poster

Neobvyklé dobrodružství

 • Velká Británie

  An Awfully Big Adventure

Drama

Velká Británie, 1995, 112 min

 • hobbitko
  ****

  Místy zbytečně zklouzává do pathosu, ale jinak velice originální provedení Petra Pana. "This play is about innocence, not about seduction." Tento film je o obojím a ještě s bonusem navrch. Kdo chce přemýšlet, může najít komplexní alegorický příběh, který si vyhrál se symbolikou. Beryl Bainbridge rulez. A samozřejmě, needless to say, Alan Rickman je bůh.(18.8.2011)

 • Svadbos
  **

  Grantovo znovustspojenie s režisérom "Four Weddings" Mike Newellom je o niečom úplne inom. Neobyčajne nudná dráma o náladovom a krutom režisérovi, ktorý tyranizoval Liwerpoolskú divadelnú spoločnosť koncom 40-ych rokov. Scenár (podľa románu Beryla Bainbridgea) napísal Charles Wood, ktorý taktiež spolupracoval na scenári k filmu skupiny Beatles "Help!" o 30 rokov skôr. Kamera, viac štylizovaná pochmúrnosťou a vedená kameramanom Dickom Popom je plusom filmu.(26.10.2011)

 • Aleee89
  ***

  Tenhle film mi padl do oka, když jsem si vybírala ze sáhodlouhé kinematografie Alana Rickmana, protože ten herec je prostě skvělý, navíc krásný chlap, takže film s ním byla jasná volba. Zajímavý námět i film s trochu pomalejším rozjezdem a první hodinou, kdy pořád čekáte, až se TO stane. A ono se to stane a navíc přijde docela drsný konec a šokující rozuzlení. Alan Rickman byl jako tradičně úžasný, jeho medový hlas lze poslouchat stále dokola. Hugh Grant v trochu neobvyklé roli slizáka s homosexuálními sklony překvapil. Mladá Georgina Cates dvojici výborně doplňuje. Zvláštní, britský film v pravém slova smyslu.(4.4.2012)

 • snaked
  ****

  Film podle knižní předlohy Beryl Bainbridge (do češtiny, tuším, nepřeloženo, ale vyšly od ní v Odeonu v jednom svazku novely Podnikový výlet / V prodlouženém čase). /////// Režie: Mike Newell (Harry Potter a Ohnivý pohár, Donnie Brasco, Čtyři svatby a jeden pohřeb,...)/////// Podle mě nedoceněný film, který vznikl rok po Čtyřech svatbách... a přináší něco jiného... Bezesporu zajímavé, ale těžko hodnotit bez znalosti knižní předlohy... /////// Hugh Grant (Meredith Potter) tak, jak ho neznáme - ošklivý obrýlený chlapík s homosexuálními sklony... Georgina Cates hraje dobře, stejně jako Alan Rickman (to nikoho samozř. nepřekvapí)... //////// Pozor - An Awfully Big Adventure je také název dokumentu o J. R. Tolkienovi.(4.2.2007)

 • terunka003
  ***

  Zajímavé, šílené, divadelní, dramatické (žádná komedie!), britské. Neobvyklý snímek o lásce, milování a trvdé pravdě. Konec děje je dost ošklivý a smutný, hlavně při zjištění jaké osoby se spolu sblížily. Hugh Grant mi byl poprvé strašně nesympatický, Alan Rickman a jeho herecké etidy v divadle byly úchvatné, a roztomilá a tak trochu zvláštní Georgina Cates se svýma velkýma uplakanýma očima doladila Neobvyklé dobrodružství do skoro tragikomické roviny. Film, který by klidně mohl být známější. "..Strýčkovi Vernonovi by se to nelíbilo.."(5.12.2010)

 • - Alan Rickman bol počas natáčania intímnych scén k Georigine veľmi citlivý a bral v úvahu jej mladý vek. (Elessar.)

 • - Alan Rickman bol údajne nahnevaný, keď zistil, že Georgina Catesová klamala o svojom veku. Predstaviteľka Stelly mala takmer 20 rokov a kvôli tomu, aby získala rolu, uvádzala, že má len 16. (Elessar.)