Tajní agenti

Secret Agents

Krimi / Akční / Thriller

Francie / Itálie / Španělsko, 2004, 109 min

• lennyd

Brisseau (Vincent Cassel) a Lisa (Monica Bellucci) jsou špičkoví agenti francouzké tajné služby. Opět se spolu vydávají na tajnou misi, při které se Lisa Brisseauvi svěří s tím, že by s touto prací chtěla seknout (znáte to, svatba, děti, a tak). Při návratu z mise je Lisa zatčena na letišti pro pašování drog, a tajná služba ji nabízí, že ji z vězení dostane pokud pro ně bude pracovat dál. Lisa i Brisseau tuší, že s nimi někdo hraje nějakou vyšší hru ... Tohle snad musí být prokletí evropského filmu. Úplně stejně jako u nedávného Vosího hnízda chválím základní zápletku, ale to zpracování. Nevím proč musí autoři do každého filmu nacpat desítky různých minipříběhů, které všechno jen komplikují. Mám pocit, že před psaním scénaře pro tento film sedí scénarista celý týden v kině a sleduje hollywoodskou produkci - aby pak "to nejlepší" narval do svého filmu. Ale znáte to, když pejsek a kočička dělají dort. Velmi se mi tady líbíl Vincent Cassel a za to mě ukrutně zklamala Monica Bellucci (hlavně scény ve vězení, kdy je za všech okolností perfektně nalíčená, učesaná). Ach jo...(22.9.2008)

Slabších 60%. Nebyl to špatný nápad natočit film o tajných agentech tak nějak po evropsku, ale moc se nepovedl, resp. nějak extra. Nebylo to zlé, ale něco tomu chybělo. A to něco byla atmosféra. Film byl strašně podivný, nevím přesně, jak to charakterizovat. Částečně to bylo asi těmi střihy, částečně snahou minimalizovat akčnost a přiblížit se realitě. Nicméně si myslím, že i v té realitě je dost napětí, které zde chybělo. A to byl asi hlavní zápor filmu, absence napětí. Za zmínku stojí hudba, která se mi opravdu líbila. Ale jinak nic extra. Podprůměr. Na jedno kouknutí, vyloženě to nenudí. Howgh!(27.6.2011)

• elanista1

Uz osvedcena dvojica Cassel-Bellucci opat v akcii. Film chce byt realisticky, prekvapivy a zaroven emocionalne plny, a pritom je nijaky. Zvyknem pouzit formulku, ze Tento film je ukecany, ale tu musim pouzit nieco ine; tento film je hrozne mlkvy, a lezie mi to na nervy, nakreply scenar-to mi tiez lezie na nervy.Pri lepsej rezii sa z toho dalo vyzmykat este viac, ale ziadny zazrak sa z tohto spravit nedal. Priemer.(20.8.2011)

Tak toto ma bohužiaľ nebavilo. Scenár bol alebo hlúpy alebo som hlúpy ja, akčných scén bolo minimum a ak ste videli trailer, precitnutie nebude príjemné (trailer sľuboval bombastickú automobilovú naháňačku a namakanú podmorskú bitku so žralokmi, ale všetko to má v hotovom filme len zopár sekúnd). Na „až“ 60% snímku povyšuje len a jedine elektrizujúce herecké obsadenie - samozrejme charizmatický Vincent Cassel a Monica Belucciová, ktorí spolu hrali už v množstve filmov, v súkromí sú manželmi a na plátne je medzi nimi pôsobivá chémia; hoci nie som gay ani nepokladám za „klasickú krásu“ prototyp Monici Bellucciovej, musím skonštatovať, že obaja sú to krásni ľudia a je radosť sa na nich pozerať v každej scéne tohto triviálneho takmer akčného špionážneho trileru. V takej fajn spoločnosti sa ľahšie pretrpí aj blbý "zvyšok filmu“. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/162318/Tajni-agenti-60.html(20.2.2006)

Pohľad na život agentov tajnej služby z inej, odvrátenej strany. Mierne depresívne, ale zaujímavé. Monice Belluci a Vincentovi Casselovi to spolu skrátka ide. Nečakaný je aj záver, žiadne veľké hollywoodské finále, špinava práca sa urobila a život ide ďalej. Zaujme aj technická stránka, nálety kamery a pod.(7.8.2005)