Wayneův svět

• slovenský

Waynov svet

Komedie / Hudební

USA, 1992, 91 min

Waynův svět Waynův svět nejlepší k sežrááánííí. Když jsem byl ještě tááákhle maličky řval jsem u toho smíchy. Co by to se mnou dělalo dneska netušim.(16.10.2007)

Tak tohle bylo hodne slaby, cekal jsme daleko vic. Skoro jako kdyby parta kamosu bez nejakyho planu nebo predstavy popadla kameru a vyrazila radit a natacet se pri tom. Cemuz i trochu odpovida styl natoceni, kdy hlavni postavy mluvi na kameru a komentujou dej. Problem je, ze tu neni prakticky zadnej pribeh, je to jen sled scenek a ty se bohuzel pohybujou od nevtipnejch po prumerne vtipny, ze bych se nejak hodne zasmal, to si fakt nepamatuju. Bohuzel to nezachranuje ani hudba, ktera sice spatna neni, ale nak uzasna taky ne. No a herci, Mike sice spatnej neni, ale herecky to je slaby, Dana je naprosto sileny hovado a Tia, ackoliv je sexy, tak se sem vubec nehodila. Tvurci se u nataceni asi bavili daleko vic, nez ja u filmu.(17.8.2008)

Od "kultovní" komedie jsem teda čekal víc. Jsou tam některý fakt vtipný okamžiky (třeba scéna s Terminátorem) a je z toho cejtit taková ta pohodová atmosféra rannejch devadesátek, ale celkově jsem se moc nezasmál. Zároveň to neni vyloženě nějak trapný nebo úplně nudný, ale nechápu, že zrovna tenhle film získal nějakej kultovní status. Pro mě je to čistej průměr.(9.6.2015)

Tahle totální pošahanost se pochopit asi ani nedá. Možná i v tom je její kouzlo, které (stejně jako spousta dalších věcí) chybí pozdějším Myersovým šílenostem.(2.7.2005)

• Radyo

Fakt nevím, co na tomhle filmu má být skoro kultovního, mně se nelíbil takřka vůbec. Oba hlavní hrdinové mají asi působit směšně, ale nějak jsem jejich styl humoru nepochopil. Rocková hudba, která ve filmu zní, není zrovna špatná, ale taky se nedá říct, že by soundtrack z tohohle snímku vešel do dějin. Jinými slovy, jde o podprůměrnou hudební komedii, která se mi zdála být hodně zaměřená hlavně pro americké publikum.(6.6.2003)

• - Letadlo, které proletí nad hlavou Wayna a Gartha, byl ve skutečnosti malý model. (don corleone)

• - Během filmování scény na Bohemian Rhapsody si oba hlavní představitelé namohli krk z intenzivních pohybů hlavou. V některých pozdějších scénách můžeme vidět, jak se snaží o minimální pohyb hlavou. (don corleone)

• - Dana Carvey hrál opravdu na bicí v hudebninách. (don corleone)