľa „real“, napr. v štýle takého Ronina. Nečakajte žiadny popcorn ani príliš veľa akcie. Vincent Cassel a Monica Belluci tu skvele stvárnili manželskú dvojicu, z ktorej práve tá nežnejšia polovička zatúži po normálnejšom živote. No práve vtedy ju agentúra, ktorá sa nerada vzdáva svojich agentov, nemilo prekvapí. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

O kariéře tajného agenta jsem přestal snít v osmi letech, kdy jsem pochopil, že by o utajenosti mé tajné operace rozhodovali mocní, jimž by nečinilo nejmenší problém obětovat mne ve jménu vyšších cílů, restrukturalizace firmy či na základě domluvy s bohatým padouchem. Francouzští tajní agenti však nepřemýšlejí o možnosti zrady, jsou chladní a jejich profesionálně odvedená práce ve mně nevzbudila vůbec žádné emoce. Ovšem hned po návratu z akce to dostalo velmi solidní tempo, neboť neposlušný Brisseau se vytočil do správných otáček a naštvaná Lisa konečně pochopila, že výpověď z agentování se nemá podávat před nebezpečnou akcí. Od té chvíle mne to chytlo, ale nezaznamenal jsem přitom ani jeden odlehčující vtípek, který by mne přiměl přihodit ještě jednu hvězdu k hodnocení. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení dané velmi nízkým hodnocením na CSFD, které podle mě neodpovídá realitě. Tajní agenti námětově volně čerpají z pár let starého skandálu, kdy francouzská tajná služba potopila v Tichém oceánu loď organizace Greenpeace. Nízké hodnocení vychází z toho, že film svým scénářem a režií je na hony vzdálený běžné popkornové produkci s přehnanou stylizovanou akcí a nabitou dynamickým dějem. Tenhle film ukazuje tu prozaičtější a realističtější stránku práce tajné služby, nekonečné hodiny čekání na rozkaz, úmorné sledovačky, které často nikam nevedou, ale také nejistotu, co agenty čeká po návratu z akce. Velmi slušné obsazení, kdy zejména Monica Bellucci ukazuje, že není jenom ozdobnou dekorací, ale disponuje i slušnou dávkou charakterního herectví. Divák se dočká i několika soubojů, mrtvol a honiček, ale ty určitě nejsou v tomto snímku podstatné. Celkový dojem: 75 %. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (2)

  • Film sa natáčal v Paríži a St. Mandrier (Francúzsko), Madrid (Španielsko), Ženeva a Lausanne (Švajčiarsko) a Casablanca (Maroko). Väčšina automobilových naháňačiek a kaskadérskych kúskov sa natáčala v Ženeve a Lausanne vo Švajčiarsku. (Arsenal83)
  • V prvých takmer 12 minútach (11m 55s) filmu je vyslovené len jedno hovorené slovo. (Arsenal83)

Reklama

Reklama