Tajní agenti

Secret Agents

Tajní agenti

Krimi / Akční / Thriller

Francie / Itálie / Španělsko, 2004, 109 min

MNÍCHOV+HON NA ŠAKALA Film o... tajných agentoch. Nejde tu o celistvý príbeh, nejde tu o akciu, dokonca tu nejde ani o iskrenie medzi Vincentom a Monicou. Ide tu o život tajných agentov, ktorí sa môžu spoliehať len sami na seba a nemôžu si dovoliť taký luxus ako je vzťah či rodina. Rutinné akcie, donucovacie prostriedky, snaha ostať pri tom človekom...(2.10.2006)

• elanista1

Uz osvedcena dvojica Cassel-Bellucci opat v akcii. Film chce byt realisticky, prekvapivy a zaroven emocionalne plny, a pritom je nijaky. Zvyknem pouzit formulku, ze Tento film je ukecany, ale tu musim pouzit nieco ine; tento film je hrozne mlkvy, a lezie mi to na nervy, nakreply scenar-to mi tiez lezie na nervy.Pri lepsej rezii sa z toho dalo vyzmykat este viac, ale ziadny zazrak sa z tohto spravit nedal. Priemer.(20.8.2011)

Na rozdiel od Mr. and Mrs. Smith je toto oveľa „real“, napr. v štýle takého Ronina. Nečakajte žiadny popcorn ani príliš veľa akcie. Vincent Cassel a Monica Belluci tu skvele stvárnili manželskú dvojicu, z ktorej práve tá nežnejšia polovička zatúži po normálnejšom živote. No práve vtedy ju agentúra, ktorá sa nerada vzdáva svojich agentov, nemilo prekvapí.(13.2.2006)

• sedm.1

A upozorňuji,že ta jedna hvězdička je POUZE za (opět) překrásnou Monicu Belluci.Něco tak mizernýho jsem už dlooouho neviděl a doufám,že neuvidím.Je pravda,že má nechuť ke špionážním filmům je skutečně velká,ale takovádle marnost?Totálně nesmyslný a nepřehledný děj,nudný a vláčný,zbytečnost největšího kalibru.Ruce pryč od této mršiny!Co to sakra vůbec mělo za smysl?Odpor!P.S.omlouvám se za takovýto zdrcující komentář,ale fakt mi Tajní agenti leží v žaludku!Brrr(25.2.2008)

Tak toto ma bohužiaľ nebavilo. Scenár bol alebo hlúpy alebo som hlúpy ja, akčných scén bolo minimum a ak ste videli trailer, precitnutie nebude príjemné (trailer sľuboval bombastickú automobilovú naháňačku a namakanú podmorskú bitku so žralokmi, ale všetko to má v hotovom filme len zopár sekúnd). Na „až“ 60% snímku povyšuje len a jedine elektrizujúce herecké obsadenie - samozrejme charizmatický Vincent Cassel a Monica Belucciová, ktorí spolu hrali už v množstve filmov, v súkromí sú manželmi a na plátne je medzi nimi pôsobivá chémia; hoci nie som gay ani nepokladám za „klasickú krásu“ prototyp Monici Bellucciovej, musím skonštatovať, že obaja sú to krásni ľudia a je radosť sa na nich pozerať v každej scéne tohto triviálneho takmer akčného špionážneho trileru. V takej fajn spoločnosti sa ľahšie pretrpí aj blbý "zvyšok filmu“. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162318/Tajni-agenti-60.html(20.2.2006)