honajz2

Japonská verze kultovního Neviditelného muže má s originálem společného asi jen to, že v ní je neviditelný muž. Jinak je ale někde úplně jinde - neviditelný muž se tu maskuje jako klaun (!!), snaží se pomáhat nevidomé holčičce a spíš je takovým nedobrovolným superhrdinou, který zabíjí zločince, ale vždycky toho pak lituje a radši by tuhle schopnost neměl. Čert ale vem většinu věcí z toho, mě hlavně zarazilo, že se maskoval zrovna jako klaun. U takového námětu bych zrovna takové povolání opravdu nečekal. Ale i když z toho nevypadne nic převratného a na originál to nemá ani náhodou, i tak musím uznat, že mě to bavilo sledovat, stopáž byla příjemná a na dobu vzniku a zemi původu v kontextu s ní to mělo i slušné efekty a docela zajímavé gradování děje - hned na začátku jsme vrženi do děje, žádné dlouhé béčkové zatajování toho, co se děje a jak to je. A přitom to jsem od toho podvědomě trochu čekal, ale kupodivu je to docela kvalitní japonská sci-fi, na kterou jsem úplnou náhodou narazil na uložto, ale i přes tenhle fakt ji tu nikdo neviděl a ani na IMDB ji moc lidí nezná. Já jí ale určitě rád objevil, i když ji na vyšší hodnocení bohužel nevidím. Silné 3* ()