poster

Hotel New Hampshire

 • anglický

  The Hotel New Hampshire

Drama / Komedie

Kanada / Velká Británie / USA, 1984, 109 min

 • Faidra
  ***

  Film, který je pro mě synonymem promarněné šance. Skvělá předloha skvělého spisovatele a skvělí herci s Jodie v čele, ale výsledek rozplizlý jako palačinka přilepená ke stropu a zhruba stejně stravitelný. Film se vyžívá v přehlídce ujetých situací, aniž by se je pokoušel nějak propojit nebo vysvětlit, a scénář ze všeho nejvíc připomíná splněný domácí slohový úkol snaživého žáka základní školy.(5.9.2007)

 • Terter
  ***

  Asi už tenhle film nemůžu úplně objektivně docenit, protože jsem knihu a film zkonzumoval ve velmi krátkém časovém období jednoho týdne. Po shlédnutí filmu jsem měl dojem, že mi někdo do očních nervů napumpoval zhuštěnou a trochu osekanou podobu celé knihy. Ten film se od své knižní předlohy neodchyluje ani v nejmenším. To spolu s vynecháním nebo odsunutím některých momentů do pozadí způsobuje mírnou nepřehlednost a uspěchanost celého děje. Prostě celý film berte jako takovou celkem dobrou upoutávku na opravdu dobrou knihu.(26.6.2005)

 • darkrobyk
  ***

  Jednoznačné zklamání. Dávám za tři, možná by si zasloužilo méně. Kniha je vynikající, jak už většina Irvingových knih prostě je. Chápu, že natočit všechny čuňárny, úchylárny a bizarnosti, jak je dokázal spisovatel mistrně popsat, by ve filmu pro běžnou distribuci nebylo možné ( jako to nebylo možné ve Světě podle Garpa). Jenže se nějak vytratil i svérázný humor a rychleschnoucí lepidlo, které drží onu neobvyklou mozaiku pohromadě. Filmový příběh se nějak rozklížil, těžce lapá po dechu, nudí, nešokuje. Jako výpověď o Americe, v protikladu k Evropě, zůstalo vyprávění na půl cestě. Kdo film neviděl, neztrácejte s ním čas a vemte raději do ruky knihu - ta nezklame.(5.4.2011)

 • dopitak
  ****

  Problém není ve filmu, ale v Irvingově námětu. Dělá si většinu svého vyprávění legraci, nebo je to myšleno smrtelně vážně? Odporná zdechlina psa, bizarní události v rodině včetně znásilnění a tragédie v letadle, snaha nebránit potomkům v sexuálním vzdělávání se byť s kýmkoliv, rakouská "odbočka", naplnění vytouženého incestu... Irving už je prostě takový, a vy se musíte rozhodnout, jestli tohle přijmete anebo to není nic pro vás. Mimochodem, tu knihu jsem četl dlouho před filmem. Dobrý český dabing (Zedníček, Postlerová, Steinmasslová, Michal Dlouhý...) pro ČT 1994.(12.2.2012)

 • Pavlínka9
  ***

  Nikdy nesrovnávám knižní předlohu s filmem, jež je podle jejího motivu natočen (tak nízko jsem neklesla :D :D ). V případě Hotelu New Hampshire a autora, kterého jsem v pubertě četla neustále dokola je ale silná spojitost. Oboje je stejně bizarní :) A to je dobře, jelikož tím si z knihy hodně vzal. Jen v rychlosti - pro člověka, který knihu nečetl a neví, co se tam více skrývá, může film být pouhou slátaninou plnou sexu, zvláštních situací a velice zajímavých rodinných vztahů :) Ale ono to v té knize takto opravdu je :) :) Takže - uhrančivý mladý Rob Lowe :) Skvěle hrající Jodie Foster, medvěd kam se podíváš a takových debat o sexu, že by se z toho pomalu mohl stát lechtivý či zakázaný film :) :) Je to opravdu hodně "šílené", ale v takovém zvláštním duchu :) Každý má nějaký sen a někdo ho chce prostě dosáhnout a někdo jen drží hubu a krok - a to nebyl případ nikoho z této zvláštní rodinky :) :) Rozhodně to není jen tak pro každého, ale tohle je pro mě přesně ten film na deštivé sobotní odpoledne na ČT1, kdy vím, že ho s radostí jen vysílali, ale pak vím, že o pár let později ho již vysílala ČT2 po 22.00 :D :D Příjemnou zábavu :)(29.11.2015)

 • - O natočení soundtracku k celému filmu byla požádána hudební skupina Queen, později však z projektu sešlo. (Terva)

 • - Jodie Foster, která kvůli roli Frannie Berry odmítla roli Sarah ve filmu Terminátor (1984), později prohlásila, že to byla chyba. (Terva)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy (1981) Johna Irvinga. Ten později i přes vřelé přijetí původního záměru prohlásil, že se Tony Richardson jeho předlohy držel možná až příliš. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace