Wayneův svět

• slovenský

Waynov svet

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

No byla to docela blbost, hlavní hrdinové mě nepřišli příliš vtipní. Ale pár scének a cameo rolí bylo skvělých (Robert Patrick jako T1000, Ed O´Neill, Alice Cooper nebo Meatloaf) a opravdu mě dostal konec a celý ten styl, který dává najevo - je to jen film, neberte to vážně. Takže neberu a nechávám tři hvězdy.(11.9.2009)

Od "kultovní" komedie jsem teda čekal víc. Jsou tam některý fakt vtipný okamžiky (třeba scéna s Terminátorem) a je z toho cejtit taková ta pohodová atmosféra rannejch devadesátek, ale celkově jsem se moc nezasmál. Zároveň to neni vyloženě nějak trapný nebo úplně nudný, ale nechápu, že zrovna tenhle film získal nějakej kultovní status. Pro mě je to čistej průměr.(9.6.2015)

• khue

Omg co to je? Bud mi naprosto unika hlavni pointa filmu a nebo se nekde stala velka chyba. Uz od prvni minuty se mi zda,jako kdyby dva hlavni herci utekli z mentalniho ustavu. A komedie? Nechapu, kdo se tomu muze smat. Ja jsem se za cely film asi 3krat pousmal. Ano....tak strasne se mi to zdalo. SHIT(18.3.2008)

Americká kultovka pro náctileté. Škoda, že mě to ve své době minulo. Nejzajímavější na snímku je snaha, být v mnoha momentech "meta", což vede jednoznačně k těm nejzábavnějším situacím (product placement, závěr) a obecně to v teenagerovské komedii působí osvěžujícím dojmem, což je celkem potřeba, protože hlavní postavy jsou krajně nesympatické karikaturky. Fajnové 3*(26.2.2015)

• gemi

Dnes, 21. února 2009, jsem viděl tento film, o kterém slýchám už od doby jeho natočení, ale nějak jsme se vzájemně míjeli. Nakonec se ukazuje, že osud to se mnou myslel dobře a měli jsme se míjet dál. Krom Bohemian Rhapsody na začátku v autě a T 1000, hledajícího Johna Connora, musím konstatovat, že je to ptákovina o ničem, korunovaná otřesným českým dabingem (hlavně u Eda O'Neilla alias Ela Bundy jde skoro o zločin!). Za zmíněné dva světlé momenty dávám hvězdu navíc.(21.2.2009)

• - Dana Carvey hrál opravdu na bicí v hudebninách. (don corleone)

• - Letadlo, které proletí nad hlavou Wayna a Gartha, byl ve skutečnosti malý model. (don corleone)

• - Soundtrack byl úspěšný, dostal se až na vrchol americké hitparády. (GreatestFan)