Neobvyklé dobrodružství

An Awfully Big Adventure

Velká Británie, 1995, 112 min

• Svadbos

Grantovo znovustspojenie s režisérom "Four Weddings" Mike Newellom je o niečom úplne inom. Neobyčajne nudná dráma o náladovom a krutom režisérovi, ktorý tyranizoval Liwerpoolskú divadelnú spoločnosť koncom 40-ych rokov. Scenár (podľa románu Beryla Bainbridgea) napísal Charles Wood, ktorý taktiež spolupracoval na scenári k filmu skupiny Beatles "Help!" o 30 rokov skôr. Kamera, viac štylizovaná pochmúrnosťou a vedená kameramanom Dickom Popom je plusom filmu.(26.10.2011)

Místy zbytečně zklouzává do pathosu, ale jinak velice originální provedení Petra Pana. "This play is about innocence, not about seduction." Tento film je o obojím a ještě s bonusem navrch. Kdo chce přemýšlet, může najít komplexní alegorický příběh, který si vyhrál se symbolikou. Beryl Bainbridge rulez. A samozřejmě, needless to say, Alan Rickman je bůh.(18.8.2011)

Námět se jevil velmi zajímavě,děj byl už slabší,pokud zrovna nepřišel na scénu Alan Rickman nebo Hugh Grant. Konec mě osobně nejvíc překvapil a asi se mi jeho filmové zpracování líbilo nejvíc. Zmiňovaný Alan Rickman dokážu v člověku vyvolat silné emoce a asi proto ho mám jako herce ráda. To filmu obecně jednu hvězdičku přidává.(28.3.2013)

Zajímavé, šílené, divadelní, dramatické (žádná komedie!), britské. Neobvyklý snímek o lásce, milování a trvdé pravdě. Konec děje je dost ošklivý a smutný, hlavně při zjištění jaké osoby se spolu sblížily. Hugh Grant mi byl poprvé strašně nesympatický, Alan Rickman a jeho herecké etidy v divadle byly úchvatné, a roztomilá a tak trochu zvláštní Georgina Cates se svýma velkýma uplakanýma očima doladila Neobvyklé dobrodružství do skoro tragikomické roviny. Film, který by klidně mohl být známější. "..Strýčkovi Vernonovi by se to nelíbilo.."(5.12.2010)

Film podle knižní předlohy Beryl Bainbridge (do češtiny, tuším, nepřeloženo, ale vyšly od ní v Odeonu v jednom svazku novely Podnikový výlet / V prodlouženém čase). /////// Režie: Mike Newell (Harry Potter a Ohnivý pohár, Donnie Brasco, Čtyři svatby a jeden pohřeb,...)/////// Podle mě nedoceněný film, který vznikl rok po Čtyřech svatbách... a přináší něco jiného... Bezesporu zajímavé, ale těžko hodnotit bez znalosti knižní předlohy... /////// Hugh Grant (Meredith Potter) tak, jak ho neznáme - ošklivý obrýlený chlapík s homosexuálními sklony... Georgina Cates hraje dobře, stejně jako Alan Rickman (to nikoho samozř. nepřekvapí)... //////// Pozor - An Awfully Big Adventure je také název dokumentu o J. R. Tolkienovi.(4.2.2007)