Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po dvoutisících letech se bůh již nemůže dívat, jak lidé porušují deset přikázaní, která napsal na kamenné desky. Rozhodne se přerušit spojení se světem a sešle na Zem dva anděly, aby přinesli desky zpátky do ráje. Onno a Max sestoupí na Zem, ale stane se to, s čím ani jejich nejvyšší šéf nepočítal - oba se zamilují do krásné Ady a zapomenou na své poslání. Adě se narodí chlapec, ale kdo z nich je otec? Navíc zjistí, že vidiny malého Quintena je mohou dovést k deskám, a musí se rozhodnout mezi životem na světě anebo v ráji. Čas ale běží a bůh netrpělivě čeká! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

igi B. 

všechny recenze uživatele

Mysteriosní p o d o b e n s t v í (!) o tom, že ač tam kdesi za Nebesy nebe je peklo je ráj... ...nakonec však stejně jsou to všechno jen ty věci Lidské. Ne, tenhle příběh ještě neskončil a Země ještě není padlá... - - - P.S. ...Padlí na hlavu však zřejmě budou zdepíšící komentátoři :-) To snad aní není pravda - vlastně asi je, protože Pravda je stejně jen jedna, protože na ten >nezlomnej lidskej duch< jsou i Nebesa spolu s Peklem krátcí! - - - P.P.S. Co je však opravdu příznačné, po uvedení filmu na ČT2 v nočním filmovém klubu zařadil dramaturg vysílání záznamu koncertu skupiny Slipknot. To je takový hloupý klišoidní metal pro puberťáky. Že by tedy opravdu závěr filmu stával se snad realitou? Bylo snad vysláno další znamení? Ne, to jen ta debilita lidská ovládla již dávno to naše médium >veřejnoprávní< ! ()

Eodeon 

všechny recenze uživatele

Začalo to impozantně, od prvních slov z rozmluvy andělů. A dále byla představena pozoruhodná myšlenka, představa, že Bůh, zklamán počínáním lidí, žádá zpět kamenné desky s deseti přikázáními a vysílá na Zem anděly, aby jeho vůli vykonali. Pak se před námi rozehrál ve skrze lidský, zdánlivě s myšlenkou filmu nesouvisející, zprvu nezajímavý příběh. Po krátké chvíli mne velmi zaujal, chválím herecké výkony představitelů Maxe a Onna, i zvláštním způsobem okouzlující Ady. Začátek začátku a konec začátku, tedy první polovina filmu, se mi líbila moc. Krásně natočené, výborné dialogy a herecké výkony, které se mi zprvu zdály tak nepřesvědčivé, se mi zalíbily také. Bylo tam mnoho světlých míst, zvlášť pak scéna Quintenova početí na Kubě, kde se Ada miluje s oběma muži na dvěma různých místech ve stejném čase. Poté však přišla druhá polovina, tedy začátek konce a konec konce, která byla zcela nesrovnatelně horší, nesrozumitelná, nesmyslná, takřka brak. Film je tak zcela nevyvážený a to kazí dojmy ze všeho ostatního, co se na něm vůbec podařilo. Ve svém hodnocení tedy raději zapomenu, že jsem druhou polovinu filmu vůbec viděl. /// ps. jediným důvodem pro, přiznávám, výrazně přemrštěné hodnocení, je silný pocit nostalgie, který ovšem bez nejmenších pochyb vezme za své v den, kdy se na Objevení nebes podívám po mnoha letech potřetí. stále více na mě doléhá přesvědčení, že i přes intenzívní zážitek jsem tehdy nebyl schopen film patřičně docenit. možné jsem své divácké selhání hanebně svedl na smyšlené nedostatky ve filmu samotném a spokojil se s vlastní hloupostí. je třeba to napravit... ()

Reklama

Superpero odpad!

všechny recenze uživatele

Moje první setkání s nizozemskou kinematografií nedopadlo dobře. Jinými slovy jedna z největších sraček, co jsem kdy viděl. Dočkáme se momentů typu "árijec oděný pouze v ručníku jde s krkavcem na rameni" atd. První půlka šla, ale to co přišlo potom mě každou minutou víc a víc znechuťovalo až sem na obrazovku nenávistně řval SRAČKA. Scény kde se objevují andělé jsou vysloveně utrpením, no prostě tenhle výblitek z něčího rekta se ani nedá nazvat filmem. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Jeroen Krabbé ukázal už filmem Left Luggage, že je i zajímavým režisérem. Tenhle film je ovšem silnější ve své první polovině, dokud v příběhu figuruje zvláštní trojúhelník v přesvědčivém podání Stephena Frye, Grega Wiseho a Flory Montgomery. Druhá půlka, ve které se hlavním aktérem stává jejich (ano, všech tří!) syn, už je trochu slabší. První půlka 80%, druhá 60%, mé hodnocení se přiklonilo výše, protože mě film celkem zaujal. ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle nizozemský filmeček se mi moc líbil. Už na začátku mě do děje vtáhl rozhovor andělů, pojatých víceméně dost netradičně jako značně cynické bytosti oděné v černé. První polovina je, jak tu zmiňuje mnoho dalších CSFDáků, sice lepší než ta druhá, ale jakkoli je milostný trojúhelník filmařsky vděčné téma, nelze neuznat, že i náboženské artefakty mají svou přitažlivost (potvrdil to už "kdysi dávno" Indy či Monty Pythoni). Navíc tady je snaha i o nějakou hlubší myšlenku, byť mnohdy jde spíš o pseudoumění, ale... neumím přesně popsat proč, prostě mě to fakt nadchlo. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama