poster

Hotel New Hampshire

 • anglický

  Hotel New Hampshire, The

Drama / Komedie

Kanada / Velká Británie / USA, 1984, 109 min

 • Beagle
  ****

  Těm, kteří Irvinga nečtou, to nejspíš musí připadat jako hodně zvláštní film (zvláštní je slabé slovo), ale těm, kteří se na každou jeho novou knihu tetelí nedočkavostí (a jsou na jeho poněkud netradiční poetiku vyprávění a dějové zvraty zvyklí) se film bude nejspíš líbit. I když Irvinovské adaptace jsou vždycky filmařský (a divácký) oříšek.(2.2.2009)

 • darkrobyk
  ***

  Jednoznačné zklamání. Dávám za tři, možná by si zasloužilo méně. Kniha je vynikající, jak už většina Irvingových knih prostě je. Chápu, že natočit všechny čuňárny, úchylárny a bizarnosti, jak je dokázal spisovatel mistrně popsat, by ve filmu pro běžnou distribuci nebylo možné ( jako to nebylo možné ve Světě podle Garpa). Jenže se nějak vytratil i svérázný humor a rychleschnoucí lepidlo, které drží onu neobvyklou mozaiku pohromadě. Filmový příběh se nějak rozklížil, těžce lapá po dechu, nudí, nešokuje. Jako výpověď o Americe, v protikladu k Evropě, zůstalo vyprávění na půl cestě. Kdo film neviděl, neztrácejte s ním čas a vemte raději do ruky knihu - ta nezklame.(5.4.2011)

 • swamp
  **

  Knihu Johna Irvinga jsem četl, ale její adaptace se teda vůbec nepovedla. Jediným plusem je asi Jodie Foster, která předvádí výborný výkon.. jinak je ve filmu spoustu věcí špatně. Místy z něj dělají grotesku, což rozhodně není cesta správným směrem, místy až zbytečně "doslova" kopírují scény z knihy - "aby to tam prostě bylo". Vyzdvihl jsem sice Jodie Foster, ale ani zbytek ansámblu nehraje špatně, jen by to chtělo někoho, kdo je fanouškem knihy, má ji několikrát přečtenou a je schopen napsat kvalitní scénář. "Keep passing the open windows."(25.11.2010)

 • Faidra
  ***

  Film, který je pro mě synonymem promarněné šance. Skvělá předloha skvělého spisovatele a skvělí herci s Jodie v čele, ale výsledek rozplizlý jako palačinka přilepená ke stropu a zhruba stejně stravitelný. Film se vyžívá v přehlídce ujetých situací, aniž by se je pokoušel nějak propojit nebo vysvětlit, a scénář ze všeho nejvíc připomíná splněný domácí slohový úkol snaživého žáka základní školy.(5.9.2007)

 • dopitak
  ****

  Problém není ve filmu, ale v Irvingově námětu. Dělá si většinu svého vyprávění legraci, nebo je to myšleno smrtelně vážně? Odporná zdechlina psa, bizarní události v rodině včetně znásilnění a tragédie v letadle, snaha nebránit potomkům v sexuálním vzdělávání se byť s kýmkoliv, rakouská "odbočka", naplnění vytouženého incestu... Irving už je prostě takový, a vy se musíte rozhodnout, jestli tohle přijmete anebo to není nic pro vás. Mimochodem, tu knihu jsem četl dlouho před filmem. Dobrý český dabing (Zedníček, Postlerová, Steinmasslová, Michal Dlouhý...) pro ČT 1994.(12.2.2012)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy (1981) Johna Irvinga. Ten později i přes vřelé přijetí původního záměru prohlásil, že se Tony Richardson jeho předlohy držel možná až příliš. (Terva)

 • - O natočení soundtracku k celému filmu byla požádána hudební skupina Queen, později však z projektu sešlo. (Terva)

 • - Rob Lowe si při jedné bojové scéně zlomil nos. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace